Kauno „Žalgiris“ po įtemptos kovos nusileido Maskvos CSKA 0

Aleksandro Gomelskio taurės turnyro pusfinalyje Kauno „Žalgiris“ po įtemptos kovos nusileido Maskvos CSKA klubui rezultatu 61:69 (17:18, 16:18, 11:17, 17:16). Be Lietuvos rinktinės žaidėjų rungtynėse vertęsis Kauno klubas turėjo pripažinti pilna sudėtimi rungtyniavusių Rusijos čempionų pranašumą.

Nors rungtynių pradžia buvo numatyta 19.00 val. Lietuvos laiku, tačiau jos prasidėjo pusvalandžiu vėliau. CSKA ekipa prieš šį mačą iškilmingai pagerbė karjerą baigusius krepšininkus J.R.Holdeną ir Trajaną Langdoną. Pastarasis atsisveikinimo kalbą sakė rusiškai.

Susitikimą taikliais dvitaškiais pradėjo Milovanas Rakovičius ir Artūras Milaknis (4:0). Šeimininkų gretose taškų sąskaitą atidarė Ramūnas Šiškauskas, bet maskviečiai nesustabdė Ty Lawsono, po kurio 4 taškų „Žalgiris“ pirmavo 8:2. Nors sunkų metimą pataikė Omaras Samhanas, po Darjušo Lavrinovičiaus tritaškio CSKA persvėrė rezultatą – 11:10. Tokį patį atsakymą netrukus varžovams pateikė Tadas Klimavičius (13:13), o pirmąjį kėlinį 4 taškais baigė DeJuanas Collinsas – 17:18.

Prasidėjus antrajam kėliniui daugiausiai Aleksandro Kauno pastangomis rusai įgijo 9 taškų pranašumą (28:19). Dar kelias atakas nesėkmingai puolę žalgiriečiai susigriebė besigindami, o tai pagaliau atrišo rankas Sonny Weemsui. Jis keturis antpuolius iš eilės baigė rezultatyviai ir skirtumas sumenko iki minimumo (27:28). Visgi, po šios atkarpos kauniečių sąstingis puolime atsinaujino ir CSKA vėl kiek nutolo (35:27). Paskutiniosiomis minutėmis deficitą ėmė naikinti T.Klimavičius, įmetęs iš 4 metrų bei iš toli. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 36:33 Maskvos ekipos naudai.

Trečiąjį kėlinį iš eilės taikliai pradėjo M.Rakovičius, po kelių atakų T.Klimavičius sėkmingai pakartojo metimą, o po perimto kamuolio aikštės viduryje S.Weemsas dėjimu vėl išvedė „Žalgirį“ į priekį 39:38. Deja, vėliau svečių žaidimas išsiderino – CSKA spurtavo 13:0 ir atsiplėšė. Sausrą nutraukė D.Collinso baudų metimai ir A.Milaknio tritaškis, bet po trijų ketvirčių kauniečiai atsilikinėjo 44:53.

Ketvirtąjį kėlinį M.Kuzminskas pradėjo dvitaškiu, po kurio sekė T.Klimavičius „dūris“ iš trijų taškų zonos ir Kauno „Žalgirio“ krepšininkai priartėjo 49:53. Vėliau maskviečiai spurtavo 8:2 ir likus žaisti 3 minutes iki ketvirtojo kėlinio pirmavo 67:55. T.Klimavičiaus dvitaškis dar pažadino Kauno komandos viltis, tačiau po sudėtingo Aleksėjaus Švedo metimo rungtynių baigtis tapo aiški. Paskutinius 4 taškus pelnęs T.Lawsonas dar sušvelnino atsilikimą iki 8 taškų – 61:69.

Rytoj Kauno „Žalgiris“ susitiks su Atėnų „Panathinaikos“ klubu.

„Žalgiris“: T. Klimavičius 15 (3/5 trit.), S.Weemsas 12 taškų (6 atk. kam.), D.Collinsas 9, T.Lawsonas 8, M.Rakovičius 6, A.Milaknis 5, M.Kuzminskas 4, O.Samhanas 2, M.Delašas 0.

„CSKA“: N.Krstičius 13, M.Teodosičius 10 (8 rez. perd.), A.Švedas 10.