Žalgiriečiams nepavyko tapti LKL čempionais 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko tapti naujaisiais Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionais. Lemiamoje septintoje finalo serijos dvikovoje Vilniuje žalgiriečiai po įtemptos kovos nusileido vietos „Lietuvos rytui“ (71:80) ir serijoje iki keturių pergalių pralaimėjo rezultatu 3:4.

Jau nuo pat pirmųjų dvikovos minučių užvirė ypač atkakli kova tiek aikštelėje, tiek tribūnose. Tačiau kiek sėkmingiau darbavosi žalgiriečiai, kurie pirmavo po Manto Kalniečio reido su pražanga ir tikslaus tolimo Tado Klimavičiaus metimo (6:2). Šeimininkai įpusėjus kėliniui sugebėjo atstatyti pusiausvyrą (6:6), vis tik pirmieji Dainiaus Šalengos taškai ir T.Klimavičiaus metimas su pražanga leido kauniečiams vėl atgauti turėtą iniciatyvą (10:6). Dvigubu skirtumu „Žalgiris“ pirmavo po Traviso Watsono taiklaus metimo iš po krepšio (12:6). Ir toliau vilniečiai nerado priešnuodžio sėkmingai žalgiriečių gynybai, kuo pasinaudoję svečiai iš Kauno po Marcuso Browno baudų dar labiau nutolo (14:6). Šeimininkai atsigavo kėlinio pabaigoje (14:13), tačiau sudėtingas Aleksandro Čapino dvitaškis paskutinę atakos sekundę neleido „Lietuvos rytui“ dar labiau įsibėgėti (16:13). Po pirmųjų dešimties minučių ekipas skyrė taškas – 16:15.

Antrasis ketvirtis startavo T.Watsono taškais. Puolėjas pasižymėjo aidint finalinei atakos sirenai (18:15). Po minutės vėl iš po krepšio neklydo T.Watsonas (20:15). Vilniečiai į tai atsakė dviem taškais, tačiau D.Šalengos tritaškis per varžovo rankas ir M.Kalniečio reidas vėl privertė iš savo vietų pakilti gausiai susirinkusius „Žalgirio“ aistruolius (25:17). Tiesa, sostinės atstovai nesnaudė, pelnė šešis taškus iš eilės ir priartėjo beveik iki minimumo (25:23). Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms Milko Bjelica smeigė tolimą metimą, taip persverdamas rezultatą (25:26). Ir toliau ant parketo vyko itin atkakli kova, o einant į didžiąją pertrauką minimalų pranašumą turėjo šeimininkai (35:34).

Antroji rungtynių dalis prasidėjo greitu, tačiau pakankamai netiksliu žaidimu. Pirmuosius taškus trečiajame ketvirtyje pelnė M.Kalnietis, pats perėmęs kamuolį ir užbaigęs greitą ataką (36:35). Po Martyno Gecevičiaus taškų vėl pirmavo „Lietuvos rytas“, tačiau tuo pačiu netrukus atsakė T.Watsonas (38:37). Įpusėjus kėliniui pasižymėjo D.Šalenga, o „Žalgiris“ vėl pirmavo (40:39). Deja, vilniečiai po atokvėpio minutėlės pelnė dešimt taškų iš eilės ir įgijo devynių taškų pranašumą (40:49). Su tuo labiausiai taikytis nenorėjo A.Čapinas, smeigęs tritaškį (43:49). Nepaisant to, kitame aikštelės gale tuo pačiu pasižymėjo M.Gecevičius, o baudas sumetė M.Bjelica (43:54). Trečiasis ketvirtis taip ir baigėsi.

Lemiamą rungtynių dalį „Žalgiris“ pradėjo ryžtingai ir po efektingo Mario Delašo dėjimo ir M.Kalniečio taškų su pražanga priartėjo iki 48:56. Vis tik pratęsti sėkmingos atkarpos svečiams nepavyko ir „Lietuvos rytas“ vėl nutolo (48:63). Po minutės pertraukėlės A.Čapinas pataikė tritaškį, atgaivindamas intrigą (51:63). Netrukus komandos taškų kraitį papildė ir M.Brownas (53:63), dar labiau apkarpydamas varžovų pranašumą. Nors po D.Šalengos baudų situacija išliko nepakitus, varžovų tritaškis akivaizdžiai apsunkino žalgiriečių situaciją (55:68). Iki pagrindinio laiko pabaigos likus dviems minutėms M.Kalnietis realizavo tolimą metimą (61:72), taip lyg parodydamas, jog komanda kovos iki galo. Netrukus tą patį padarė ir A.Čapinas (64:74). Deja, šeimininkai neklydo nuo baudų metimų linijos (64:76). Po dar dviejų A.Čapino taškų komandas skyrė tie patys dešimt taškų, tačiau baudas vilniečiai ir toliau metė užtikrintai (66:78). Rungtynių scenarijus nesikeitė iki pat finalinio švilpuko – svečiai pelnydavo taškus, tačiau šeimininkai pataikydavo baudas. Tai lėmė, jog aidint finalinei sirenai džiaugėsi sostinės klubas – 80:71.

„Žalgiris”: A.Čapinas 15 (2 atk. kam.), M.Kalnietis 13 (6 atk. kam.), D.Šalenga 9 (3 atk. kam., 2 rez. perd.), T.Watsonas 8 (9 atk. kam.), T.Klimavičius 8 (4 atk. kam.), M.Pocius 7 (3 atk. kam.), M.Brownas 6, A.Milaknis 3, M.Delašas 2 (3 atk. kam.).

„Lietuvos rytas”: M.Bjelica 24 (6 atk. kam.), K.Bajramovičius 15 (5 atk. kam.), M.Gecevičius 15 (4 rez. perd.).