Jaunieji žalgiriečiai suklupo Vilagarsijos turnyro finale 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimui nepavyko triumfuoti tarptautiniame Vilagarsijos (Ispanija) turnyre. Velykų išvakarėse kauniečiai po atkaklios kovos rezultatu 67:78 nusileido Serbijos Belgrado FMP ekipai bei liko per žingsnį nuo trofėjaus.

Jauniesiems žalgiriečiams lemiamoje kovoje negalėjo padėti traumą gavęs Tauras Jogėla.

Susitikimą kiek aktyviau pradėjo serbai, kurie rezultatyviai užbaigė pirmas dvi savo atakas bei išsiveržė į priekį rezultatu 4:0. Į tai tiksliais išpuoliais atsakė Vaidas Čepukaitis bei Adomas Drungilas, o rezultatas tapo lygus (4:4). Kėliniui įpusėjus po Žygimanto Janavičiaus tritaškio žalgiriečiai įgijo penkių taškų pranašumą (17:12). Vis tik kiek sėkmingiau paskutines pirmojo kėlinio minutes sužaidė FMP, kurie tiksliai metė iš toli, pridėjo du taškus iš po krepšio bei po pirmųjų dešimties minučių nežymiai atsilikinėjo – 17:19.

Visą antrąjį ketvirtį aikštelėje vyko įnirtinga kova. 15-ąją minutę rezultatas vis dar buvo lygus (26:26), o po Šarūno Vasiliausko tikslaus tolimo metimo trimis taškais pirmavo „Žalgiris“ (29:26). Nepaisant to, varžovai rankų nenuleido, du kartus iš eilės realizavo metimus iš po krepšio bei persvėrė rezultatą (30:29). Per likusį antrojo ketvirčio laiką jaunieji žalgiriečiai sugebėjo rezultatą išlyginti ir į didžiąją pertrauką einant švieslentėje degė identiški skaičiai – 34:34.

Trečiasis ketvirtis jauniesiems žalgiriečiams susiklostė itin nepalankiai. Kol kauniečiams krepšys buvo lyg užrištas, varžovai susikrovė nedidelę persvarą ir įpusėjus kėliniui pirmavo aštuoniais taškais – 46:38. Didžiausios problemos „Žalgiriui“ iškilo puolime, net laisvi metimai tikslo nepasiekė, o lyg neužtektų to, krepšininkai klydo kur kas dažniau nei įprasta. Vien V.Čepukaitis per pirmąją trečiojo ketvirčio dalį padarė tris klaidas. Serbams dažnai šypsojosi fortūna ir prieš lemiamą rungtynių dalį šie pirmavo dviženkliu skirtumu – 61:51.

Ketvirtajame ketvirtyje netrūko nei emocijų, nei įdomios kovos. Deja, nedideliu žingsneliu priekyje visą laiką buvo varžovai. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus penkioms minutėms komandas skyrė 12 taškų (58:70). Vienu metu žalgiriečiams pavyko kiek sumažinti atsilikimą, vis tik paskutinėmis minutėmis FMP krepšininkai klaidų nedarė bei šventė sunkią pergalę – 78:67.

„Žalgiris”: Ž.Janavičius 19 (7 atk. kam., 5 rez. perd.), S.Vene 14 (5 atk. kam.), A.Drungilas 12 (7 atk. kam.), Š.Vasiliauskas 11 (2 atk. kam.), M.Kupšas 4 (3 atk. kam.), V.Čepukaitis 4 (2 atk. kam.), A.Pečiukevičius 3 (2 atk. kam.).

FMP: N.Vukasovičius 23, N.Markovičius 16, I.Smiljaničius 14 (4 atk. kam.).