VTB Vieningoji lyga: „Žalgiris“ Rygoje įveikė VEF krepšininkus 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį Latvijos sostinėje Rygoje iškovojo penktąją pergalę VTB Vieningosios lygos B grupėje. Kauniečiai rezultatu 79:74 įveikė Rimo Kurtinaičio treniruojamą Rygos VEF ekipą, kuriai tai buvo jau penktasis pralaimėjimas.

Dvikovą kiek aktyviau pradėjo aikštelės šeimininkai, tačiau po penkių Martyno Pociaus taškų kauniečiai atstatė pusiausvyrą – 5:5. Nors varžovai ir vėl atsakė keliais rezultatyviais išpuoliais, iš toli neklydo Mantas Kalnietis, o tritaškį ir dvi baudas pridėjo Mindaugas Kuzminskas – 13:9. Būtent M.Kuzminskas latviams kėlė didžiausią galvos skausmą – šiam pelnius dar penkis taškus „Žalgiris“ pirmavo 22:15. Įdomu, jog per pirmas penkias žaidimo minutes M.Kuzminskas surinko net 12 taškų. Po R.Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės situacija ant parketo nesikeitė – VEF krepšininkai gynyboje niekaip nespėjo paskui savo oponentus ir pasižymėjus Pauliui Jankūnui švieslentėje degė skaičiai 28:15. Nors kėlinuko pabaigoje šeimininkai realizavo kelis metimus, tašką ketvirčiui padėjo DeJuano Collinso baudos – 30:20.

Antrosios rungtynių atkarpos pirmosiomis minutėmis VEF komanda deficitą sumažino iki keturių taškų – 27:31. Tiesa, nuolaidžiauti latviams kauniečiai nebuvo linkę – krašte paliktas laisvas tritaškį smeigė patyręs Marcusas Brownas, o du kartus varžovus gražiai suklaidino ir rezultatyviai atakas užbaigė M.Pocius – 38:32. Po P.Jankūno ir Artūro Milaknio taškų ekipas vėl skyrė dviženklis skirtumas – 42:32. Nepaisant to, VEF ekipa nesiruošė anksčiau laiko kelti baltos vėliavos. Kelių tolimų metimų dėka latviai gerokai priartėjo, o persvarą „Žalgiriui“ išsaugoti padėjo sėkmingas M.Kalniečio žaidimas puolime ketvirčio antroje pusėje – 49:45.

Iš karto po didžiosios pertraukos su pražangomis metimus realizavo T.Watsonas ir P.Jankūnas, padėdami komandai kiek nutolti – 54:47. Nuo baudų metimų linijos neklydus M.Pociui, savo progą išnaudojus P.Jankūnui, o iš toli šaltakraujiškui pataikius A.Milakniui svečiai turėjo jau 11 taškų pranašumą – 61:50. Į tai metimu iš vidutinio nuotolio atsakė Kristapas Janičenokas, tačiau kitame aikštelės gale pražangą išprovokavo ir baudas sumetė M.Kuzminskas – 63:52. Netrukus jo pėdomis pasekė ir Tadas Klimavičius – 65:54. Prieš paskutines dešimt minučių kauniečių gretose dar spėjo pasižymėti M.Kalnietis ir T.Delininkaitis, tačiau ketvirtį sėkmingiau baigė VEF – 69:65.

Svarbiausia rungtynių dalis prasidėjo nesėkmingomis komandų atakomis. Tylą pirmasis nutraukė aštrų reidą rezultatyviai užbaigęs M.Kalnietis (71:69). Kitame aikštelės gale Omaras Samhanas gražiai blokavo Dairio Bertano prasiveržimą, o „Žalgirio“ atakai tašką metimu iš po krepšio padėjo T.Klimavičius – 73:69. Iki pagrindinio laiko pabaigos likus kiek daugiau nei minutei svarbius taškus svečiams prasiveržimu pelnė M.Pocius (75:71). Nors kitos atakos „Žalgiriui“ nepavyko suregzti sėkmingai, tai kompensavo darbas gynyboje ir išsaugotas kamuolys. Pati dvikovos pabaiga labiau priminė baudų metimų konkursą, tačiau „Žalgiris“ išsaugojo įgytą pranašumą bei šventė penktąją pergalę VTB lygoje – 79:74.

„Žalgiris”: M.Pocius 15, M.Kuzminskas 14, M.Kalnietis 13, P.Jankūnas 10, T.Delininkaitis 6 (4 atk. kam.), M.Brownas 5, A.Milaknis 5, T.Watsonas 5 (8 atk. kam.), T.Klimavičius 4 (3 rez. perd.), D.Collinsas 2 (6 atk. kam.), B.Marjanovičius (5 atk. kam.), O.Samhanas (3 blk.).

VEF: K.Janičenokas 20, A.Parakhouskis 20 (10 atk. kam.), T.Hughesas 12 (5 atk. kam.), S.Valteris 6.