Žalgiriečiai iškovojo pirmąją pergalę „Žalgirio“ arenoje 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pergalingai debiutavo naujoje „Žalgirio“ arenoje. Dvylikos tūkstančių žiūrovų akivaizdoje žalgiriečiai nugalėjo Samaros „Krasnye Krylia“ komandą 84:82 (27:18, 17:19, 20:18, 20:27). Tai buvo antroji kauniečių pergalė VTB Vieningosios lygos čempionate per trejas rungtynes.

Veržliai  susitikimą pradėję žalgiriečiai greitai apsiprato su nauja aplinka. Kaip ir dera pirmuosius keturis taškus pelnė komandos kapitonas Paulius Jankūnas, dvi baudas pridėjo Ty Lawsonas ir vos mindamas tritaškio liniją pataikė Tomas Delininkaitis (8:2). Sėkminga atkarpa tęsėsi ir toliau: pasižymėjo Robertas Javtokas, Sonny Weemsas ir galingai prasiveržęs T.Lawsonas – 16:6. Tuomet svečiai kiek atkuto, bet 3 taiklios T.Lawsono baudos ir Tado Klimavičiaus akrobatiškas metimas išlaikė saugų skirtumą – 21:14. Pirmąjį kėlinį šešiais taškais iš eilės baigė Mindaugas Kuzminskas – 27:18.

Jaunasis žalgirietis pratęsė puikų pasirodymą ir prasidėjus antrajam kėliniui. Po dar 6 M.Kuzminsko taškų, Milovano Rakovičiaus ir Tomo Delininkaičio metimų iš po krepšio „Žalgirio“ persvara išaugo iki 15 taškų (39:24). Svečiai sugebėjo į tai atsakyti 4 taškais, bet tuoj pat buvusį pranašumą atstatė R.Javtokas ir P.Jankūnas – 43:28. Visgi, ketvirčio pabaiga sėkmingesnė buvo „Krasnye Krylia“ komandai, kuri sugebėjo priartėti. Po 20 minučių žaidimo –  44:37 „Žalgirio“ naudai.

Po didžiosios pertraukos kauniečiai iškart surengė spurtą. Iš pradžių Sonny Weemsas įmetė iš trijų metrų, o po to prasiveržęs dėjimu sudrebino varžovų krepšį (50:39). Po T.Lawsono reido po krepšiu ir Artūro Milaknio taiklaus tritaškio rezultatas tapo 55:39, tačiau Samaros ekipa irgi netrukus atsakė spurtu 7:0. Tuomet po T.Lawsono perdavimo per visą aikštę taškus su pražanga pelnė S.Weemsas (58:46), bet žalgiriečių bėdos gynyboje nesibaigė – „Krasnye Krylia“ dukart sumažino atsilikimą iki 5 taškų (53:58, 55:60). Trečiąjį kėlinį pabaigė R.Javtoko pataisytas metimas ir T.Delininkaičio dvitaškis su sirena – 64:55.

Nors ketvirtojo kėlinio pradžia po dviejų tikslių R.Javtoko baudų ir DeJuano Collinso tritaškio nieko blogo nežadėjo (69:57), Samaros ekipa spurtavo 12:2 ir išlygino rezultatą – 71:71. Tuomet T.Delininkaičio taiklus tritaškis pakėlė iš vietų visą „Žalgirio“ areną, puskablį įmetė M.Rakovičius, dvitaškį pridėjo P.Jankūnas (78:76). Po šios atkarpos sekė trijų minučių „duobė“, kuria svečiai pasinaudojo įmesdami dvitaškį su pražanga bei po abejotino teisėjų sprendimo pataikydami tritaškį – 82:78 „Krasnye Krylia“ naudai. Likus žaisti minutę sėkmingai apsigynusį S.Weemsą varžovai iškart sustabdė pražanga, o Sonny pataikė abu baudos metimus. Dar kartą apsigynę žalgiriečiai nuskubėjo į greitą ataką ir po T.Lawsono perdavimo S.Weemsas išlygino rezultatą 82:82. Paskutinė Samaros ataka prasidėjo likus žaisti 28 sekundes ir ji buvo nesėkminga, o po dar kelių akimirkų buvo prasižengta prieš T.Lawsoną. „Žalgirio“ mažylis pataikė abi baudas ir žalgiriečiai iškovojo pergalę 84:82.

„Žalgiris“: M.Kuzminskas 16 (5 atk. kam.), S.Weemsas 13 (5 atk. kam., 2 blk.), R.Javtokas 12, P.Jankūnas 11 (7 atk. kam.), T.Lawsonas 11 (4 rez. perd.), T.Delininkaitis 9 (4 rez. perd.), M.Rakovičius 4, D.Collinsas 3, A.Milaknis 3, T.Klimavičius 2.

„Krasnye Krylia“: J.Alexanderis 16 (5 atk. kam.), L.Rushas 13 (6 rez. perd.), D.Labovičius 13 (6 atk. kam.), E.Kolesnikovas 12 (5 atk. kam.), J.Hayesas 11.