NKL: Jaunieji žalgiriečiai po pratęsimo palaužė „Mažeikius“ 0

Penktadienį ir šeštadienį Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) antrojo etapo pirmuosius du susitikimus Radviliškyje ir Kaune žaidė Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ komanda. Jei penktadienį jaunieji žalgiriečiai nusileido „KK Radviliškis“ klubui (67:76), tai šeštadienį kauniečiai pademonstravo tikrą valią bei charakterį, išplėšė pratęsimą, o jame jau be didesnio vargo nugalėjo „Mažeikius“ – 101:95.

Išvyka į Radviliškį „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ krepšininkams susiklostė nesėkmingai. Svečiuose rungtyniavę kauniečiai neišnaudojo savo progų, tuo tarpu varžovai klaidų nedovanojo. Einant į didžiąją pertrauką šemininkai pirmavo rezultatu 41:33, ir nors po pertraukos akimirkai Priito Venes auklėtiniai atgavo žaidimo skonį, aidint finalinei sirenai džiaugėsi varžovai – 76:67.

„Žalgiris-Sabonio mokykla”: Ž.Skučas 12 (8 atk. kam.), T.Jogėla 12, P.Sorokas 9, M.Grigonis 9, V.Kariniauskas 9, K.Vecvagars 5, G.Žylė 5 (7 atk. kam.), M.Kupšas 4 (6 atk. kam.), M.Rutkauskas 2 (4 atk. kam.).

„KK Radviliškis“: A.Mineikis 17 (13 atk. kam.), A.Oladimeji14 (10 atk. kam.), R.Raiktys 12 (6 atk. kam.).

Kur kas kitaip klostėsi šeštadienio dvikova su reguliarųjį sezoną ketvirtoje pozicijoje užėmusiais „Mažeikių“ krepšininkais. Nors pirmoje rungtynių pusėje kiek sėkmingiau darbavosi varžovai (45:38), po didžiosios pertraukos kauniečiai perėmė iniciatyvą bei išsiveržė į priekį. Tiesa, ketvirtajame ketvirtyje kauniečiai iki pagrindinio laiko pabaigos likus dviem minutėms paleido žaidimo gijas iš savo rankų – iš turėto keturių taškų pranašumo neliko nieko, maža to, likus 45 sekundėms iki pagrindinio laiko pabaigos keturių taškų pranašumą turėjo svečiai.

Vis tik berods beviltiškoje situacijoje jaunieji žalgiriečiai nepasidavė, skirtumą sušvelnino Mindaugas Kupšas, o iki kėlinuko pabaigos likus trims sekundėms itin svarbius taškus sudėtingu reidu pelnė Kasparas Vecvagaras (85:85).

Per papildomas penkias minutes kauniečiai savo varžovams didesnių vilčių nepaliko. Viską išsprendė Edgaras Ulanovas, per dvi minutes surinkęs aštuonis taškus, padėjęs įgyti žalgiriečiams saugų pranašumą, kurio P.Venes auklėtiniai jau nebeiššvaistė. Aidint finalinei sirenai – trilerio verta pergalė rezultatu 101:95.

„Žalgiris-Sabonio mokykla”: M.Kupšas 27 (12 atk. kam., 3 per. kam., 39 naud.), E.Ulanovas 18, K.Vecvagars 16 (4/5 trit., 5 atk. kam.), T.Jogėla 15 (6 atk. kam.), G.Žylė 14 (7 atk. kam.), Ž.Skučas 4 (5 atk. kam.), P.Sorokas 4, M.Grigonis 3.

„Mažeikiai”: V.Kazlauskas 19 (6 rez. perd.), M.Norkus 19 (5 atk. kam.), M.Kumpys 16, M.Šidlauskas 14 (5 rez. perd.), B.Harrisonas 14.