LKL: Panevėžyje žalgiriečiai iškovojo šeštąją pergalę 0

Šeštadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pratęsė varžybų maratoną. Sužaidę trečiąsias rungtynes per keturias dienas žalgiriečiai išsivežė pergalę iš Panevėžio. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) susitikime „Žalgiris“ įveikė „Techasą“ 89:79 (25:23, 17:17, 27:24, 20:15).

Po „Techaso“ aukštaūgio Giedriaus Staniulio keturių taškų šeimininkai pirmavo 8:4, bet savo ketvirtuosius taškus pelnė ir Tomas Delininkaitis bei Ty Lawsonas, išlygindami rezultatą 8:8. „Žalgirio“ gynėjų duetas pasižymėjo dar po kartą ir trumpam išvedė „Žalgirį“ į priekį 14:11. Per likusias 4 pirmojo kėlinio minutes pirmaujanti komanda keitėsi net 8 kartus. Kauniečių gretose taškus rinko skirtingi krepšininkai: Mindaugas Kuzminskas ir Mantas Kalnietis pataikė po tritaškį, Robertas Javtokas ir Marko Popovičius įmetė iš arčiau, o Sonny Weemsas ir Tadas Klimavičius – nuo baudų metimų linijos. Po pirmojo ketvirčio žalgiriečiai pirmavo 25:23.

Neapsigynę nuo pirmosios „Techaso“ atakos antrajame kėlinyje vėliau žalgiriečiai laimėjo atkarpą 9:1, kai savo taškų sąskaitą atidarė Paulius Jankūnas, 2 baudas iš 4 pataikė R.Javtokas, o M.Popovičius įsmeigė tritaškį – 34:27. Septynių tašką persvara išsilaikė ir po M.Kuzminsko dėjimo bei dar vieno R.Javtoko blykstelėjimo – 38:31. Tačiau tada per 8 antpuolius žalgiriečiai suklydo net 7 kartus. Tuo pasinaudoję panevėžiečiai išlygino rezultatą ir tik S.Weemso dvitaškis aidint sirenai grąžino „Žalgiriui“ minimalų pranašumą – 42:40.

M.Kalnietis tritaškiu pradėjo trečiąjį kėlinį. Netrukus po dvitaškį su bauda įmetė T.Klimavičius ir P.Jankūnas (51:45), tačiau „Techasas“ ir toliau kvėpavo žalgiriečiams į nugaras. Kauno komandai taškus pelnė M.Kalnietis, M.Popovičius, P.Jankūnas, tritaškį pataikė S.Weemsas, bet skirtumas neaugo – 60:55. Trečiajam kėliniui artėjant į pabaigą po dvi baudas sumetė P.Jankūnas ir T.Lawsonas, varžovą įveikė R.Javtokas, o po M.Kuzminsko metimo rezultatas buvo 69:64.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Žalgirio“ persvara pagaliau tapo dviženklė, kai po atkovoto kamuolio puolime įmetė R.Javtokas ir tritaškį pataikė M.Popovičius (74:64). Dar porą minučių gerai gynęsi kauniečiai keik padidino pranašumą po R.Javtoko dvitaškio ir M.Kuzminsko baudos metimo – 77:64. Tuomet „Techasui“ G.Staniulis pelnė 6 taškus, bet sulaukė atsakymo iš Vytenio Lipkevičiaus, M.Kalniečio ir P.Jankūno – 83:72. Paskutinėmis minutėmis panevėžiečiai intrigos sukurti nebesugebėjo, o rungtynes taikliais metimais baigė T.Klimavičius, M.Popovičius ir V.Lipkevičius – 89:79.

„Žalgiris“: R.Javtokas 13 (9 atk. kam.), M.Popovičius 12 (3/3 dvit., 2/9 trit.), P.Jankūnas 11 (8 atk. kam.), T.Lawsonas 10 (4/4 dvit.), M.Kalnietis 10 (5 rez. perd.), M.Kuzminskas 10, T.Klimavičius 7, S.Weemsas 6 (6 atk. kam., 3 per. kam.), T.Delininkaitis 6, V.Lipkevičius 4.

„Techasas“: G.Staniulis 16 (5 atk. kam.), E.Ežerskis 13 (5 atk. kam., 11 rez. perd.), O.Matulionis 11 (6 atk. kam.), J.Žurna 10.