LKL finalo serija: „Žalgiris“ pralaimėjo Vilniuje, serijoje – pusiausvyra (FOTO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po permainingos, atkaklios ir banguotos kovos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos antrose rungtynėse nusileido Vilniaus „Lietuvos rytui“ – 70:81.Ilgą laiką pirmavusiems žalgiriečiams koją pakišo itin nesėkmingai susiklostęs ketvirtasis ketvirtis. Po šių rungtynių serijoje iki keturių pergalių – vėl pusiausvyra 1-1.

Susitikimo akimirkos – Žalgiris.lt foto galerijoje.

Kiek sėkmingiau dvikovą pradėjo vilniečiai, kurie sužaidus tris minutes pirmavo rezultatu 6:1. Tada savo trečiąjį tašką pelnė Travisas Watsonas (3:6), iš po krepšio neklydo DeJuanas Collinsas, o Tomo Delininkaičio tritaškis atsilikimą sumažino iki minimumo – 8:9. Neilgai trukus tas pats T.Delininkaitis nubėgo į greitą kontrataką bei pirmą kartą persvėrė rezultatą – 10:9. Tačiau, kaip pasirodė vėliau, tai tebuvo spurto pradžia: Omaras Samhanas pasižymėjo iš arti, Mantas Kalnietis įveikė kelių varžovų globą ir taip pat pelnė pirmuosius taškus, o Pauliaus Jankūno taiklus metimas nuo lentos privertė šeimininkus sušaukti minutės pasitarimą (16:9). Tiesa, „Lietuvos ryto“ košmaras po pertraukėlės nesibaigė – Mindaugas Kuzminskas, P.Jankūnas ir O.Samhanas laimėtą atkarpą padidino iki 16:0. Ne mažiau įspūdingai žalgiriečiai baigė kėlinuką – su pražanga tritaškį smeigė P.Jankūnas (25:13).

Antrasis ketvirtis prasidėjo M.Kuzminsko perimtu kamuoliu ir dar dviem P.Jankūno taškais. Būtent kauniečių kapitonas dominavo aikštelėje, ir po dar dviejų jo metimų skirtumas išaugo iki 14 taškų – 31:17. Labai sėkmingai į žaidimą įsiliejo Bobanas Marjanovičius, kuris varžovams išrašė du blokus. Nepaisant neblogo svečių žaidimo, po truputį įsišaudė ir vilniečiai, kurie vienu metu priartėjo iki 22:31.Dviženklį pranašumą atnaujino Aleksandras Čapinas, drąsiai ir taikliai metęs iš vidutinio nuotolio (33:22). Nors jau kitoje atakoje Artūras Milaknis kiek padidino pranašumą, antroje kėlinuko pusėje „Žalgirio“ žaidimas išsiderino, kuo pasinaudoję varžovai sumažino deficitą – 29:35. Prieš pertrauką žalgiriečių gretose po du taškus dar surinko T.Delininkaitis ir P.Jankūnas, tuo tarpu pirmoji mačo pusė baigėsi rezultatu 41:36.

Po didžiosios pertraukos „Lietuvos ryto“ krepšininkai netruko priartėti iki minimumo, tačiau į tai iš karto reagavo D.Collinsas ir O.Samhanas (45:42). Nors šeimininkams antruoju bandymu pavyko persverti rezultatą (46:45), iniciatyvos ėmėsi P.Jankūnas – po keturių puolėjo taškų žaliai-balti privertė varžovus prašyti pertraukėlės (51:46). Po jos kaire ranka sudėtingą metimą atliko T.Klimavičius, o B.Marjanovičius iš Kauno atvykusią publiką pradžiugino dėjimu – 55:49. Vilniečiai sugebėjo ir dar kartą sušvelninti atsilikimą, vis tik per paskutines dvi ketvirčio minutes tris taškus surinkęs M.Kuzminskas ir su lyg finaline kėlinuko sirena pataikęs O.Samhanas padėjo „Žalgiriui“ išsaugoti nedidelę persvarą – 63:60.

Sudėtingu M.Browno metimu startavo lemiama mačo atkarpa (65:60), tačiau tada kauniečiai pateko į labai gilią duobę – varžovai atkarpą laimėjo 17:0 bei perėmė iniciatyvą – 75:65. Svečiai dar mėgino gelbėtis, tačiau po tokio smūgio atsitiesti jau nesugebėjo – tam nepakako nei laiko, nei jėgų. Aidint finalinei sirenai džiaugėsi varžovai (81:70), serijoje atstatę pusiausvyrą 1-1.

„Žalgiris”: P.Jankūnas 26 (7 atk. kam.), O.Samhanas 8 (4 atk. kam.), T.Delininkaitis 7 (5 rez. perd.), M.Kuzminskas 5, M.Brownas 5, M.Kalnietis 4 (5 rez. perd.), D.Collinsas 4, T.Watsonas 3, T.Klimavičius 2 (5 atk. kam.), A.Čapinas 2, A.Milaknis 2, B.Marjanovičius 2.

„Lietuvos rytas”: K.Bajramovičius 14, B.Newley 12 (6 atk. kam.), J.Valančiūnas 11, S.Jasaitis 11.