NKL pirmenybėse – antroji jaunųjų žalgiriečių pergalė 0

Penktadienį Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ krepšininkai žaidė trečiąjį šio sezono Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) susitikimą ir iškovojo antrąją pergalę. Rezultatu 103:82 jaunieji žagiriečiai privertė pasiduoti Anykščių „Puntuką“.

Jei pirmojo kėlinio pradžioje aikštelėje vyko atkakli kova (16:15), tai ketvirčiui artėjant prie pabaigos išryškėjo kauniečių pranašumas. Po tikslių Žygimanto Skučo metimų nuo baudų metimų linijos skirtumas išaugo iki 22:16, o po pirmųjų dešimties minučių šeimininkai turėjo susikrovę aštuonių taškų persvarą (26:18).

Po dvi minutes trukusio atokvėpio situacija nesikeitė – aikštelėje ir toliau dominavo greitas, atakuojančio plano krepšinis, kur gynyba liko puolimo užnugaryje. Tačiau tokiame žaidime kur kas geriau jautėsi jaunieji žalgiriečiai. Po Vytenio Čižausko tikslaus šūvio „Žalgiris-Sabonio mokykla“ buvo priekyje 14 taškų – 43:29. Po kelių minučių šiam pataikius tritaškį šeimininkai ir toliau tvirtai laikė savo pozicijas (53:41). Prieš didžiąją pertrauką svečiai kiek sumažino atsilikimą, tačiau jis ir toliau buvo dviženklis (45:55).

Trečiajame ketvirtyje vyko įnirtinga kova, kurioje nei viena komanda nesiruošė nusileisti. Į kiekvieną metimą svečiai atsakydavo ne mažiau tiksliu išpuoliu ir prieš lemiamas dešimt minučių švieslentėje degė skaičiai 77:70.

Paskutinė rungtynių atkarpa prasidėjo nervingai, tačiau po truputį iniciatyvos ėmėsi šeimininkai. Ž.Skučui pridėjus du taškus kauniečių persvarą vėl išaugo (85:73). Tačiau svečiai šį kartą ne tik nesugebėjo atsitiesti, tačiau pateko į žaidybinę duobę, kuo naudodamiesi žalgiriečiai netruko nutolti ir įgyti lemiamą persvarą. Po Edgaro Ulanovo reido intriga praktiškai visiškai išblėso (96:78). Paskutinėmis susitikimo minutėmis „Puntukas“ dar mėgino griebtis paskutinio šiaudo, tačiau – nesėkmingai. Aidint finaliniam švilpukui – pelnyta „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ pergalė.

„Žalgiris”: V.Čepukaitis 23 (7 atk. kam.), G.Žylė 20 (8 atk. kam.), V.Čižauskas 13 (5 rez. perd.), Ž.Skučas 10 (5 atk. kam.), V.Kariniauskas 10 (8 atk. kam., 2 rez. perd.), M.Kupšas 9, E.Ulanovas 8 (5 atk. kam., 2 rez. perd.), P.Sorokas 4 (4 atk. kam., 3 rez. perd.), K.Vene 2, M.Rutkauskas 2 (2 rez. perd.), K.Vecvagars 2 (3 atk. kam., 2 rez. perd.).

„Puntukas”: D.Tarvydas 23 (6 atk. kam.), T.Rinkūnas 16 (9 atk. kam.), O.Galdikas 15 (6 atk. kam.).