LKL finalas: „Žalgiris“ vėl persvėrė serijos rezultatą (FOTO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienį Kauno sporto halėje po atkaklios, dramatiškos ir intriguojančios kovos rezultatu 70:67 įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir finalo serijoje iki keturių pergalių vėl išsiveržė į priekį 2-1. Kitas mačas pirmadienį bus žaidžiamas Vilniuje.

Susitikimo akimirkos – Žalgiris.lt foto galerijoje.

Pirmosios mačo minutės klostėsi lygiai. Iš pat pradžių po DeJuano Collinso perdavimo rezultatą lygino Tadas Klimavičius (2:2), vėliau D.C. pats pelnė taškus nuo baudų metimo linijos bei tritaškiui išvedė Artūrą Milaknį (7:5). „Lietuvos rytui“ vėl persvėrus santykį, iš po krepšio pasižymėjo Marcusas Brownas ir varžovų gynybą įveikęs D.Collinsas (11:11). Situacija išliko panaši iki pirmojo kėlinio pabaigos. Nors energingai aikštę perskrodė Mantas Kalnietis, dėl kamuolių gerai kovojo Travisas Watsonas, o baudas sumetė Tomas Delininkaitis, tačiau po pirmųjų 10 minučių žalgiriečiai pirmavo minimaliai 19:18.

Antrąjį kėlinį šeimininkai pradėjo taikliu T.Delininkaičio tritaškiu (22:18), bet savo pranašumo kauniečiams įtvirtinti nepavyko. Per porą minučių jiems buvo sušvilptos 5 komandinės pražangos, kai varžovams – nė vienos. Taškų sausrą nutraukė po Mindaugo Kuzminsko perdavimo įmetęs Trentas Plaistedas bei iniciatyvos ėmęsis M.Kalnietis. Po jo dviejų iš eilės tritaškių, A.Milaknio reido bei Pauliaus Jankūno dvitaškio su bauda „Žalgiris“ spurtavo 13:2 ir įgijo dviženklę persvarą (35:23). Dar kartą sirgalius M.Kalnietis nudžiugino po minutės, kai galingai prasiveržęs triuškinančiu dėjimu dviem rankomis užbaigė ataką (37:25). Per paskutines porą minučių rezultatyvumas apslopo, bet T.Watsonui įmetus su trečiąja Jono Valančiūno pražanga, kauniečiai išliko padėties šeimininkai – 39:27.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai sėkmingai išnaudojo varžovų įžaidėjų klaidas ir po penkių kapitono P.Jankūno taškų iš eilės pirmavo 49:36. Vilniečiai iš karto sušaukė minutės pertraukėlę, po kurios prabilo jų snaiperiai – Martynui Gecevičiui taikliai šovus iš toli skirtumas buvo jau tik penki taškai – 49:44. Vienu metu svečiai priartėjo beveik iki minimumo, tačiau svarbiu metu prie baudų metimų linijos stojo D.Collinsas, kuris netrukus smeigė ir tritaškį – 56:49. Prieš paskutines dešimt minučių pirmavo žalgiriečiai – 56:52.

Nors lemiama mačo dalis startavo dviem P.Jankūno baudų metimais (58:52), „Lietuvos rytas” kiek sėkmingiau sužaidė kelių minučių atkarpą bei persvėrė rezultatą savo naudai – 59:58. Simbolinį pranašumą žalgiriečiams grąžino D.Collinso penkioliktasis taškas – 60:59. Situacija iš esmės nepakito D.Collinsui pasižymėjus ir dar kartą – 63:63. Laikui artėjant prie pabaigos intriga tik augo, tačiau ranka nesudrebėjo M.Kalniečiui – 67:67. Tiesa, kitame epizode Mantas prametė abi baudas, tačiau likus žaisti puse minutės svarbius taškus į savo sąskaitą įsirašė P.Jankūnas – 69:67. Dramatiškoje mačo atomazgoje kauniečiams pavyko išsaugoti pranašumą. Aidint finalinei sirenai – pergalė rezultatu 70:67.

„Žalgiris“: D.Collinsas 18 (4 rez. perd.), P.Jankūnas 17, M.Kalnietis 12, T.Delininkaitis 6, T.Klimavičius 5, A.Milaknis 5, T.Watsonas 3 (6 atk. kam.), M.Brownas 2, T.Plaistedas 2.

„Lietuvos rytas”: M.Gecevičius 17, J.Valančiūnas 12 (5 atk. kam.).