NKL pirmenybes jaunieji žalgiriečiai pradėjo užtikrinta pergale 0

Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ komanda Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatą penktadienį pradėjo užtikrinta pergale namuose. Savo žiūrovų akivaizdoje jaunieji žalgiriečiai rezultatu 96:80 (21:21, 25:19, 31:17, 19:23) palaužė „Mažeikių“ ekipą, kuri praėjusiame sezone iškovojo bronzos medalius.

Susitikimą šeimininkai pradėjo kur kas aktyviau ir po Edgaro Ulanovo dvitaškio su pražanga pirmavo sausu rezultatu 9:0. Tiesa, varžovai lengvai pasiduoti neketino ir kiek priartėjo (7:10). Pajautę mažeikiškių alsavimą į nugarą žalgiriečiai vėl įjungė aukštesnę pavarą ir po Gedimino Žylės dėjimo ekipas skyrė aštuoni taškai (15:7). Nepaisant to, pranašumu kauniečiai džiaugėsi neilgai – prabėgus kelioms minutėms švieslentėje degė identiški skaičiai (16:16), o po pirmojo ketvirčio situacija išliko nepakitusi – 21:21.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos darbavosi pakankamai apylygiai, vis tik žingsneliu priekyje dažniausiai buvo žalgiriečiai. Įpusėjus ketvirčiui po E.Ulanovo dviejų taiklių metimų iš sunkių padėčių „Žalgiris-Sabonio mokykla“ pirmavo rezultatu 37:30, o pasižymėjus G.Žylei pranašumas pirmą kartą perkopė dviženklę ribą (45:34). Ketvirčio pabaigoje mažeikiškiai kiek sukruto ir eidami į didžiąją pertrauką turėjo šešių taškų deficitą (40:46).

Neabejotinai lemiama dvikovos dalimi tapo būtent trečiasis ketvirtis. Aikštelės šeimininkai po pertraukos varžovus iš Mažeikių pranoko praktiškai visose žaidimo komponentuose ir neilgai trukus susikrovė įtikinamą pranašumą (62:49). Laikas bėgo, o situacija nesikeitė – dominavo jaunieji žalgiriečiai, kurių persvara prieš paskutinę rungtynių atkarpą abejonių nekėlė (77:57).

Kaip ir buvo galima tikėtis, per paskutines dešimt minučių stebuklas neįvyko ir disciplinuotai žaidę „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ krepšininkai šventė pelnytą ir įtikinamą pergalę – 96:80.

„Žalgiris“: G.Žylė 17 (5 atk. kam., 2 blk.), V.Čižauskas 16 (10 atk. kam., 3 rez. perd.), V.Kariniauskas 13 (2 per. kam.), V.Čepukaitis 12 (7 atk. kam., 2 per. kam., 3 blk.), Ž.Skučas 11 (4 atk. kam., 2 per. kam.), M.Kupšas 10 (6 atk. kam.), E.Ulanovas 8 (4 atk. kam., 4 rez. perd., 2 blk.), P.Sorokas 7 (2 per. kam.), K.Vecvagars 2 (3 per. kam.).

„Mažeikiai”: M.Norkus 19 (4 atk. kam.), A.Vaškys 12 (2 rez. perd.), V.Kazlauskas 9 (3 atk. kam.).