M.Delašas padovanojo Kroatijai kelialapį į pusfinalį 0

„BasketNews.lt“ inf.

Įspūdingą pergalę Europos vaikinų jaunimo (iki 20 metų) čempionate iškovojo Kroatijos rinktinė. Mario Delašo vedami kroatai savų žiūrovų akivaizdoje 76:75 palaužė Serbijos bendraamžius bei pateko į pusfinalį.

Visas rungtynes aikštėje vyko atkakli kova, tačiau iki ketvirtojo kėlinio pabaigos žaisti 1 minutę Branislavas Djekičius pataikė iš toli, o aikštės šeimininkų viltys prasibrauti tarp keturių stipriausių Senojo žemyno komandų pakibo ant plauko, nes serbai įgijo septynių taškų pranašumą – 70:63.

Vis dėlto jaunieji Kroatijos talentai nepalūžo. Likus 5 sekundėms Serbijos rinktinė tebepirmavo 3 taškais (75:72), tačiau teisę tris baudos metimus gavo kroatas Dino Butoracas. Snaiperis pirmąsias dvi baudas pataikė, o trečiosios ne. Tačiau didžiuliam arenoje susirinkusių aistruolių džiaugsmui kamuolį po krepšiu sugriebė M.Delašas, pelnė du taškus bei išvedė savo komandą į priekį – 76:75.

Serbai dar turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau jiems rezultatyvios atakos suregzti nebepavyko, kamuolį po netaiklaus metimo sugriebė M.Delašas ir kroatai žengė tolyn.

Rungtynių didvyrių tapęs M.Delašas aikštėje praleido 28 minutes, per kurias į varžovų krepšį įmetė 16 taškų (5/10 dvitaškių, 2/3 tritaškių), atkovojo 9 kamuolius, du kartus suklydo bei 3 kartus prasižengė.

Pusfinalyje Kroatijos rinktinė susikaus su bendraamžiais iš Graikijos.

Kroatija: Mario Delašas 16 (9 atk. kam.), Leonas Radosevičius 14, Ivanas Baturas 11.

Serbija: Dejanas Musli 17, Aleksandaras Mitrovičius 16, Nemanja Nedovičius 12.