LKL finalas: „Žalgiris“ be didesnio vargo įveikė vilniečius, serijoje – pusiausvyra 0

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijoje – vėl pusiausvyra. Ketvirtose finalo serijos rungtynėse ketvirtadienį Kauno sporto halėje žalgiriečiai be didesnio vargo rezultatu 83:70 įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“, išlygindami bendrą rezultatą (2:2). LKL čempionate triumfuos klubas iškovojęs keturias pergales.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo aikštelės šeimininkai, kurie po Traviso Watsono baudų, tikslaus Dainiaus Šalengos šūvio iš vidutinio nuotolio bei Marcuso Browno tritaškio pirmavo rezultatu 7:6. Po sudėtingo M.Browno reido žalgiriečių pranašumas nežymiai išaugo (9:6), o kėliniui įpusėjus ekipas skyrė taškas (9:8). Ir toliau šeimininkai išlaikė iniciatyvą savo rankose, pirmaudami tiek po Tado Klimavičiaus (13:10), tiek ir D.Šalengos metimų (15:14). Paskutinę pirmojo ketvirčio minutę „Žalgirio“ gretose taškais pasižymėjo Artūras Milaknis, Mario Delašas ir T.Watsonas, o komanda po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 20:16.

Po dvi minutes trukusios pertraukėlės niekas nepasikeitė. Sirgalių aktyviai palaikomi žalgiriečiai demonstravo brandesnį krepšinį ir po T.Watsono baudų bei gražaus M.Pociaus prasiveržimo nutolo iki aštuonių taškų (24:16). Ta pati situacija išliko ir po tolimo Aleksandro Čapino dvitaškio (26:18). Šiam į varžovų krepšį smeigus dar vieną panašų metimą, skirtumas išaugo iki dviženklio (28:18).

Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms M.Brownas paliktas laisvas svečius nubaudė šūviu iš toli (33:22). Po eilinio rezultatyvaus kapitono D.Šalengos išpuolio skirtumas dar labiau padidėjo (35:22). Kauniečiai ir toliau darbavosi agresyviau bei taikliau. Tai lėmė, jog M.Delašo, Manto Kalniečio ir T.Watsono taškų dėka skirtumas pasiekė rekordinę 15 taškų ribą (41:26). Ketvirtis panašiai ir baigėsi (41:28).

Nors trečiąjį ketvirtį šešiais taškais iš eilės pradėjo „Lietuvos rytas“, efektingas T.Klimavičiaus blokas ir du M.Browno taškai (43:34) leido aistruoliams vėl lengviau atsikvėpti. Po taiklių T.Klimavičiaus baudų žalgiriečiai atnaujino dviženklį pranašumą (45:34). Kauniečių persvara dažniausiai siekė 10-12 taškų, tačiau vilniečiai vis alsavo į nugarą ir nei akimirkai neleido atsipalaiduoti. Po Milko Bjelicos baudų ekipas skyrė aštuoni taškai (48:40). Aistruolių džiaugsmui, šeimininkai netruko padidinti pranašumo – M.Delašo tritaškis, D.Šalengos baudos ir rezultatas švieslentėje išaugo iki 53:40. Po akimirkos iš vidutinio nuotolio neklydo A.Čapinas, priversdamas Rimą Kurtinaitį sušaukti minutės pasitarimą (55:40). Po jo žalgiriečių žaidimas kiek išsiderino ir tuo pasinaudoję svečiai iš Vilniaus priartėjo iki 55:47. Tiesa, „Žalgiris“ neliko skolingas – M.Delašo dvitaškis ir A.Čapino tritaškis vėl leido kiek nutolti (60:47). Deja, ketvirčio pabaigą vėl kiek sėkmingiau sužaidė vilniečiai, išsaugodami intrigą (60:51).

Lemiama susitikimo atkarpa startavo taikliu M.Browno metimu iš tolimos distancijos (63:51). Niekas nepasikeitė ir po efektingo M.Pociaus dėjimo iš viršaus, kuriam asistavo M.Kalnietis (65:53). Vienu metu varžovai priartėjo iki aštuonių taškų, tačiau po M.Kalniečio perdavimo dviem taškais su pražanga atsakė T.Klimavičius (68:57). Skirtumas dar labiau padidėjo D.Šalengai taikliai šovus iš toli (71:59). Netrukus D.Šalenga pelnė dar du taškus, neklydo ir T.Klimavičius, o skirtumas akivaizdžiai išaugo (75:61). Iki pagrindinio laiko pabaigos likus keturioms minutėms M.Brownas rezultatyviai užbaigė reidą krepšio link, skirtumą padidindamas iki rekordinio (77:61). Situacija nepakito ir po įspūdingo M.Pociaus dėjimo (79:63). Per likusį laiką „Lietuvos rytas“ dar mėgino gelbėtis, tačiau žalgiriečiai neleido suabejoti savo pranašumu ir aidint finalinei sirenai pelnytai triumfavo – 83:70.

„Žalgiris”: M.Brownas 17 (3 rez. perd.), D.Šalenga 13 (7 atk. kam.), T.Watsonas 10 (11 atk. kam.), M.Pocius 10 (2 rez. perd.), T.Klimavičius 9 (6 atk. kam., 2 rez. perd.), M.Delašas 9 (4 atk. kam.), A.Čapinas 9 (2 atk. kam.), M.Kalnietis 4 (4 atk. kam., 4 rez. perd.), A.Milaknis 2.

„Lietuvos rytas”: I.Miloševičius 14 (3 atk. kam.), A.Baynesas 10 (5 atk. kam.), A.Jomantas 10 (2 atk. kam., 2 rez. perd.).