LKL: „Žalgiris“ iškovojo pirmąją pergalę 0

Antradienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pradėjo dar vieno čempionato kovas. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse žalgiriečiai Klaipėdoje susitiko su Palangos „Naglio“ komanda ir nugalėjo ją rezultatu 75:68 (12:19, 24:15, 21:18, 18:16).

Praėjusią savaitę Lietuvos čempionai pergalingai startavo ir VTB Vieningosios lygos pirmenybėse įveikdami Talino „Kalev/Cramo“ klubą. Tuo tarpu „Naglio“ ekipa sužaidė pirmąsias oficialias sezono rungtynes.

Dvikovoje nedalyvavo „Žalgirio“ vidurio puolėjas Milovanas Rakovičius, kuris dėl nugaros skausmų į pajūrį su komanda nekeliavo.

Nors mačo pradžioje dėjimu krepšį sudrebino Robertas Javtokas, kitų „Žalgirio“ taškų reikėjo laukti beveik 3 minutes. Juos irgi dėjimu pelnė Sonny Weemsas (4:4), kuriam kamuolį gražiai „užmetė“ Ty Lawsonas. Jausdami kauniečių buksavimą „Naglio“ krepšininkai įsidrąsino ir ėmė patys sėkmingiau atakuoti. Nepaisant rezultatyviai pasibaigusio S.Weemso prasiveržimo, šeimininkai po Mindaugo Remino tritaškio kiek atsiplėšė (13:8), o pirmojo kėlinio pabaigoje dar labiau nutolo 19:10. Mindaugo Kuzminsko įspūdingas šuolis ir dėjimas prasiveržus pro galinę liniją sumažino atsilikimą – 12:19.

Prasidėjus antrajam kėliniui žalgiriečiai neišjungė pavaros ir priartėjo iki minimumo (18:19), kai keturis taškus iš eilės surinko Tadas Klimavičius ir DeJuano Collinso perdavimą realizavo Mantas Kalnietis. Palangiškiams irgi rezultatyviai užbaigus porą atakų (23:18), reidą po krepšiu surengė T.Lawsonas, o S.Weemsas tritaškiu išlygino santykį – 27:27. Prieš didžiąją pertrauką įsisiautėjo R.Javtokas, iš pradžių įdėjęs su pražanga bei įmetęs baudą, o vėliau surinkęs dar keturis taškus – 36:34.

Iškart po didžiosios pertraukos dvitaškį pataikė Marko Popovičius, bet šeimininkai atsakė dviem tolimais metimais ir vėl išsiveržė į priekį (42:40). Svarstykles į „Žalgirio“ pusę dar kartą nusvėrė R.Javtokas, pelnęs 4 taškus ir asistavęs taikliam M.Kalniečio tritaškiui – 47:44. Atotrūkį bandė didinti su pražanga įmetęs Tomas Delininkaitis ir aktyviai žaidęs S.Weemsas (56:48), tačiau galutinai nokautuoti varžovų žalgiriečiams nesisekė – 57:52 sužaidus 30 minučių.

M.Kuzminsko taškai ir dar vienas S.Weemso dėjimas anuliavo „Naglio“ gynėjų rezultatyvių antpuolių naudą, bet pernelyg statiškas kauniečių puolimas didesnę lemiamo ketvirčio dalį leido šeimininkams alsuoti žalgiriečiams į nugaras (64:62). Gerai besigynusiam D.Collinsui ir P.Jankūnui sumetus baudų metimus, M.Kalniečiui perdavus kamuolį po krepšiu buvusiam R.Javtokui bei pačiam Mantui įmetus iš toli, 38-ąją minutę pagaliau įvyko mačo lūžis – 74:66. Per likusį laiką „Žalgiris“ patikimai gynėsi ir įsirašė pirmąją pergalę į LKL turnyrinę lentelę rezultatu 75:68.

„Žalgiris“: R.Javtokas 15 (6 atk. kam.), S.Weemsas 15 (6 atk. kam.), M.Kuzminskas 9 (8 atk. kam.), T.Klimavičius 8, M.Kalnietis 8 (4 rez. perd.), T.Lawsonas 6 (5 rez. perd.), P.Jankūnas 4, M.Popovičius 4, D.Collinsas 3 (5 per. kam.), T.Delininkaitis 3.

„Naglis“: M.Reminas 23, B.Bennas 23 (10 atk. kam.), N.Brainovas 8 (6 atk. kam.), T.Rinkevičius 8, P.Kleiza 8.