NKL: „Žalgiris-Sabonio mokykla“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą 0

Kauno „Žalgirio-Sabonio mokyklos“ krepšininkai pademonstravo charakterį ir iškovojo pergalę Nacionalinės krepšinio lygos (Smscredit.lt NKL) ketvirtfinalio susitikime. Trečiajame kėlinyje atsilikinėdami 13 taškų jaunieji žalgiriečiai susiėmė ir įveikė Mažeikių „Mažeikių“ ekipą 84:77 (14:15, 18:24, 22:18, 30:20).

Namuose žaidę kauniečiai išlygino serijos iki 2 pergalių rezultatą 1-1. Lemiamą mačą dėl patekimo į NKL finalo ketvertą komandos žais trečiadienį Mažeikiuose.

Pirmajame rungtynių kėlinyje abi ekipos rungtyniavo apylygiai: svečiai ketvirtį baigė turėdami minimalų pranašumą (15:14). Spurtas prasidėjus antrajam kėliniui jiems leido padidinti skirtumą iki dviženklio (29:18), o įpusėjus mačui pirmauti 39:32.

Trečiajame kėlinyje „Mažeikių“ gynėjas Modestas Šidlauskas pataikė 3 tritaškius ir, atrodė, suteikė savo komandai lemiamą persvarą (55:42). Po Priito Venes paimtos minutės pertraukėlės per tris minutes 6 taškus spėjo pelnyti itin solidžiai rungtyniavęs aukštaūgis Mindaugas Kupšas, po tritaškį pridėjo Paulius Sorokas ir Kaspars Vecvagars, todėl prieš paskutinį ketvirtį svečiai tebuvo priekyje 57:54.

M.Kupšo ir K. Vecvegaro duetas ir toliau tęsė puikų pasirodymą puolime (66:61), o P.Sorokas ir Žygimantas Skučas galingai kovojo dėl atšokusių kamuolių. Mažeikiškiai sugebėjo priartėti iki minimumo (65:66), bet iki paskutinės minutės ir vėl klimpo žalgiriečių gynybos gniaužtuose, o nesulaikomi M.Kupšas ir K.Vecvagars taikliai realizavo baudų metimus. Desperatiški svečių bandymai per likusias sekundes sėkmės jiems neatnešė ir Kauno „Žalgiris-Sabonio mokykla“ šventė pergalė 84:77.

„Žalgiris-Sabonio mokykla“: K.Vecvagars 29 (5/5 dvit., 3/7 trit., 10/10 baud.), M.Kupšas 22 (6/11 dvit., 10/14 baud., 5 atk. kam.), P.Sorokas 12 (13 atk. kam., 4 rez. perd.), Ž.Skučas 6 (12 atk. kam.), G.Žylė 6, E.Ulanovas 4 (5 rez. perd.), T.Jogėla 3, V.Kariniauskas 2.

„Mažeikiai“: M.Šidlauskas 14, M.Gužauskis 14, B.Harrisonas 12 (6 atk. kam., 5 rez. perd., 6 per. kam.).