„Žalgiris“ pralaimėjo Eurolygos čempionams 0

Aleksandro Trifunovičiaus debiutas prie Kauno „Žalgirio“ vairo buvo apkartintas pralaimėjimu. Pirmoje rungtynių pusėje mačo eigą kontroliavę žalgiriečiai po didžiosios pertraukos nusileido Eurolygos čempionei Atėnų „Panathinaikos“ ekipai. Susitikimą Graikijos sostinėje kauniečiai pralaimėjo rezultatu 75:92 (21:25, 21:13, 13:26, 20:28).

Ginčo kamuolį atsikovoję „Panathinaikos“ krepšininkai sėkmingai užbaigė pirmąją ataką, bet iškart sulaukė atsakymo – Marko Popovičiaus prasiveržimo su pražanga. Po galingo Manto Kalniečio dėjimo ir dviejų baudos metimų „Žalgiris“ pirmavo 7:4. Dimitris Diamantidis pataikė iš toli ir išlygino rezultatą, o Nickas Calathesas pasižymėjo greitoje atakoje – 9:7. Greitą antpuolį surengė ir žalgiriečiai: po M.Kalniečio perdavimo Sonny Weemsas įdėjo į krepšį nenusileisdamas ant žemės. Dar už minutės S.Weemas įmetė tritaškį (12:11), tuo tarpu šeimininkai atsakė 6 „sausais“ taškais – 17:12. Milovanas Rakovičius tris kartus dvitaškiais mažino atsilikimą iki 3 taškų, tačiau kitoje aikštės pusėje pasižymėdavo ir graikai (23:18). Pirmąjį kėlinį taikliu tritaškiu baigė Ty Lawsonas – 21:25.

Rungtynių išvakarėse 24-ąjį gimtadienį šventęs T.Lawsonas tritaškiu pradėjo ir antrąjį ketvirtį. Negana to, jis dviem perdavimais lengvam metimui išvedė M.Rakovičių ir dėjimui – Mindaugą Kuzminską (28:25). Tokia situacija privertė Željko Obradovičių vos po 75 sekundžių žaidimo prašyti minutės pertraukėlės. Po jos M.Rakovičius pelnė dar du taškus, bet Ianas Vougioukas įmetė 4, o Davidas Loganas pataikė iš toli ir vėl persvėrė rezultatą Atėnų ekipos naudai – 32:30. Po A.Trifunovičiaus minutės pertraukėlės žalgiriečiai ėmė žaisti aktyviau: tritaškį įsūdė M.Kalnietis, drąsiai įveikęs varžovą baudas sumetė M.Kuzminskas bei metimą iš vidutinio nuotolio pridėjo S.Weemsas – 37:34. Nors Paulius Jankūnas prametė abi baudas, po minutės M.Popovičius situaciją pataisė (39:38). A.Trifunovičiaus sprendimas, paskutinei antrojo kėlinio atakai grąžinti į aikštę tris pražangas turintį S.Weemsą, pasiteisino: puolėjas iš kampo smeigė tritaškį – 42:38.

Trečiojo kėlinio pirmoji pusė „Žalgiriui“ klostėsi nesėkmingai. D.Diamantidis įmetė du tritaškius (44:42), kai kauniečiai nepataikydavo ir iš gerų pozicijų. Per 6 minutes tikslą pasiekė tik M.Popovičiaus tritaškis (45:44), o „Panathinaikos“ krepšininkai surengė dvi greitas atakas ir dar pasinaudojo dviem netaikliomis M.Rakovičiaus baudomis bei žalgiriečių neatkovotu kamuoliu po savo krepšiu, kuris sukūrė progą D.Diamantidžio ketvirtajam tritaškiui – 53:45. Tomas Delininkaitis tolimu metimu nutraukė taškų badą, bet netaiklios baudos ir toliau kišo koją – 51:59. T.Lawsono ir S.Weemso taškai kėlinio pabaigoje neatpirko spragų gynyboje – 55:64.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje S.Weemsas dviem metimais sumažino skirtumą iki 8 taškų (60:68). Be to, žalgiriečiai dukart apsigynė, bet abi greitos atakos baigėsi klaidomis ir gniuždantis D.Logano tritaškis pakylėjo šeimininkus. Nors M.Rakovičius pelnė taškus, tačiau vėliau buvo nubaustas paprasta ir technine pražanga, o tokią prabangą „Panathinaikos“ žaidėjai išnaudojo su kaupu. Pelnę 10 taškų be atsako jie nutolo – 81:62. Net ir sulaukę tokio smūgio kauniečiai nenuleido rankų: T.Klimavičius ir R.Javtokas sumetė baudas, S.Weemsas ir T.Lawsonas pridėjo po 4 taškus – 72:84. Dar labiau priartėti „Žalgiriui“ sutrukdė itin prasta kova po savuoju krepšiu. Pasinaudoję antraisiais ir net trečiaisiais šansais graikai įtvirtino pergalę rezultatu 92:75.

„Žalgiris“: S.Weemsas 21(6/10 dvit., 3/3 trit., 3 per. kam.), T.Lawsonas 14 (4 rez. perd.), M.Rakovičius 12 (6/7 dvit.), M.Kalnietis 8, M.Popovičius 8, M.Kuzminskas 4, T.Klimavičius 3, T.Delininkaitis 3, R.Javtokas 2, D.Collinsas 0, P.Jankūnas 0.

„Panathinaikos“: D.Diamantidis 16 (4/5 trit.), M.Batiste 14, I.Vougioukas 13 (6 atk. kam.), D.Loganas 13.