Jaunieji žalgiriečiai Barselonoje iškovojo antrąją pergalę 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda penktadienį iškovojo antrąją pergalę Barselonoje vykstančiame Eurolygos jaunių (iki 18 metų) finaliniame turnyre. Antrame grupės mūšyje žalgiriečiai įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“ (74:65) komandą, kuri turnyrą pradėjo įveikdama „Regal Barcelona“.

Dvikovos pradžioje „Crvena Zvezda“ ekipa niekaip nerado priešnuodžių sėkmingam lietuvių puolimui – sužaidus kelias minutes po Artūro Gudaičio tritaškio skirtumas išaugo iki penkių taškų – 7:2. Nors akimirkai serbams pavyko priartėti, Tomas Dimša išnaudojo progą ir įkrovė kamuolį į krepšį – 12:8. Pasižymėjus Lukui Lekavičiui, skirtumas vėl nežymiai išaugo – 19:14. Panašiai ketvirtis ir baigėsi – 19:16.

Po trumpos pertraukėlės kurį laiką vyko apylygė kova, vis tik pirmieji aukštesnę pavarą įjungė žalgiriečiai – Kasparas Vecvagaras smeigė tritaškį, dvi atakas rezultatyviai baigė Justas Tamulis, tuo tarpu komandas skyrė jau devyni taškai – 35:26. Pranašumo Arūno Visocko auklėtiniai neiššvaistė iki pat didžiosios pertraukos, į kurią einant švieslentėje degė skaičiai 42:32.

Antroji mačo dalis prasidėjo atkakliai – į kauniečių taiklius metimus serbai atsakydavo ne mažiau sėkmingais išpuoliais, taip po truputį tirpdydami savo atsilikimą. Nors po vieno taiklaus Igno Ramašausko baudos metimo ekipas vėl skyrė aštuoni taškai, Andrija Bojičiaus vedini varžovai kėlinuką baigė atsilikinėdami vos trimis taškais – 52:55.

Laimei, svarbiausiomis mačo akimirkomis lietuviai įrodė savo pranašumą – drausmingai rungtyniavę kauniečiai kiek pabėgo į priekį, o atgaivinti intrigos varžovams neleido užtikrintas V.Kariniausko ir K.Vecvagaro veiksmais mačo paskutinėmis minutėmis. Aidint finalinei sirenai – pergalė rezultatu 74:65.

„Žalgiris”: K.Vecvagars 15, A.Gudaitis 15 (12 atk. kam.), M.Grigonis 11, T.Jogėla 10 (5 atk. kam.), V.Kariniauskas 8, T.Dimša 5, J.Tamulis 4, L.Lekavičius 3, S.Raupys 2, I.Ramašauskas 1 (16 atk. kam.).

„Crvena Zvezda”: A.Bojičius 20 (7 atk. kam.), I.Marinkovičius 12, S.Potas 11 (6 atk. kam.).