Eurolygos sezoną „Žalgiris“ pradėjo užtikrinta pergale prieš „Partizan“ (FOTO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį užtikrinta pergale pradėjo naująjį Eurolygos sezoną. Savo žiūrovų akivaizdoje Kauno sporto halėje žalgiriečiai rezultatu 73:62 privertė pasiduoti praėjusį sezoną finaliniame Eurolygos ketverte rungtyniavusią Belgrado „Partizan“ ekipą.

Dėl kelio uždegimo nerungtyniavo Marcusas Brownas, mačui nebuvo registruotas ir Omaras Samhanas. Dvikovos akimirkos – Žalgiris.lt foto galerijoje.

Susitikimą abi ekipos pradėjo be didesnės žvalgybos – jau pirmąją ataką taikliu tolimu šūviu užbaigė serbai (0:3), tačiau po Artūro Milaknio perimto kamuolio ir tikslaus reido bei penkių M.Pociaus taškų pirmavo šeimininkai (7:5). „Partizan“ krepšininkai atsakydami į tai surengė dvi rezultatyvias atakas (9:7), vis tik pusiausvyrą netrukus atstatė P.Jankūnas (9:9). Akimirkai vėl priekyje buvo svečiai (9:11, 11:13), tačiau ir šį kartą kauniečiai skolingi neliko – baudas sumetė DeJuanas Collinsas (11:11) ir Tomas Delininkaitis (13:13). Nors scenarijus kartojosi ir „Partizan“ vėl rado kelią lietuvių krepšio link (15:13), šį kartą kauniečiai nebuvo linkę nuolaidžiauti – D.Collinsas neklydo iš toli, greitoje atakoje dvitaškį su pražanga pridėjo Tadas Klimavičius, o „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą (19:15). Nepaisant to, jog ketvirčio gale vyravo kiek chaotiškas žaidimas, po pirmųjų dešimties minučių Kauno ekipa pirmavo 19:17.

Antrasis ketvirtis startavo penkiais M.Pociaus taškais (24:17). Po pertraukos puolime pasižymėjus svečiams tuo pačiu atsakė ir tolimą dvitaškį smeigęs A.Milaknis (26:19). Ir toliau varžovai gynyboje nespėjo paskui disciplinuotą krepšinį žaidusius šeimininkus, kurie po reto grožio Manto Kalniečio dėjimo turėjo devynių taškų pranašumą – 28:19. Po „Partizan“ minutės pertraukėlės vaizdas ant parketo nesikeitė – A.Milaknis ir M.Pocius išnaudojo savo progas iš tolimos distancijos, D.Collinsas pridėjo elegantišką slalomą į serbų baudos aikštelę, o tai lėmė, jog skirtumas ir toliau sparčiai augo (36:22). Paskutinės trys antrojo ketvirčio minutės nebuvo itin rezultatyvios. „Žalgiris“ taškus rinko praktiškai vien nuo baudų metimų linijos, tačiau tai nieko nekeitė. Prieš pat pertrauką baudas sumetė D.Collinsas, leisdamas komandai po pirmosios rungtynių pusės turėti apčiuopiamą persvarą – 43:29.

Nors trečiąjį ketvirtį žalgiriečiai pradėjo lyg užsnūdę (43:33), svečiai iš Belgrado taip pat nežibėjo. Artėjant kėlinio viduriui „Žalgiris“ po truputį atgavo žaidimo skonį. Pirma P.Jankūnas pelnė taškus su pražanga (48:34), o neilgai trukus paliktas laisvas tritaškį smeigė A.Milaknis, taip padidindamas skirtumą iki rekordinio (51:34). Tiesa, anksčiau laiko sudėti ginklų serbai nesiruošė ir priartėjo iki 43:53 bei privertė Aco Petrovičių prašyti minutės pertraukėlės. Po jos iniciatyvos ėmėsi keturias baudas per trumpą laiką sumetęs T.Delininkaitis (57:45) ir dvitaškį su pražangą pelnęs Mirza Begičius (60:45). Greitą ataką taikliu metimu užbaigus T.Klimavičiui minutės pasitarimą buvo priverstas sukviesti jau varžovų treneris (62:45). Po jo ekipos apsikeitė netiksliais išpuoliais ir prieš lemiamas dešimt minučių švieslentėje degė skaičiai 62:45.

Mantas Kalnietis šaltakraujiškai sumetė abi baudas ketvirtojo ketvirčio pradžioje (64:45), vis tik „Partizan“ krepšininkai atsakė dviem rezultatyviais išpuoliais bei kiek aptirpdė skirtumą (50:64). Ir toliau aikštelėje vyko įdomi kova – nors kauniečiai užtikrintai pirmavo, serbai atkakliai kovojo dėl kiekvieno aikštelės centimetro ir nenuleido rankų. Po D.Collinso perdavimo pasižymėjus M.Begičiui situacija nesikeitė – 70:54. Įpusėjus kėliniui antrąją nesportinę varžovų pražangą išprovokavo M.Pocius bei pats sumetė abi baudas (72:54). Rungtynių pabaigoje kauniečių puolimas kiek pristojo, tačiau stebuklų nerodė ir varžovai. Aidint finalinei sirenai švieslentėje degė skaičiai 73:62.

„Žalgiris”: M.Pocius 17 (3 rez. perd.), A.Milaknis 12 (3 per. kam.), D.Collinsas 9 (4 atk. kam., 3 rez. perd.), P.Jankūnas 8 (7 atk. kam.), T.Delininkaitis 8, T.Klimavičius 6 (3 atk. kam.), M.Begičius 6 (6 atk. kam., 4 blok., 2 per. kam.), M.Kalnietis 4, T.Watsonas 2, D.Šalenga 1.

„Partizan”: D.Kečmanas 13 (6 atk. kam.), J.Klobučaras 9, P.Božičius 7 (5 atk. kam.).