LKL finalo seriją „Žalgiris“ pradėjo dramatiška pergale (FOTO) 0

Fantastiškas Marcuso Browno žaidimas paskutinę rungtynių minutę padėjo Kauno „Žalgiriui“ pergale pradėti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo seriją. Po atkaklios ir dramatiškos kovos kauniečiai pirmąjį serijos mačą baigė rezultatu 83:81 ir žengė vieną iš keturių žingsnių aukso žiedų link.

Susitikimo akimirkos – Žalgiris.lt foto galerijoje.

Rungtynių pradžia priklausė „Žalgiriui“ – po DeJuano Collinso ir Marcuso Browno reidų šeimininkai pirmavo 4:2. Tada varžovai nesugebėjo per penkias sekundes išsimesti užribio, o už tai juos nubaudė Trentas Plaistedas (6:2). Čia pat tritaškį smeigė Kenanas Bajramovičius, tačiau ir toliau puikiai puolime žaidė M.Brownas su D.Collinsu, prie kurių prisidėjo ir Artūro Jomanto metimą blokavęs bei kitos atakos metu komandos draugo metimą pataisęs Mindaugas Kuzminskas (12:5). Labai sėkmingai į žaidimą įsiliejo įžaidėjas Mantas Kalnietis, gynėjas pirma taškus pelnė po staigaus prasiveržimo, o po minutės nesunkiai sumetė abi baudas (18:11). Nors varžovai šiek tiek įsišaudė, ir toliau puolime drąsiai rungtyniavo M.Kuzminskas (20:12).Tiesa, paskutinės ketvirčio minutės kauniečiams nesusiklostė taip, kaip norėtųsi, ir kėlinukas baigėsi rezultatu 23:23.

Aleksandro Čapino netikėtu šūviu iš toli startavo antrasis ketvirtis (26:23), o trijų taškų pranašumą ilgiau išsaugoti leido eiliniai D.Collinso taškai (28:25). Keli taiklūs metimai padėjo varžovams atstatyti pusiausvyrą, tačiau T.Klimavičius pataisė Omaro Samhano metimą, o M.Kalnietis krepšį taikliai atakavo iš vidutinio nuotolio (34:32). Nepaisant to, sostinės klubo žaidėjai rankų nenuleido ir išnaudoję kelias šeimininkų klaidas perėmė iniciatyvą – 41:34. Taškų sausrą nutraukė patyręs M.Brownas, sėkmingai baigęs individualų prasiveržimą (36:41). Būtent jis ir padėjo tašką ketvirčiui, pasižymėjęs iš toli – 39:41.

Po didžiosios pertraukos įtampa vis augo, tačiau pirmosiomis minutėmis žalgiriečiams tai nepadėjo (39:46). Atsigauti šeimininkams pavyko po pavyzdinės atakos, kurią taikliu metimu po idealaus M.Kalniečio perdavimo baigė T.Klimavičius. Neilgai trukus pražangą išprovokavo ir baudas sumetė D.Collinsas, tuo tarpu T.Watsonas sudrebino krepšį dėjimu – 47:52. Nors varžovai taikliai šovė iš toli, puolime šiems nepavyko sustabdyti kapitono P.Jankūno – 49:55. Dar labiau skirtumas aptirpo M.Brownui šaltakraujiškai pataikius abi mestas baudas (51:56). Sėkmingai į žaidimą vos pakilęs nuo suolo įsiliejo O.Samhanas – šiam pelnius du taškus, vėliau sėkmingai sužaidus gynyboje, „Žalgiriui“ pavyko dar kiek priartėti, nes atakos smaigalyje atsidūręs T.Klimavičius neklydo iš po krepšio (55:58). Tačiau sustoti kauniečiai neketino – A.Čapinas perėmė kamuolį, o ataką sėkmingai baigė A.Milaknis (59:61). Ne ką prasčiau žalgiriečiai baigė kėlinuką – dėjimu publiką pradžiugino puolėjas T.Klimavičius (61:63).

Permainingai, atkakliai ir įdomiai klostėsi įvykiai ant Kauno sporto halės parketo lemiamoje rungtynių atkarpoje. Sudėtingai prasiveržus pro aukštesnius varžovus pusiausvyrą atstatė aktyviai žaidęs A.Čapinas, o po trijų pelnytų T.Klimavičiaus taškų šeimininkai po ilgesnės pertraukos vėl išsiveržė į priekį – 66:63. Tiesa, tai tebuvo pradžia: P.Jankūnas sumetė baudas ir po krepšiu lengvai nuginklavo K.Bajramovičių, Tomas Delininkaitis sėkmingai įveikė visą varžovų gynybą, o M.Kalnietis greitoje atakoje aistruolius pradžiugino gražiu dėjimu – 76:70. Vilniečiai iš karto sušaukė minutės pertraukėlę, po kurios pelnė keturis taškus be atsako, taip priartėdami beveik iki minimumo – 74:76.Vienu metu švieslentėje degė identiški skaičiai, vis tik vieną iš dviejų baudų netruko pataikyti T.Klimavičius (77:76), maža to, penktąją pražangą „užsidirbo“ D.J.Strawberry. Tuo žalgiriečiai netruko pasinaudoti – ore gavęs gerą perdavimą kamuolį į krepšį įkrovė tas pats T.Klimavičius (79:76). Tiesa, pasiduoti svečiai neketino ir po M.Bjelicos tritaškio, iki pagrindinio laiko pabaigos likus nepilnai minutei, vėl pirmavo (81:79). Tada iniciatyvos ėmėsi M.Brownas – drąsus jo reidas leido komandai išlyginti rezultatą, o likus keturioms sekundėms – ir persverti 83:81. Nors svečiai dar turėjo šiek tiek laiko atakai, „Žalgiris“ gynyboje sužaidė nepriekaištingai.

„Žalgiris“: M.Brownas 15, T.Klimavičius 14 (10 atk. kam.), D.Collinsas 12 (5 atk. kam.), M.Kalnietis 11, P.Jankūnas 6, A.Čapinas 5, T.Delininkaitis 4, M.Kuzminskas 4, O.Samhanas 4, T.Watsonas 4 (5 atk. kam.), A.Milaknis 2, T.Plaistedas 2 (6 atk. kam.).

„Lietuvos rytas“: D.Strawberry 17, M.Bjelica 16, K.Bajramovičius 15, M.Gecevičius 13.