Oficialų sezoną „Žalgiris“ pradėjo pergale prieš Estijos čempionus (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo pasirodymą oficialiose 2011-2012 m. sezono varžybose. VTB Vieningosios lygos čempionate žalgiriečių laukė susitikimas išvykoje su Talino „Kalev/Cramo“ komanda. Pirmąjį iššūkį „Žalgiris“ įveikė be didesnių problemų ir šventė pergalę rezultatu 84:70 (22:23, 20:11, 15:18, 27:18).

Rungtynių pradžioje kauniečiai sėkmingai išnaudojo priekinės linijos žaidėjus: Milovanas Rakovičius pelnė pirmuosius 4 taškus, kitoje atakoje jo metimą pataisė Tadas Klimavičius, o po Sonny Weemso prasiveržimo (8:0) „Kalev/Cramo“ treneris Aivaras Kuusmaa jau prašė minutės pertraukėlės. Po jos šeimininkai sugebėjo pristabdyti „Žalgirį“ ir gana greitai išlygino rezultatą – 10:10. Nors T.Klimavičius ir aštuntąjį tašką pelnęs M.Rakovičius pasižymėjo iš po krepšio (14:10), Talino ekipa irgi turėjo savo lyderius. Armandui Škelei surinkus 8-ąjį, o po to Taneliui Sokkui – 7-ąjį tašką, estai išsiveržė į priekį (18:16). Nepaisant Marko Popovičiaus tritaškio ir 3 taiklių Manto Kalniečio baudų metimų, po 10 minučių žaidimo „Kalev/Cramo“ pirmavo 23:22.

T.Sokkui dar kartą pataikius iš toli, Estijos čempionai atsiplėšė – 28:22. Padėtį ėmėsi taisyti Kauno ekipos kapitonas Paulius Jankūnas, kuris po verpstės pelnė taškus iš po krepšio, ir „Žalgiryje“ debiutavęs Robertas Javtokas – 27:28. Juos vėl pakeitę T.Klimavičius ir M.Rakovičius pratęsė puikų darbą: Tadas įmetė tritaškį, Milovanas pridėjo dvitaškį su pražanga bei atliko du idealius rezultatyvius perdavimus tam pačiam T.Klimavičiui – 37:30. Dar labiau padidinti skirtumą galėjo S.Weemsas, tačiau jis pataikė tik 1 baudą iš keturių. Artėjant rungtynių pusiaukelei šeimininkams priartėti neleido po Tomo Delininkaičio perdavimo pasižymėjęs R.Javtokas ir 13 taškų bei 8 kamuolius spėjęs surinkti T.Klimavičius – 42:34.

„Kalev/Cramo“ trečiąjį kėlinį pradėjo dar vienu spurtu – po 12-ojo A.Škelės taško šeimininkai priartėjo iki minimumo (41:42). „Žalgirio“ sąstingį puolime nutraukė po dvitaškį pelnę M.Rakovičius ir S.Weemsas (46:41), tačiau pro šalį skriejo jų baudų metimai. Galutinai žaidimas pasitaisė po Iliaso Zouroso minutės pertraukėlės: iš vidutinio nuotolio taiklus buvo DeJuanas Collinsas, prasiveržė S.Weemsas, tritaškį pataikė M.Popovičius, o baudos aikštelėje varžovus įveikė P.Jankūnas ir R.Javtokas – 57:48. Visgi, paskutines dvi trečiojo kėlinio atakas estai užbaigė sėkmingai, todėl žalgiriečių pranašumas kiek sumenko (57:52).

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui  šeimininkams iniciatyvos neleido perimti T.Delininkaičio metimas nuo lentos ir du „kiauri“ R.Javtoko baudos metimai. S.Weemsui dukart įveikus oponentus ir dar atlikus perdavimą T.Klimavičiui, „Žalgiris“ sutvirtino savo persvarą – 70:59. Talino ekipos krepšininkams pabandžius kovoti (63:70), jų įkarštį nuslopino M.Kalnietis, pataikęs iš toli ir atlikęs puikų perdavimą M.Popovičiui. Šio tandemo tritaškiai paskutinę rungtynių minutę užfiksavo galutinį rezultatą – 84:70 „Žalgirio“ naudai.

„Žalgiris“: T.Klimavičius 15 (11 atk. kam.), M.Rakovičius 13 (5 atk. kam.), S.Weemsas 13 (7 atk. kam.), M.Popovičius 13 (3/4 trit.), M.Kalnietis 10, R.Javtokas 8, P.Jankūnas 4, T.Lawsonas 3, T.Delininkaitis 3, D.Collinsas 2.

„Kalev/Cramo“: A.Škelė 19 (2/8 trit.), T.Sokkas 14, G.Dorbekas 14.