NKL: Kauno derbį laimėjo jaunieji žalgiriečiai 0

Vieninteles rungtynes šią savaitę žaidę Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ krepšininkai iškovojo pergalę ir liko vienais Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) lyderių. Kauno derbyje jaunieji žalgiriečiai namuose 80:78 įveikė „LKKA-Atleto“ ekipą. Tai buvo ketvirtoji „Žalgirio“ dublerių pergalė per penkerias NKL rungtynes.

Šeimininkai neblogai pradėjo rungtynes (7:2), bet „LKKA-Atletas“ įpusėjus pirmajam kėliniui išlygino rezultatą – 11:11. Jau antrasis rungtynėse Pauliaus Soroko dėjimas pradėjo „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ spurtą 11:1, kurio metu taškus pelnė dar 6 žaidėjai. Dviženklį skirtumą po 10 minučių žaidimo išlaikė Mariaus Rutkausko pataisytas metimas ir Kasparo Vecvagaro dvitaškis – 26:16.

Žygimanto Skučo taškai su pražanga po M.Rutkausko perdavimo, paties Mariaus dar vienas pataisytas metimas, perimtas kamuolys ir perdavimas P.Sorokui leido žalgiriečiams pirmauti 33:20. Trys svečių tritaškiai iš eilės atgaivino intrigą, kurią dar labiau paaštrino Gedimino Žylės techninė pražanga, leidusi varžovams pelnyti 4 taškus vienos atakos metu (37:34). Antrąjį kėlinį baigė Vytenio Čižausko prasiveržimas ir P.Soroko taškai iš po krepšio – 41:36.

Po didžiosios pertraukos„LKKA-Atletui“ išlyginus santykį, dublerius į priekį truktelėjo Vaidas Čepukaitis, pelnęs 6 taškus – 49:41. Ž.Skučo dvitaškis su pražanga vėl buvo suteikęs „Žalgiriui-Sabonio mokyklai“ dviženklį pranašumą (55:45), tačiau nors taškus dar pelnė V.Čižauskas ir K.Vecvagars, varžovai vėl priartėjo 56:61.

„LKKA-Atletas“ rezultatą vėl išlygino prasidėjus ketvirtajam kėliniui (61:61). V.Čepukaičio keturi taškai, P.Soroko dvitaškis po atkovoto kamuolio puolime bei V.Čižausko aštrus reidas leido šeimininkams pasijusti ramiau (74:64). Tai jiems vos nepakišo kojos – Dariaus Griciaus ir Vidmanto Sragauskio tritaškiai priartino svečius iki minimumo, bet pasibaigęs rungtynių laikas įtvirtino „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ pergalę – 80:78.

„Žalgiris-Sabonio mokykla“: V.Čepukaitis 16 (8 atk. kam., 2 blk.), P.Sorokas 13 (5 atk. kam.), V.Čižauskas 11 (5 rez. perd.), Ž.Skučas 9, K.Vecvagars 7 (3 rez. perd., 3 per. kam.), V.Kariniauskas 7, M.Rutkauskas 6 (6 atk. kam.), G.Žylė 5 (5 atk. kam.), E.Ulanovas 3, M.Kupšas 2, K.Vene 0.

„LKKA-Atletas“: V.Sragauskis 31 (4/11 dvit., 3/9 trit., 14/14 baud.), D.Gricius 17 (4/10 trit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.), E.Tviraga 10 (10 atk. kam.).