LKL: dešimtoji žalgiriečių pergalė 0

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sužaidė paskutiniąsias Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes šiais kalendoriniais metais. Kauno derbyje žalgiriečiai svečiuose 73:59 (22:21, 15:16, 17:11, 19:11) įveikė „KK Kaunas“ ekipą. Tai buvo dešimtoji iš eilės „Žalgirio“ pergalė LKL čempionate.

Šiame mače aikštelėje nepasirodė Marcusas Brownas, DeJuanas Collinsas ir Travisas Watsonas, bet į ją po traumos grįžo Aleksandras Čapinas.

„Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė Mirza Begičius, pataisęs netaiklų Manto Kalniečio metimą. Kiek vėliau pasižymėjo Mindaugas Kuzminskas bei pats M.Kalnietis, įmetęs dvitaškį iš vidutinio nuotolio bei sulaukęs Tado Klimavičiaus pagalbos įmušant į krepšį ant lanko šokinėjantį kamuolį (8:4). Dar vienas Manto prasiveržimas už nugaros paliko Šarūną Vasiliauską, kuris dar ir prasižengė (11:6), o per kitas porą minučių 6 taškus iš eilės pelnė Omaras Samhanas – 17:12. Nors Martynas Pocius dėjimu sudrebino varžovų krepšį, tačiau 9-asis Š.Vasiliausko taškas ir net penki pramesti žalgiriečių baudų metimai pirmajame kėlinyje neleido svečiams įgyti didesnės persvaros – 22:21.

Antrąjį kėlinį pradėjo gražus M.Kalniečio perdavimas Dainiui Šalengai, įdėjusiam kamuolį sugavus ore. Dar du D.Šalengos taškai bei Tomo Delininkaičio tritaškis „Žalgiriui“ suteikė 8 taškų pranašumą (29:21), bet vėl įsibėgėjo Š.Vasiliauskas, po kurio septintojo taško iš eilės ir 16-ojo apskritai „KK Kaunas“ persvėrė rezultatą – 32:31. Nors T.Delininkaitis dar du kartus sėkmingai atakavo iš toli (35:31), tačiau šeimininkai nepalūžo ir po Vytenio Jasikevičiaus bei Roko Ūzo taškų vėl išsiveržė į priekį (37:35). Nerezultatyviam antrajam kėliniui tašką padėjo Pauliaus Jankūno metimas iš po krepšio – 37:37.

Per pirmąsias 5 trečiojo kėlinio minutes abi komandos pelnė po 8 taškus. „Žalgirio“ gretose pasižymėjo iš toli pataikęs Artūras Milaknis, iš po krepšio ataką užbaigęs D.Šalenga ir tritaškio liniją užmynęs P.Jankūnas. Po minutės pertraukėlės aštriai sužaidęs taškus pelnė M.Kalnietis, kitoje atakoje dar ir išvedęs metimui iš po krepšio T.Klimavičių (49:45). Gerai gindamiesi žalgiriečiai kiek padidino persvarą po P.Jankūno dvitaškio ir A.Milaknio baudų, bet kelios klaidos ketvirčio pabaigoje neleido įgyti solidesnio pranašumo – 54:48.

Ketvirtajame kėlinyje daugiau jėgų išsaugoję „Žalgirio“ krepšininkai padidino žaidimo tempą. M.Kalnietis pelnė dvitaškį su pražanga, o dukart varžovą apžaidęs M.Begičius pagaliau svečiams suteikė dviženklį skirtumą (61:50). Nors Š.Vasiliauskas pataikė dar vieną tritaškį, bet kitoje aikštės šeimininkai nesustabdė 4 taškus pelniusio O.Samhano bei greitą ataką metimu su pražanga užbaigusio M.Pociaus – 68:55. Taiklus P.Jankūno tritaškis leido jam surinkti dvigubą dublį, o paskutinė žalgiriečių ataka vainikavo rungtynes: M.Kalnietis nuo lentos perdavė kamuolį M.Pociui, kurio dėjimas užfiksavo „Žalgirio“ pergalę rezultatu 73:59.

„Žalgiris“: O.Samhanas 11 (6 atk. kam.), P.Jankūnas 10 (11 atk. kam.), M.Kalnietis 10 (4 rez. perd.), T.Delininkaitis 9 (3/5 trit.), M.Begičius 7 (5 atk. kam.), M.Pocius 7, A.Milaknis 7, D.Šalenga 6, T.Klimavičius 4 (6 atk. kam.), M.Kuzminskas 2, A.Čapinas 0 (4 rez. perd.).

„KK Kaunas“: Š.Vasiliauskas 27 (8/10 dvit., 3/6 trit., 2/2 baud.), V.Jasikevičius 13, R.Ūzas 5 (6 atk. kam.)