LKL: „Žalgiris“ įveikė ir „Neptūną“ 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo ir trečiąsias šios savaitės rungtynes Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Kauniečiai namuose nepasigailėjo Klaipėdos „Neptūno“ komandos, kurią įveikė 82:66 (23:16, 14:11, 29:20, 16:19).

Kitą savaitę žalgiriečių laukia du paskutiniai LKL reguliariojo sezono mačai. Antradienį „Žalgiris“ rungtyniaus Alytuje, o šeštadienį Vilniuje susitiks su „Lietuvos ryto“ komanda.

Mačo pradžioje „Neptūno“ vidurio puolėjas Juozas Ramanauskas du kartus lygino rezultatą atsakydamas į Tado Klimavičiaus ir Martyno Pociaus rezultatyvius antpuolius, tačiau ilgai išlaikyti šeimininkų tempo klaipėdiečiai nesugebėjo. M.Pocius dukart nuskubėjęs į greitą puolimą pelnė taškus, dvitaškį pridėjo ir Travisas Watsonas, o po M.Pociaus devintojo taško „Žalgiris“ pirmavo 13:7. Tuomet puikią atkarpą sužaidė Adas Juškevičius, iš pradžių atlikęs puikų perdavimą T.Watsonui, o vėliau pats užbaigęs dvi atakas – 19:10. Mirzos Begičiaus puskablis ir pora taiklių žalgiriečių baudų metimų užbaigė pirmąjį kėlinį rezultatu 23:16.

Klaipėdiečiui Simui Galdikui pelnius septintąjį tašką iš eilės, svečiai buvo priartėję 21:23, bet netrukus pražangą išprovokavęs Mario Delašas sumetė baudas bei kitoje atakoje buvo tikslus iš po krepšio. Vėliau Povilas Butkevičius pelnė taškus po Artūro Milaknio perdavimo, o pats A.Milaknis pataikė tritaškį (33:23). Tada trejetą minučių „Žalgiriui“ nesisekė rezultatyviai pulti, tačiau Manto Kalniečio taškai greitoje atakoje bei Aleksandro Čapino metimas antrojo kėlinio pabaigoje leido išlaikyti dviženklį pranašumą – 37:27.

Pirmosiomis minutėmis po didžiosios pertraukos klaipėdiečiai negalėjo sustabdyti T.Watsono, kuris pasinaudodamas tiksliais komandos draugų perdavimais surinko 7 taškus. Tritaškį ir efektingą dėjimą pridėjus M.Kalniečiui bei dukart gražiai taškus iš po krepšio pelnius M.Pociui, „Žalgiris“ atsiplėšė 53:34. Vėliau M.Kalnietis dar kartą pradžiugino žiūrovus dėjimu, P.Butkevičius, M.Delašas ir A.Čapinas įmetė po dvitaškį, o M.Pocius rezultatyvų kėlinį užbaigė tritaškiu – 66:47.

Ketvirtojo kėlinio pirmąsias 6 minutes „Žalgiriui“ taškus rinko P.Butkevičius ir A.Juškevičius. Iš pradžių pastarasis puikiu perdavimu išvedė Povilą dėjimui, tada Adas pelnė 5 taškus iš eilės, o P.Butkevičius pridėjo dar vieną dvitaškį – 75:55. Baigiantis rungtynėms prie šių krepšininkų prisijungė Šarūnas Vasiliauskas, pataikęs tritaškį bei gražiai prasiveržęs po krepšiu. „Žalgirio“ pergalė – 82:66.

„Žalgiris“: M.Pocius 18 (6/6 dvit., 28 naud.), T.Watsonas 11 (5 atk. kam.), P.Butkevičius 10 (6 atk. kam.), A.Juškevičius 10 (3 per. kam.), M.Kalnietis 9, Š.Vasiliauskas 7, M.Delašas 6 (6 atk. kam.), A.Čapinas 4, A.Milaknis 3, M.Begičius 2, T.Klimavičius 2.

„Neptūnas“: J.Žurna 19 (6 per. kam.), S.Galdikas 15, J.Ramanauskas 10.