„Unics“ komanda sutriuškino žalgiriečius Kazanėje 0

Kauno „Žalgirio“ komanda patyrė triuškinantį pralaimėjimą šeštosiose šio sezono VTB Vieningosios lygos rungtynėse. Žalgiriečiai tolimojoje Kazanėje rezultatu 52:79 (11:17, 13:20, 12:23, 16:19) nusileido „Unics“ krepšininkams.

Mačą dviem taikliais tritaškiais pradėjo „Unics“ legionieriai Mike‘as Wilkinsonas ir Henry Domercantas (6:0). Tuo tarpu net ir turėdami puikias progas žalgiriečiai neatrakino varžovų krepšio. Pavyzdžiui, vienos atakos metu tikslo nepasiekė net 5 metimai iš artimos distancijos. Galiausiai taškų sąskaitą atidarė Sonny Weemsas bei po gražaus Vytenio Lipkevičiaus perdavimo pasižymėjęs Milovanas Rakovičius (4:6). Nors svečiai neblogai gynėsi, bet puolime ir toliau nesisekė – vienos atakos Mindaugui Kuzminskui nepavyko užbaigti net dėjimu (5:10). Dar kelis kartus apsigynus, net trys „Žalgirio“ atakos pasibaigė dėjimais, kai pasižymėjo S.Weemsas, Ty Lawsonas ir M.Kuzminskas – 11:11. Per paskutines dvi pirmojo kėlinio minutes du tritaškius įmetė Terrellas Lyday, todėl po 10 minučių žaidimo „Unics“ buvo priekyje 17:11.

Kauniečių nesėkmės tęsėsi ir prasidėjus antrajam kėliniui. Dvi baudas prametė Paulius Jankūnas, o jo oponentas Vladimiras Veremeenko padidino rusų persvarą iki 10 taškų (21:11). Jis dar labiau išaugo po M.Wilkinsono tritaškio (28:16), kuris anuliavo P.Jankūno taiklaus tolimo metimo naudą. Į aikštelę grįžęs M.Rakovičius įnešė šviežumo pelnydamas 4 taškus iš eilės (20:28), tačiau Lynnas Greeras pataikė tritaškį ir grąžino dviženklį pranašumą savo komandai – 31:20. Po Tado Klimavičiaus tritaškio ir poros sėkmingų epizodų gynyboje (24:33) žalgiriečiai galėjo priartėti, bet viskas susiklostė atvirkščiai – „Unics“ įpusėjus rungtynėms pirmavo 37:24.

P.Jankūno taiklus metimas iš vidutinio nuotolio užbaigė pirmąją trečiojo kėlinio ataką, tačiau šeimininkai atsakė pataikydami 4 baudas – 41:26. „Žalgiriui“ ir toliau taškus rinko tik komandos kapitonas: po P.Jankūno 5 taškų skirtumas švelnėjo 31:41, o po trečiojo tritaškio – 34:43. Deja, toliau „Žalgirio“ žaidimas trečiajame visiškai pakriko. Penkių minučių atkarpa buvo pralaimėta 0:17 ir tik Tomo Delininkaičio baudos metimai prieš pat ketvirčio pabaigą nutraukė kauniečių taškų badą – 36:60.

Ketvirtasis rungtynių kėlinys tebuvo tik formalumas. Atsipalaidavę „Unics“ krepšininkai ir toliau vieną po kito siuntė taiklius metimus į „Žalgirio“ krepšį, o kauniečių žaidimas puolant strigo. Rungtynės baigėsi rezultatu 79:52 Kazanės ekipos naudai.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 14, S.Weemsas 9 (5 atk. kam.), T.Klimavičius 7, M.Rakovičius 6 (6 atk. kam.), T.Delininkaitis 4, T.Lawsonas 3, R.Javtokas 3, M.Popovičius 2 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Kuzminskas 2, M.Kalnietis 2.

„Unics“: V.Veremeenko 18, L.Greeras 14 (8 atk. kam., 8 rez. perd.), M.Wilkinsonas 13 (7 atk. kam.), T.Lyday 11.