„Žalgirio“ jaunimas Eurolygos atrankos turnyre užtikrintai įveikė „Joventut“ 0

Eurolygos jaunimo atrankos turnyre Katalonijoje ir toliau sėkmingai rungtyniauja Arūno Visocko vadovaujami jaunieji žalgiriečiai. Trečiadienį lietuviai užtikrintai įveikė Badalonos „Joventut“ bendraamžius – 85:69. Ispanams tai buvo pirmoji nesėkmė, o kauniečiams – antroji pergalė. Vakare „Žalgirio“ laukia dar vienas išbandymas.

Susitikimą drąsiau pradėjo Badalonos klubas, sužaidus dvi minutes pirmavęs rezultatu 4:0. Pirmuosius taškus kauniečiams pelnė vienas lyderių Tauras Jogėla (2:4). Šio pėdomis netrukus pasekė ir kiti komandos draugai, ir savo progą iš tolimos distancijos išnaudojus Kasparui Vecvagarui ekipas skyrė tie patys du taškai – 8:10. Po akimirkos puolime pasižymėjo T.Jogėla, Tomas Dimša ir Lukas Lekavičius, tuo tarpu „Žalgiris“ perėmė iniciatyvą (13:10). Panašiai ketvirtis ir baigėsi – 16:14.

Nors antrojo kėlinuko pradžioje „Joventut“ krepšininkai atsilikimą aptirpdė iki minimumo (15:16), tolimesnių įvykių šie prisiminti tikrai nenorėtų. Drausmingai žaidę žalgiriečiai spurtavo 15:2 bei po T.Dimšos taiklaus šūvio nutolo – 31:17. Tiesa, taip anksti kelti baltos vėliavos ispanai nesiruošė ir sugebėjo nežymiai sumažinti atsilikimą (27:37), kurį baudų metimais greitai vėl kiek padidino Marius Grigonis (39:27). Prieš pat didžiąją pertrauką varžovams vis tik pavyko deficitą sumažinti iki vienženklio skaičiaus – 31:39.

Antroji susitikimo dalis prasidėjo permainingai – nors kauniečiai kontroliavo žaidimą, varžovai neleido šiems lengviau atsikvėpti ir vis alsavo į nugarą. Kiek saugiau lietuviai galėjo pasijausti dar vieną tritaškį į priešininkų krepšį įsūdžius Kasparui Vecvagarui – 48:38. Ketvirčio pabaigoje po Luko Lekavičiaus metimo švieslentėje degė skaičiai 54:42. Įdomu, jog vienu metu toks pats rezultatas buvo ir vakar dienos dvikovoje su „Manresa“. Ketvirtį ir vėl sėkmingai užbaigė M.Grigonis, šį kartą dvitaškiu su pražanga – 57:45.

Lemiama turėjusi tapti dvikovos dalis tapo tik formalumu. Per pirmas septynias kėlinuko minutes ispanai sugebėjo surinkti vos keturis taškus, kai tuo tarpu žalgiriečiai – kur kas daugiau. Po Aurimo Majausko taiklaus metimo skirtumas išaugo jau iki 19 – 68:49. Nors per likusį laiką „Joventut“ žaidėjai sugebėjo sumažinti atsilikimą, užtikrintą pergalę šventė jaunieji žalgiriečiai (85:69), kurių šį vakarą laukia dar vienas mūšis.

„Žalgiris“: T.Jogėla 17, J.Tamulis 15, K.Vecvagaras 14, S.Kymantas 10 (7 atk. kam.), M.Grigonis 9, T.Dimša 8 (4 atk. kam.), A.Majauskas 7 (7 atk. kam.), L.Lekavičius 4, S.Raupys 1 (7 atk. kam.).

„Joventut“: A.Homsas 29, G.Vivesas 11, B.Letuni 9.