Malagoje – „Žalgirio“ pralaimėjimas po pratęsimo (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko išplėšti pergalės antrosiose šio sezono Eurolygos rungtynėse. Žaisdami svečiuose su Malagos „Unicaja“ komanda žalgiriečiai pirmavo didžiąją rungtynių dalį, bet galiausiai turėjo žaisti pratęsimą. Jame kauniečiams pritrūko jėgų – pralaimėta 78:85 (19:22, 20:8, 13:19, 15:18, 11:18).

Taškų sąskaitą rungtynėse atidarė Roberto Javtoko taiklus baudos metimas. Kelias minutes vyravusį chaotišką žaidimą pirmieji nutraukė šeimininkai, tačiau R.Javtoko dvitaškis iš po krepšio bei penki Sonny Weemso taškai leido „Žalgiriui“ pirmauti 8:4. „Unicaja“ naujokas Luka Zoričius ne tik pelnė dvitaškį su bauda, bet ir kitos atakos metu trečiąjį kartą privertė prasižengti Paulių Jankūną. Po dar vieno R.Javtoko metimo ir keturių Ty Lawsono taškų vos per kelias sekundes kauniečiai išlaikė persvarą – 14:9. Nepaisant Tado Klimavičiaus tritaškio, anksti viršytas žalgiriečių pražangų limitas leido varžovams rinkti taškus nuo baudų metimų linijos: 7 baudas iš 9 pataikę ispanai persvėrė rezultatą 18:17. S.Weemso dvitaškis kelioms sekundėms persvėrė santykį į kitą pusę, bet dvi paskutines pirmojo kėlinio atakas rezultatyviai užbaigusi „Unicaja“ pirmavo 22:19.

Antrasis kėlinys prasidėjo „Žalgirio“ spurtu. Iš toli įmetė S.Weemsas, keturis taškus pridėjo Marko Popovičius bei dvitaškį – R.Javtokas (28:22). Į Berni Rodriguezo taiklų metimą įspūdingu dėjimu atsakė Mindaugas Kuzminskas, tačiau dar labiau įtvirtinti pranašumo neleido kelios apmaudžios klaidos. Jas nutraukė antrasis T.Klimavičiaus tritaškis (33:24). Tarp dviejų taiklių „Unicaja“ lyderio Joelio Freelando dvitaškių įsiterpė T.Lawsono reidas po krepšiu, o Tomo Delininkaičio taiklios baudos bei žaibiška T.Lawsono ir S.Weemso greita ataka suteikė „Žalgiriui“ dviženklę persvarą – 39:28. Per dvi paskutines antrojo kėlinio minutes du taškus tepelnė šeimininkai, todėl lietuviai į rūbinę išėjo būdami priekyje 39:30.

Malagos krepšininkai trečiajame kėlinyje startavo lyg ant sparnų. Pataikydami du tritaškius iš eilės bei pridėdami du prasiveržimus jie spurtavo 10:0. Taškų sausrą užgesino pirmieji Manto Kalniečio ir Milovano Rakovičiaus taškai (43:42). Šeimininkai dar kartą išsiveržė į priekį, bet S.Weemso du taškai ir M.Kalniečio reidas pervertė svarstykles į mūsų pusę – 47:44. „Unicaja“ vėl lygino rezultatą, tačiau S.Weemso ryžtingas žaidimas bei M.Kalniečio perimtas kamuolys ir dėjimas išlaikė trapią persvarą „Žalgirio“ pusėje (51:47). Per tris likusias kėlinio minutes abi komandos tepelnė tris taškus, tad kauniečiai pirmavo 52:49.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tritaškiais apsikeitė M.Popovičius ir Jorge Garbajosa. Vėliau M.Kuzminskas sumetė baudos metimus (57:52), o Tremmello Dardeno dvitaškio naudą dėjimu neutralizavo S.Weemsas, po minutės dar ir pridėjęs du baudos metimus – 61:54. Deja, šis skirtumas ilgai neišsilaikė – „Unicaja“ sėkmingai užbaigė net keturias atakas iš eilės, atsakymo iš žalgiriečių sulaukdama vos kartą, todėl rezultatas tapo lygus 63:63. Kauniečiai klydo dar sykį, bet kitoje pusėje pro šalį skriejo abu J.Freelando baudos metimai. Likus žaisti pusantros minutės iniciatyvą prisiėmė M.Popovičius ir jo tritaškis, išlindus iš už R.Javtoko užtvaros, buvo taiklus – 66:63. Kitų dviejų atakų metu gautas žalgiriečių pražangas šeimininkai pavertė 4 taškais, o T.Lawsonas pataikė tik kartą – 67:67. Dar vienas M.Popovičiaus šūvis tikslo nepasiekė, o apsigynus atsikovojęs kamuolį  S.Weemsas apmaudžiai sumušė jį į R.Javtoko koją, todėl paskutines 7 sekundes savo antpuoliui turėjo „Unicaja“. Kristapo Valterio tritaškis buvo netaiklus – pratęsimas.

Papildomas penkias minutes taikliomis baudomis pradėjo M.Popovičius (69:67). Puolime atsikovojęs kamuolį L.Zoričius pataikė tik vieną baudą, tačiau kitose keturiose „Žalgirio“ atakose sekė du desperatiški metimai ir dvi klaidos. Tuo tarpu kitoje aikštės pusėje šeimininkams viskas ėjosi lyg iš natų: du K.Valterio tritaškiai ir du J.Freelando dėjimai įtvirtino šeimininkų pranašumą – 78:71. Per likusias 90 sekundžių komandos apsikeitė rezultatyviais antpuoliais, bet skirtumas išliko toks pats – 85:78.

„Žalgiris“: S.Weemsas 21 (8 atk. kam.), M.Popovičius 18 (6 atk. kam.), M.Kalnietis 11, T.Lawsonas 7 (9 atk. kam.), T.Klimavičius 8 (6 atk. kam.), R.Javtokas 5 (9 atk. kam.), M.Kuzminskas 4, M.Rakovičius 2, T.Delininkaitis 2, P.Jankūnas 0, D.Collinsas 0.

„Unicaja“: J.Freelandas 21 (12 atk. kam.), K.Valteris 20 (4/9 trit., 7 rez. perd.), T.Dardenas 10 (6 atk. kam.)