Žalgiriečiai Rygoje nusileido Latvijos čempionams 0

Nuo Kauno „Žalgirio“ krepšininkų sėkmė nusisuko dar vieneriose VTB Vieningosios lygos rungtynėse. Rygoje žalgiriečiai nusileido VEF ekipai 79:88. Po trečiojo kėlinio pirmavę žalgiriečiai paskutinįjį ketvirtį pralaimėjo net 16:30.

Per penkerius mačus VTB Vieningosios lygos čempionate kauniečiai yra iškovoję dvi pergales ir patyrę tris nesėkmes.

Per pirmąsias penkias rungtynių minutes abi komandos sukrapštė vos po keturis taškus. „Žalgirio“ gretose pasižymėjo Robertas Javtokas, tačiau neblogai gindamiesi kauniečiai neišnaudojo progų puolime. Prametę metimus iš gerų padėčių ir klydę lygiose vietose žalgiriečiai galiausiai leido varžovams pirmiesiems įgyti iniciatyvą – 10:6, 16:10. Po Tado Klimavičiaus tritaškio ir Milovano Rakovičiaus ketvirtojo taško svečiai priartėjo 15:18, bet Sandžio Valterio metimas vos minant tritaškio liniją aidint pirmojo kėlinio pabaigos sirenai užfiksavo rezultatą 20:15 VEF naudai.

Taiklių šūvių seriją S.Valteris pratęsė ir prasidėjus antrajam kėliniui, kai pataikė du tritaškius (26:19). Klaidas gynyboje atpirko Ty Lawsonas, įmetęs po gražaus Sonny Weemso perdavimo ir dar kartą pasiųsdamas kamuolį į krepšį vos po poros sekundžių (23:26). Visgi perlaužti mačo eigos „Žalgiriui“ laikinai nepavyko, nes tikslą pasiekė dar vienas S.Valterio tritaškis – 31:23. Kauniečiai nepalūžo: dar porą atakų užbaigė T.Lawsonas, aštuntąjį tašką pelnė M.Rakovičius, o S.Weemsas įspūdingu dėjimu bei tritaškiu įtvirtino „Žalgirio“ spurtą 12:2 ir vėl išvedė savo ekipą į priekį 35:33. Nors kiek vėliau šeštąjį tašką surinko R.Javtokas bei baudas sumetė Paulius Jankūnas, dar labiau atsiplėšti žalgiriečiams neleido Dairio Bertanio tolimas metimas per aukštai iškeltas P.Jankūno rankas. Paskutiniąją antrojo kėlinio minutę po Manto Kalniečio perdavimo nenusileisdamas ant žemės M.Rakovičius lygino rezultatą – 41:41.

Trečiojo kėlinio pradžioje rygiečių krepšį dėjimu sudrebino P.Jankūnas, bet bandydami žaisti greitai žalgiriečiai dažnai klydo. Savo ruožtu šeimininkai greitus antpuolius išnaudojo idealiai, spurtavo 10:1 ir pirmavo 51:44. Po keturių minučių tylos R.Javtokas pataisė netaiklų Tomo Delininkaičio metimą, o P.Jankūnas sumetė baudas (48:51). Kiek atsitiesę VEF krepšininkai (54:48)netrukus prarado išsibaudavusį Kasparą Berzinį ir dar užsidirbo techninę pražangą. Šią situaciją žalgiriečiai išnaudojo su kaupu: gražiai prasiveržė M.Kalnietis, įspūdingai 4 taškus surinko M.Rakovičius, o 11-ąjį tašką be atsako pelnė M.Popovičius – 59:54. Deja, likusios pora trečiojo kėlinio minučių nesiklostė taip sėkmingai ir po M.Kalniečio reido „Žalgiris“ buvo priekyje 61:58.

Nors prasidėjus ketvirtajam kėliniui suveikė M.Kalniečio ir M.Kuzminsko tandemas, pastarajam dėjimu „uždarius“ įžaidėjo perdavimą, po to sekė tragiška atkarpa. Tris kartus iš eilės kamuolys buvo tiesiog padovanotas Curtisui Millage‘ui, kuris greitas atakas užbaigė dar ir su kauniečių pražangomis bei pelnęs 8 taškus iš eilės suteikė tokią pat persvarą savo komandai – 71:63. M.Kuzminsko ir T.Lawsono dvitaškiai nukirpo skirtumą perpus, bet įsisiautėjo D.Bertanis, pelnęs 7 taškus iš eilės, o C.Millage‘ui pratęsus įspūdingą pasirodymą ketvirtajame kėlinyje, VEF įgijo 14 taškų pranašumą (84:70). T.Lawsonui surinkus 4 taškus bei dar ir apsigynus, M.Popovičius tiksliu tritaškiu atgaivino viltis – 77:84. Visgi, net ir sulaukę netaiklaus varžovų metimo žalgiriečiai nesugebėjo atsikovoti kamuolio, o pakartotinė rygiečių ataka buvo rezultatyvi. Pergalę VEF ekipa įsirašė galutiniu rezultatu 88:79.

„Žalgiris“: T.Lawsonas 17 (3 per. kam.), M.Rakovičius 14, R.Javtokas 10 (8 atk. kam.), M.Popovičius 10 (5 atk. kam.), S.Weemsas 8 (9 atk. kam.), P.Jankūnas 6 (5 atk. kam.), T.Klimavičius 4, M.Kuzminskas, M.Kalnietis 4, D.Collinsas 2, T.Delininkaitis 0.

VEF: C.Millage‘as 20 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), D.Bertanis 18, S.Valteris 13, K.Janičenokas 11 (6 atk. kam.).