Sėkmingas žalgiriečių startas Europos jaunimo čempionate 0

Lietuvos ir Kroatijos jaunimo (gimusių 1990 m. ir vėliau) rinktinės pergalingai pradėjo ketvirtadienį startavusias Europos jaunimo pirmenybes. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė jaunieji žalgiriečiai Adomas Drungilas (nuotr.) ir Mario Delašas.

Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ komandoje praėjusį sezoną rungtyniavęs A.Drungilas prie  lietuvių pergalės 72:63 (11:17, 13:13, 23:13, 14:18, 11:2) prieš Juodkalnijos ekipą prisidėjo 15 taškų ir 4 atkovotais kamuoliais. Aikštėje 27 minutes praleidęs 203 cm ūgio krepšininkas ypač naudingai žaidė pratęsime, po dviejų Augusto Pečiukevičiaus perdavimų įtvirtinęs lemiamą persvarą.

Pastarasis žaidėjas, praėjusį sezoną atstovavęs Kauno „Aisčiams“, irgi išsiskyrė naudingu žaidimu. A.Pečiukevičiaus sąskaitoje – 11 taškų, 8 rezultatyvūs perdavimai ir 5 perimti kamuoliai per 30 minučių. Jo komandos draugas Mantas Kadzevičius laimėtose rungtynėse prieš Juodkalniją pelnė 4 taškus.

Čempionato šeimininkė Kroatijos rinktinė taip pat turėjo nemažai vargo mače su Slovėnija, kurią palaužė tik ketvirtajame kėlinyje. Kroatai įveikė kaimynus 72:65 (18:20, 16:10, 18:25, 20:10), o „Žalgirio“ puolėjas M.Delašas galėjo pasigirti įspūdingai statistiniais rodikliais – 13 taškų, 10 atkovotų kamuolių ir 4 blokais.

Penktadienį vakare antrosiose čempionato rungtynėse lietuviai susitiks su Turkijos rinktine. Tuo tarpu Kroatijos dvidešimtmečių varžovais bus Vokietijos bendraamžiai.