„Žalgiris“ Alytuje nepasigailėjo šeimininkų 0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliaraus sezono priešpaskutinėse rungtynėse Kauno „Žalgiris“ Alytuje nepaliko jokių vilčių šeimininkams „Alytaus“ krepšininkams bei šventė pergalę rezultatu 103:62. Tai buvo jau 22-oji žalgiriečių pergalė, kuri leido įsitvirtinti turnyrinės lentelės viršuje.

Jau nuo pat pirmųjų minučių svečiai ėmė įrodinėti savo pranašumą. Po Manto Kalniečio bei Dainiaus Šalengos reidų „Žalgiris“ pirmavo rezultatu 4:0. Kapitonui D.Šalengai tiksliai metus iš vidutinio nuotolio, o po du taškus pridėjus Tadui Klimavičiui, Travisui Watsonui bei Marcusui Brownui, „Žalgiriris“ atkarpą laimėjo „sausu“ rezultatu 12:0, įgydamas apčiuopiamą persvarą. Varžovams tik kėlinio viduryje pavyko pagaliau atidaryti savo taškų sąskaitą (2:14), tačiau labiau įsibėgėti žalgiriečiai jiems neleido. Po sėkmingos atakos, kurią tiksliu metimu su pražanga užbaigė atletiškasis T.Watsonas bei ketvirtojo M.Browno taško, skirtumas šoktelėjo iki 19:2. Ir tai dar nebuvo pabaiga – legionierius M.Brownas netrukus pridėjo dar keturis taškus, praktiškai pradėdamas varžovų triuškinimą (23:4). Situacija ant parketo nesikeitė ir toliau – varžovai vis strigo kauniečių gynybos gniaužtuose, o tuo naudodamiesi žalgiriečiai didino pranašumą. Prieš pat pirmojo ketvirčio pabaigą taškus pelnė ir Povilas Butkevičius bei Martynas Pocius, padėdami komandai susikrauti 20 taškų persvarą – 27:7.

Antrasis ketvirtis prasidėjo dviem pelnytais T.Watsono taškais (29:7), tačiau varžovai sugebėjo trumpą atkarpą laimėti 7:0 bei priartėti iki 14:29. Vis tik ir šį kartą Baltijos taurės laimėtojai netruko atsigauti: Aleksandras Čapinas tiksliai šovė iš toli, M.Pocius varžovų krepšį sudrebino dėjimu, o ekipas vėl skyrė 20 taškų (34:14). Nors aikštelės šeimininkams dar kartą pavyko kiek sumažinti atsilikimą, žalgiriečiai skolingi neliko. M.Pocius realizavo vieną baudą, Artūras Milaknis pademonstravo savo snaiperio sugebėjimus, o situacija vėl grįžo į senas vėžes (38:18). Skirtingai nei pirmoje antrojo kėlinio pusėje, vėliau „Žalgirio“ žaidimas stabilizavosi. Krepšininkai tiksliai vykdė trenerio Dariaus Maskoliūno nurodymus, kas pilnai atsispindėjo ir švieslentėje. Po keturių Mirzos Begičiaus bei A.Čapino taškų, A.Milaknio bei M.Pociaus dėjimų kauniečiai pirmavo daugiau nei dvigubai (52:24). Situacija nesikeitė ir toliau – A.Čapinas pelnė dar keturis taškus, per trumpą laiką pelnydamas net aštuonis bei taip leisdamas komandai prieš antrąją susitikimo dalį turėti tvirtą pamatą pergalei – 56:28.

Nors „Žalgirio“ pranašumas abejonių nekėlė, ir po didžiosios pertraukos kauniečiai apsukų nemažino. M.Brownas bei D.Šalenga vos prasidėjus trečiajam ketvirčiui tiksliai šovė iš toli, o svečiai iš Kauno įgijo rekordinę 34 taškų persvarą (62:28). „Alytaus“ krepšininkai dar mėgino gelbėtis, tačiau net ir įprastai kiek mažiau rungtyniaujantys žalgiriečiai neleido varžovams lengviau atsikvėpti. Vienu metu alytiškiai buvo nežymiai sumažinę atsilikimą, tačiau kėlinio pabaigoje du tritaškius realizavo M.Kalnietis, pirmuosius taškus pelnė Adas Juškevičius, keturis taškus pridėjo D.Šalenga, du T.Klimavičius, o „Žalgiris“ kėlinį užbaigė spurtu 14:2, paskutines dešimt minučių paversdamas formalumu (82:39).

Nepaisant solidžios persvaros, gražiu žaidimu kauniečiai žiūrovus džiugino ir toliau. Po P.Butkevičiaus bei D.Šalengos taškų ekipas skyrė jau 44 taškai (86:42). Artėjant ketvirčio viduriui M.Pocius bei aktyvusis P.Butkevičius į Alytų atvykusius „Žalgirio“ aistruolius pradžiugino dėjimais, o komanda pirmavo 90:47. Alytiškiai ir toliau gynyboje buvo bejėgiai – dar vienas M.Pociaus dėjimas privertė varžovų trenerius prašyti minutės pertraukėlės (92:49). Vis tik šeimininkams nepadėjo ir tai, M.Pocius pridėjo dar keturis taškus, A.Juškevičius sumetė baudas, o komandai liko vos du taškai iki šimto taškų ribos (98:51). Neprabėgo net puse minutės, kai svečiai pasiekė ir šį tikslą. Tai, pelnydamas savo 18-ąjį tašką, padarė M.Pocius. Per likusį laiką tritaškiu metimu pasižymėjo A.Čapinas, o susitikimas baigėsi rezultatu 103:62.

„Žalgiris“: M.Pocius 18, A.Čapinas 14 (4 rez. perd.), D.Šalenga 13, T.Watsonas 13 (8 atk. kam.), M.Brownas 11 (3 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Kalnietis 10, A.Milaknis 7 (4 atk. kam.), P.Butkevičius 5 (9 atk. kam., 3 blk.), A.Juškevičius 4 (2 rez. perd.), T.Klimavičius 4 (5 atk. kam.), M.Begičius 4 (4 atk. kam.).

„Alytus”: A.Aleksandrovas 24 (4 atk. kam.), V.Šumskis 14 (4 atk. kam.), P.Kleiza 12 (5 atk. kam.).