LKL finalas: „Žalgiris“ antrą kartą suklupo Vilniuje 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko persverti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rezultato. Penktose rungtynėse sostinėje žalgiriečiai po atkaklios kovos rezultatu 75:89 nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“ ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 2:3.

Sėkmingiau dvikovą pradėjo vilniečiai, kurie sužaidus tris minutes pirmavo rezultatu 11:0. Po efektingo Manto Kalniečio bloko svečiai atsigavo. M.Kalnietis pataikė vieną baudą, Tadas Klimavičius ir Mario Delašas neklydo iš po krepšio, o po Martyno Pociaus taiklaus tolimo metimo ekipas skyrė aštuoni taškai – 8:16. Ir toliau aikštelėje vyko atkakli kova – M.Delašui smeigus tritaškį situacija liko nepakitusi (13:21). Po M.Kalniečio reido ir Dainiaus Šalengos tritaškio „Žalgiris“ dar labiau priartėjo (18:25). Prieš pat ketvirčio pabaigą baudas sumetė M.Kalnietis (20:28), tačiau tašką pirmajam kėliniui padėjo Kenanas Bajramovičius (20:30).

Antrasis ketvirtis startavo M.Pociaus šūviu iš tolimos distancijos (23:33). Tiesa, vilniečiai nesnaudė ir neilgai trukus atgavo dviženklę persvarą (23:33). Atsilikimą kiek sumažino keturis taškus iš eilės pelnęs T.Klimavičius (27:35). Dar labiau žalgiriečiai priartėjo po M.Pociaus reido (29:35). Šiam pataikius tolimą dvitaškį ekipas vėl skyrė šeši taškai (31:37). Ir toliau „Lietuvos rytas“ nesusitvarkė su kauniečių gynėju, kuris realizuodamas tritaškį per rankas dar labiau priartino kauniečius prie varžovų (34:39). Nors „Lietuvos rytas“ surengė atsaką, keturis taškus iš eilės pelnęs M.Kalnietis neleido šeimininkams labiau atitrūkti (38:44). Paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis „Žalgirio“ krepšininkai kiek pasyviau rinko taškus, kuriuos į savo kraitį įsirašė tik D.Šalenga ir T.Klimavičius. Tiesa, aikštelės šeimininkai taip pat stebuklų nerodė ir po pirmosios susitikimo dalies švieslentėje degė skaičiai 41:51.

Nors dviem taškais trečiąjį ketvirtį pradėjo vilniečiai, D.Šalengos dvitaškis su pražanga ir M.Kalniečio tritaškis leido „Žalgiriui“ priartėti iki 47:55. Nepaisant to, „Lietuvos rytas“ nesnaudė, atkarpą laimėjo 7:0 ir nežymiai padidino pranašumą (47:61). Žaidimas buvo pakankamai chaotiškas – tiek viena, tiek kita ekipa dažnai klydo, o įpusėjus kėliniui po D.Šalengos metimo iš po krepšio R.Kurtinaitis sušaukė minutės pasitarimą (49:61). Po jo M.Delašas pataisė Aleksandro Čapino metimą (51:61), tačiau šūviu iš toli atsakė Martynas Gecevičius, priversdamas jau varžovus prašyti minutės pertraukėlės (51:64). Naudodamasis tuo, jog „Lietuvos ryto“ krepšininkai turėjo penkias komandines pražangas, kėlinio pabaigoje du kartus šeimininkus prasižengti išprovokavo A.Čapinas. Įžaidėjas pataikė visus keturis baudų metimus, po akimirkos pridėjo tritaškį, sumažindamas atsilikimą iki 59:70. Deja, apsiginti kauniečiams nepavyko ir prieš lemiamas dešimt minučių komandas skyrė 14 taškų – 59:73.

Ketvirtasis ketvirtis prasidėjo tolimu Marcuso Browno metimu po A.Čapino perdavimo ir dviem T.Watsono taškais, kuriuos puolėjas pelnė pataisydamas A.Čapino metimą (63:73). Tačiau gynyboje „Žalgiris“ klydo per dažnai, kuo pasinaudodami varžovai kėliniui įpusėjus pirmavo 79:64. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus kiek daugiau nei trims minutėms M.Pocius sumetė baudas (67:81), vis tik „Lietuvos rytas“ neliko skolingas ir netrukus vėl padidino pranašumą (67:84). M.Pociaus ir A.Čapino tolimi šūviai akimirkai atgaivino intrigą (73:86), tačiau pakovoti dėl pergalės svečiams iš Kauno pritrūko laiko. Aidint finalinei sirenai, pralaimėjimas – 75:89.

„Žalgiris”: M.Pocius 21 (4 atk. kam.), D.Šalenga 12 (4 atk. kam., 2 rez. perd.), M.Kalnietis 12 (5 rez. perd., 4 atk. kam.), A.Čapinas 10 (2 rez. perd.), T.Klimavičius 8 (6 atk. kam.), M.Delašas 7 (2 atk. kam.), T.Watsonas 3 (2 atk. kam.), M.Brownas 2.

„Lietuvos rytas”: K.Bajramovičius 21 (9 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Gecevičius 18 (3 rez. perd.), S.Babrauskas 16 (6 atk. kam.), A.Jomantas 11 (4 rez. perd.).