NKL: Jaunieji žalgiriečiai savaitgalį baigė pergale 0

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pirmenybėse penktadienį ir šeštadienį eilines reguliaraus sezono rungtynes žaidė Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ krepšininkai. Pirmąją dvikovą jaunieji žalgiriečiai pralaimėjo Klaipėdos „Naftos-Universiteto“ komandai (72:84), o šeštadienį įveikė „KK Akademiją“ – 86:79.

Penktadienio akistata kauniečiams susiklostė labai nesėkmingai. Svečiai iš uostamiesčio jau per pirmąją dvikovos pusę įgijo solidžią persvarą (54:33), kurios neiššvaistė iki pat mačo pabaigos. Po didžiosios pertraukos Priito Venes bei Sauliaus Štombergo vadovaujama komanda jau akivaizdžiai pagerino savo žaidimą, tačiau pergalei pasiekti to neužteko, aidint finalinei sirenai džiaugėsi „Nafta-Universitetas“ – 84:72.

„Žalgiris-Sabonio mokykla“: G.Žylė 21 (8 atk. kam.), P.Sorokas 14 (6 rez. perd.), M.Kupšas 11 (10 atk. kam.), V.Kariniauskas 11, M.Rutkauskas 4, Ž.Skučas 4, K.Vene 3, K.Vecvagars 2, T.Jogėla 2.

„Nafta-Universitetas“: M.Girdžiūnas 26, V.Chodosovskis 16 (6 atk. kam.), J.Kazakauskas 14 (8 atk. kam., 5 rez. perd.).

Kur kas įdomiau susiklostė kitos dienos rungtynės. Jaunieji žalgiriečiai kiek sėkmingiau žaidė iki didžiosios pertraukos bei po dviejų kėlinukų prieš „KK Akademiją“ pirmavo 46:40. Tiesa, po didžiosios pertraukos aukštesnę pavarą įjungė jau svečiai, tuo tarpu kauniečiai strigo puolime, o gynyboje žaidė ne taip, kaip pirmoje rungtynių pusėje. Tai lėmė, jog prieš lemiamas dešimt minučių rezultatu 62:57 pirmavo varžovai.

Tiesa, nusileisti „Akademijos“ krepšininkams žalgiriečiai nebuvo linkę. Ketvirtajame ketvirtyje šeimininkai ėmė kur kas agresyviau darbuotis abejose aikštelės pusėse, o tai davė apčiuopiamą naudą. Iš varžovų pranašumo neliko nieko, o rungtynių pabaigoje šaltakraujiškumas nuo baudų metimų linijos garantavo kauniečiams pergalę – 86:79.

„Žalgiris-Sabonio mokykla”: T.Jogėla 22 (7 atk. kam.), P.Sorokas 17 (8 atk. kam.), M.Kupšas 14 (7 atk. kam.), Ž.Skučas 13 (5 atk. kam.), K.Vevagars 9, E.Ulanovas 7 (5 rez. perd.), V.Kariniauskas 2, M.Rutkauskas 2.

„KK Akademija”: E.Mockevičius 21 (13 atk. kam.), T.Lekūnas 20, K.Alekna 16 (5 atk. kam.).