Kauno „Žalgiris“ nugalėjo Prancūzijos čempionus 0

Pergalingai pasirodymą Prancūzijoje vykusiame „Pro Stars Pays de la Loire“ turnyre baigė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Visas rungtynes pirmavę žalgiriečiai užtikrintai įveikė Šolė „Basket“ ekipą 85:70 (20:16, 25:17, 22:22, 18:15).

Susitikime su Prancūzijos čempionais nežaidė Martynas Pocius, Marcusas Brownas, Travisas Watsonas ir Mindaugas Kuzminskas, o DeJuanas Collinsas rungtyniavo nepaisydamas apsinuodijimo maistu.

Komandinį žaidimą demonstravę kauniečiai mačą pradėjo dalindamiesi kamuoliu: taškus pelnė Tadas Klimavičius, Artūras Milaknis, Aleksandras Čapinas ir Paulius Jankūnas – 8:4. Po A.Milaknio tritaškio bei jo perdavimo Manto Kalniečio metimui „Žalgiris“ buvo priekyje 13:7. Penki Cristophe‘o Leonardo taškai leido Šolė ekipai persverti rezultatą (14:13), bet netrukus iš toli pataikė M.Kalnietis, o nuo suolelio pakilęs Mirza Begičius 4 taškais baigė pirmąjį kėlinį – 20:16.

Sėkmingą žaidimą žalgiriečiai demonstravo ir antrajame ketvirtyje. Dainius Šalenga buvo taiklus iš toli (23:16), M.Begičius įmetė iš artimesnės distancijos (25:18), o savo nesportinės pražangos žalą A.Milaknis kompensavo pataikydamas iš trijų taškų zonos (30:23). Tai ne buvo snaiperio pasirodymo pabaiga – pridėjęs dvitaškį A.Milaknis dar du kartus įskraidino ir po tritaškį (40:31). M.Kalniečio dėjimas suteikė „Žalgiriui“ dviženklę persvarą (42:31), kurią dar labiau padidino P.Jankūno tolimas metimas – 45:33.

Kauniečiai rezultatyviai puolė ir po didžiosios pertraukos. A.Milaknis asistavo M.Begičiaus ir D.Šalengos metimams, tritaškį įmetė A.Čapinas, du taškus pridėjo P.Jankūnas – 54:39. Suklydus porą kartų žalgiriečius į priekį truktelėjo A.Čapino metimas iš vidutinio nuotolio, M.Kalniečio prasiveržimas ir penktasis A.Milaknio tritaškis – 62:44. Tuomet Šolė krepšininkai sugebėjo laimėti atkarpą 9:0, bet neapsigynė nuo D.Šalengos tritaškio, o P.Jankūnas su trečiojo kėlinio pabaigą skelbiančia sirena pataisė netaiklų D.Collinso metimą – 67:55.

Paskutiniojo kėlinio pradžioje varžovų krepšio tinklelį skrodė T.Klimavičiaus ir M.Begičiaus baudų metimai (71:57), tačiau po to net 4 minutes „Žalgiris“ nesukrapštė nė taško. Priartėjusi iki 7 taškų (64:71) Šolė „Basket“ ekipa pati pateko į duobę. Tai išnaudojo 2 baudas iš 4 pataikęs P.Jankūnas, dvitaškį pridėjęs A.Čapinas ir dukart iš po krepšio įmetęs D.Collinsas – 79:64. Per paskutines dvi minutes prancūzai bandė sumažinti skirtumą, bet D.Collinsas sumetė visas 6 baudas. Žalgiriečių pergalė – 85:70.

„Žalgiris“: A.Milaknis 19 (5/7 trit., 5 rez. perd.), P.Jankūnas 11 (7 atk. kam., 3 rez. perd.), M.Begičius 10, M.Kalnietis 10 (3 rez. perd.), D.Collinsas 10 (3 per. kam.), A.Čapinas 9 (4 rez. perd.), T.Klimavičius 8 (8 atk. kam.), D.Šalenga 8, O.Samhanas 0, S.Vene 0.

„Basket“: S.Mejia 22 (5 rez. perd., 5 kld.), A.Robinsonas 10, C.Leonardas 10.