Triuškinanti Eurolygos čempionų pamoka „Žalgiriui“ (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko pasipriešinti Eurolygos čempionams. Aštuntojo turo rungtynėse žalgiriečiai namuose nusileido Atėnų „Panathinaikos“ komandai rezultatu 59:94 (14:15, 5:26, 19:24, 21:29). Koją kauniečiams pakišo tragiškai sužaistas antrasis kėlinys, per kurį šeimininkai įmetė tik 5 taškus.

Pirmosios šešios rungtynių minutės nebuvo rezultatyvios – abi ekipos surinko tik po 6 taškus. Tarp klaidų ir netaiklių metimų virtinės išsiskyrė du Pauliaus Jankūno perdavimai po krepšiu atsidengusiam Robertui Javtokui (4:0). Tuo tarpu „Panathinaikos“ žaidėjai naudojosi teisėjų suteikiamomis dovanėlėmis ir taškus rinko nuo baudų metimo linijos (6:6). Po Marko Popovičiaus tritaškio ir P.Jankūno ryžtingo žaidimo žalgiriečiai pirmavo 11:6, bet kitoje aikštės pusėje Dimitris Diamantidis tritaškiu ir Ianas Vougioukas dėjimu rezultatą išlygino – 11:11. Po Tado Klimavičiaus atkovoto kamuolio puolime M.Popovičius antruoju tritaškiu ant kojų pakėlė visą „Žalgirio“ areną (14:11). Visgi, pirmąjį kėlinį kiek sėkmingiau užbaigė „Panathinaikos“ ekipa, pirmavusi minimaliai – 15:14.

Antrąjį kėlinį prasiveržimu pradėjo Mantas Kalnietis, tačiau po to „Žalgirio“ žaidimas puolime visiškai išsiderino. Pro šalį skriejo laisvi tritaškiai metimai, buvo pramestos ir baudos, o svečiai iš Graikijos pradėjo išnaudoti jiems suteikiamus šansus. Po septynių Steveno Smitho ir šešių Nicko Calatheso taškų „Panathinaikos“ buvo priekyje 33:16. Tuomet Sonny Weemsas galiausiai pataikė vieną baudos metimą, bet įsibėgėjusių graikų nebuvo įmanoma sustabdyti. S.Weemso dvitaškis iš vidutinio nuotolio neatpirko Atėnų ekipos atakų bangos – įpusėjus rungtynėms atsilikinėta 19:41.

Trečiojo kėlinio pradžioje tikslą pasiekė R.Javtoko, P.Jankūno ir M.Kalniečio metimai (25:46). Tuo tarpu svečių gretose pirmu smuiku griežė krepšininkas, kuris, kaip buvo skelbiama, turėjo nežaisti. Po S.Smitho septynioliktojo taško ir N.Calatheso tritaškio „Panathinaikos“ įgijo 30 taškų persvarą – 61:31. Ketvirčio pabaigoje Milovanas Rakovičius pasižymėjo dvitaškiu su pražanga, o S.Weemsas surinko 4 taškus, tačiau skirtumas išliko milžiniškas – 38:65.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui S.Weemsas nubaudė varžovus dviem taškais su pražanga. Šarūnui Jasikevičiui nesportiškai prasižengus prieš Marko Popovičius, šis realizavo du baudos metimus, o S.Weemsas dar kartą užbaigė ataką „2+1“. Prasiveržus M.Kalniečiui ir jam atlikus perdavimą R.Javtoko dėjimui atsilikimas sumažėjo iki 50:71. Po minutės pertraukėlės vėl šviežesni atrodė graikai. Š.Jasikevičius, Mike‘as Batiste ir Kostas Kaimakoglou pelnė po 4 taškus ir „Panathinaikos“ vėl susigrąžino 30 taškų pranašumą – 83:53. Per paskutines mačo minutes, žalgiriečiams dar ir prametant baudas, Atėnų komanda dar labiau padidino persvarą ir laimėjo rungtynes 94:59.

„Žalgiris“: S.Weemsas 16 (12 atk. kam., 6 kld.), M.Popovičius 14, R.Javtokas 8, M.Kalnietis 8, M.Kuzminskas 6, P.Jankūnas 4, M.Rakovičius 3, T.Klimavičius 0, V.Lipkevičius 0, P.Butkevičius 0.

„Panathinaikos“: S.Smithas 17, N.Calathes 17, M.Batiste 13, I.Vougioukas 8.