Eurolygos sezono atidarymas baigėsi „Žalgirio“ pralaimėjimu 0

Sausakimšai užpildytoje Kauno „Žalgirio“ arenoje rungtynėmis tarp „Žalgirio“ ir Maskvos CSKA atidarytas 2011-2012 m. Eurolygos sezonas. Legendinių varžovų dvikovoje stipresni pasirodė Rusijos čempionai. Žalgiriečiai nusileido CSKA ekipai rezultatu 74:87 (16:25, 15:19, 21:23, 22:20).

Pirmuosius taškus šiame Eurolygos sezone dvitaškiu pelnė naujasis CSKA žaidėjas Andrejus Kirilenko. Netrukus dar tu taškus rusams pridėjo Ramūnas Šiškauskas. „Žalgiriui“ pirmąjį metimą pataikė Paulius Jankūnas (2:4). Vėliau iš vidutinio nuotolio įmetė Tomas Delininkaitis, tačiau Milošas Teodosičius atsakė tritaškiu (10:6). Uraganiška Ty Lawsono ataka ir vėliau pataikytas Sonny Weemso dvitaškis dukart mažino atsilikimą iki 3 taškų, bet aštuntasis A.Kirilenkos taškas ir dar vienas M.Teodosičiaus tritaškis suteikė maskviečiams dviženklę persvarą – 20:10. Tuomet iniciatyvos ėmėsi DeJuanas Collinsas: pats įmetė 4 taškus ir atliko ilgą perdavimą Mindaugui Kuzminskui (16:20). Visgi, paskutinės pirmojo kėlinio atakos metu įmestas R.Šiškausko tritaškis atstatė CSKA pranašumą – 25:16.

Antrąjį kėlinį taikliu tritaškiu pradėjo Aleksejus Švedas (28:16), bet tai buvo vieninteliai svečių taškai per kiek daugiau nei 5 minutes. Žalgiriečiai palengva ėmė mažinti skirtumą: iš pradžių 5 taškus iš eilės pelnė S.Weemsas, baudą įmetė R.Javtokas, o į aikštę grįžęs T.Lawsonas dviem prasiveržimais ištirpdė skirtumą iki minimalaus – 27:28. CSKA gretose pagaliau prabilo Viktoras Khryapa, bet M.Popovičiaus ir S.Weemso taškai iš po krepšio vėl leido pasiekti 1 taško ribą (31:32). Deja, bet Maskvos ekipa į tai atsakė spurtu 12:0, kurio metu du tritaškius pataikė Darjušas Lavrinovičius, o M.Teodosičius ir Nenadas Krstičius pridėjo po 3 taškus – 44:31.

Prasidėjus trečiajam kėliniui abi komandos apsikeitė baudų metimais. Nors pirmasis iš žaidimo pataikė S.Weemsas, N.Krstičius atsakė dvitaškiu su pražanga, o A.Kirilenko tritaškiu anuliavo P.Jankūno metimą (51:38). S.Weemso prasiveržimas su taiklia bauda sumažino skirtumą iki 10 taškų, bet tuomet A.Švedas ir A.Kirilinko kartu pelnė 11 taškų iš eilės ir CSKA susikrovė 17 taškų pranašumą (64:47). Prieš tai tritaškį pataikęs D.Collinsas sumetė ir dvi baudas baigiantis kėliniui, tačiau CSKA buvo priekyje 67:52.

Pirma ketvirtojo kėlinio ataka pasibaigė D.Collinso tritaškiu (55:67), tuo tarpu kitoje aikštės pusėje A.Švedas sumetė dar du metimus – 73:55. Tuomet jau „Žalgiris“ spurtavo 7:0, kuris pasibaigė M.Popovičiaus tritaškiu (62:73). CSKA atsakymas buvo greitas – po 15 sekundžių iš toli įmetė ir V.Khryapa (76:62). Teisėjams už vaidybą techninėmis pražangomis nubaudus D.Lavrinovičių ir M.Popovičių, situacija aikštelėje per daug nesikeitė. Nors D.Collinsas pataikė savo trečiąjį tritaškį (67:77), N.Krstičiaus baudos metimai ir A.Kirilenkos dėjimas neleido žalgiriečiams perlipti vienaženklės ribos (67:81). D.Collinsas dar kartą buvo naudingas išprovokuodamas varžovo pražangą mesdamas iš toli ir sumesdamas 3 baudas (70:81). Po to kauniečiai triskart apsigynė, bet pačių trys atakos buvo suregztos nesėkmingai , o laikas seko. CSKA pasirinko ilgų atakų rengimo taktiką, todėl keturi T.Delininkaičio taškai nieko nepakeitė – 74:87.

„Žalgiris“: D.Collinsas 18 (26 naud. bal.), S.Weemsas 16 (6 atk. kam.), M.Popovičius 8, T.Lawsonas 7, T.Delininkaitis 6, R.Javtokas 4, P.Jankūnas 4, M.Kuzminskas 4, M.Kalnietis 3, M.Rakovičius 2, T.Klimavičius 2.

CSKA: A.Švedas 19, A.Kirilenko 17 (15 atk. kam.), M.Teodosičius 16 (8 rez. perd.), D.Lavirnovičius 12, N.Krstičius 11 (6 per. kam.).