Antroje mačo pusėje „Žalgiris“ sutriuškino „Šiaulius“ (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ komanda nutraukė nesėkmių seriją. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Šiaulių „Šiaulių“ ekipą 104:84 (28:29, 20:19, 26:11, 30:25). Tai buvo penktoji žalgiriečių pergalė LKL čempionate. Rytoj Panevėžyje „Žalgiris“ susitiks su „Techaso“ krepšininkais.

Rungtynių akimirkos Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Susitikimą ypač aktyviai pradėjo Ty Lawsonas, dviem prasiveržimais iš karto įveikęs savo varžovą, o vėliau laisvam tritaškiui išvedęs Tomą Delininkaitį (5:2). Po Roberto Javtoko klaidinančio judesio ir dar vieno T.Delininkaičio tolimo šūvio „Žalgiris“ pirmavo 10:4. Dešimt tūkstančių žiūrovų akivaizdoje apsipratę šiauliečiai irgi pradėjo sėkmingai užbaigti atakas, bet vėl pasižymėjus R.Javtokui ir dar 5 taškus surinkusiam T.Lawsonui, skirtumas išsilaikė ties 6 taškų riba – 17:11. Nors Sonny Weemsas už nugaros itin lengvai paliko Mindaugą Žukauską, „Šiauliai“ priartėjo 17:19. Po keturių Marko Popovičiaus baudos metimų ir Tado Klimavičiaus keturių taškų rezultatas tapo 25:20, tačiau svečiai spurtavo 7:0 ir po pirmojo kėlinio buvo priekyje 29:28.

Tris minutes gerai gynęsi žalgiriečiai po R.Javtoko trijų taškų ir Manto Kalniečio tritaškio persvėrė rezultatą 34:29. M.Žukauskas tolimu metimu grąžino šiauliečius į žaidimą – 32:34. T.Delininkaitis sumetė baudas, bet netrukus buvo nubaustas nesportine pražanga. Po gražios verpstės taškus pelnė T.Klimavičius, iš vidutinio nuotolio įmetė ir T.Delininkaitis, tačiau „Šiauliai“ buvo žingsneliu priekyje (39:38). Antrojo kėlinio pabaigoje triskart rezultatą lygino M.Popovičius, Vytenis Lipkevičius ir su sirena tritaškį pataikęs M.Kalnietis – 48:48.

Po didžiosios pertraukos svečiai startavo dviem sėkmingais antpuoliais – 52:48. „Žalgirio“ gretose netrukus atsakymą surado T.Delininkaitis, pataikęs du tritaškius iš eilės (54:52). Po poros minučių dar vieną tritaškį įmetė T.Lawsonas (58:54), tačiau apsigynę ir atsikovoję kamuolį žalgiriečiai jį padovanojo Dariui Gvezdauskui, kuris iškart įsmeigė tritaškį metimą (57:58). Nepaisant to, žalgiriečiai susikaupė ir pradėjo išnaudoti stipriąsias savo puses: varžovų pražangomis stabdomas P.Jankūnas sumetė 4 baudas, M.Popovičius įsūdė tritaškį, T.Klimavičius surinko 5 taškus, o Mindaugas Kuzminskas blokavo du šiauliečius metimus ir pats sėkmingai užbaigė ataką. Spurtas 16:2 po trijų kėlinių leido „Žalgiriui“ pirmauti 74:59.

Nors paskutinįjį kėlinį 4 greitais taškais pradėjo „Šiauliai“, po minutės pertraukėlės T.Klimavičius pelnė 15-ąjį tašką, reidą link krepšio vainikavo P.Jankūno metimas, o tritaškį pataikė M.Kalnietis – 81:63. Tuomet sekusi „Šiaulių“ komandos minutės pertraukėlė svečiams pagelbėjo tik laikinai: prametęs tritaškį M.Kuzminskas pats atsikovojo kamuolį ir dėjimu nubaudė varžovus, po krepšiu juvelyriškai pranėrė T.Lawsonas, baudas sumetė P.Jankūnas, dar kartą dėjimu drebino krepšį M.Kuzminskas – 89:67. Naują „Žalgirio“ atakų bangą pradėjo kamuolį perėmęs S.Weemsas, prieš tai 4 baudas prametęs M.Kuzminskas šį kartą sumetė abi, o T.Lawsonas ir V.Lipkevičius tritaškiais priartino „Žalgirį“ iki šimtojo taško – 99:72. Jį tritaškiu pelnė M.Kalnietis. Galutinė „Žalgirio“ pergalė užfiksuota rezultatu 104:84.

„Žalgiris“: T.Klimavičius 17 (8/8 dvit., 6 atk. kam.), T.Delininkaitis 16 (4/6 trit.), T.Lawsonas 15 (3/3 trit.), M.Kalnietis 12 (4/4 trit.), P.Jankūnas 9 (11 atk. kam.), M.Popovičius 9, M.Kuzminskas 8 (5 atk. kam., 2 blk.), V.Lipkevičius 7, R.Javtokas 7, S.Weemsas 4 (5 atk. kam.).

„Šiauliai“: C.Longas 18, D.Bowlesas 17 (9 atk. kam.), V.Vasylius 11 (7 atk. kam.).