„Top 16“ etapą žalgiriečiai pradėjo dramatiška nesėkme (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sugebėjo panaikinti 15 taškų Eurolygos vicečempionų pranašumą, bet galiausiai „Top 16“ etapo starte nusileido Tel Avivo „Maccabi“ komandai 76:84 (16:23, 21:25, 24:16, 15:20).

Mačą taikliu tritaškiu iš krašto pradėjo Paulius Jankūnas. Po to dvi atakas sėkmingai užbaigė Dainius Šalenga, tačiau „Maccabi“ puolėjas Lioras Eliyahu atsakė 6 taškais iš eilės – 7:6 „Žalgirio“ naudai. Tuomet Tel Avivo ekipos naujokas Demondas Malletas įsūdė du tritaškius ir visam pirmajam kėliniui išvedė geltonuosius į priekį (12:7). Mantas Kalnietis metimu iš vidutinio nuotolio ir Marko Popovičius tritaškiu sušvelnino skirtumą – 12:14. Į Keitho Langfordo du reidus link krepšio identiškai atsakė M.Kalnietis ir jį pakeitęs DeJuanas Collinsas – 16:18. Visgi, pirmąjį kėlinį „Maccabi“ baigė 5 taškais ir pirmavo 23:16.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui svečių persvara pasiekė dviženklę ribą – 26:16. Pirmuosius savo taškus pelnęs Sonny Weemsas ir dvitaškį bei dvi baudas pridėjęs Tomas Delininkaitis dukart mažino atsilikimą iki 8 taškų (18:26, 22:30), bet „Maccabi“ puolimo mašina veikė puikiai: K.Langfordui ir D.Malletui kartu surinkus 9 taškus, varžovų pranašumas pasiekė 15 taškų – 39:24. Po M.Kalniečio ketvirtojo taško iš eilės ir dar dviejų T.Delininkaičio baudų atsigavo ir „Žalgirio“ puolimas. Puskablį įmetus Robertui Javtokui ir greitą ataką sėkmingai užbaigus M.Kalniečiui šiek tiek priartėta – 32:42. „Maccabi“ vėl truktelėjo pirmyn (46:32), bet M.Popovičius išbrokavo pražangą ir sumetė baudas, o D.Collinsas įsmeigė tritaškį. Visgi, paskutiniąją ataką taikliai užbaigė veteranas Theodoros Papaloukas, grąžinęs savo komandai 11 taškų persvarą – 48:37.

Trečioje kėlinio pradžioje R.Javtoko dėjimas ir jo perdavimas P.Jankūnui užvedė 14 000 sirgalių, susirinkusių „Žalgirio“ arenoje (41:50). Deja, pora apmaudžiai neatkovotų kamuolių po netaiklių varžovų metimų virto taškais į mūsiškių krepšį – 43:54. Tada D.Šalenga tritaškiu pradėjo sėkmingą „Žalgiriui“ atkarpą, kurios metu netrūko ir netaiklių metimų, bet buvo puikiai ginamasi. Po Milovano Rakovičiaus dvitaškio ir M.Popovičiaus baudų metimų kauniečiai priartėjo 50:54. Svečių gretose įsižaidė Sofoklis Schortsanitis, surinkęs 6 taškus ir vėl grąžinęs dviženklį pranašumą Tel Avivo komandai – 62:52. Jam neketino nusileisti M.Rakovičius, po kurio septintojo taško iš eilės ir dar dviejų M.Popovičiaus baudų iki varžovų teliko žingsnis. M.Rakovičius dar įmetė su trečiojo kėlinio sirena ir „Maccabi“ tepirmavo 64:61.

Iki tol tylėjęs svečių puolėjas Davidas Blu ketvirtąjį kėlinį pradėjo pora sudėtingų, bet taiklių metimų. „Žalgiris“ irgi atrado savo vedlį: iš pradžių D.Collinsas pataikė iš trijų taškų zonos, po to iš vidutinio nuotolio – 66:68. Dar kartą neatsikovojus kamuolio D.Malletas įsmeigė ketvirtąjį savo tritaškį, tačiau Popas irgi atsakė tuo pačiu – 69:71. Po to per porą minučių Richardas Hendrixas įmetė po krepšio, o P.Jankūnas – tik vieną baudą (70:73). Tada į žaidimą įsijungė ir teisėjai – nebuvo užskaitytas M.Rakovičiaus metimas, ir nors po to jis dukart pasižymėjo (74:77), už abejotiną D.Collinso pražangą K.Langfordas metė 3 baudos metimus. Kitos atakos metu P.Jankūnui buvo sukirsta per rankas, bet vietoj to jam buvo skirta penktoji pražanga ir likus žaisti 40 sekundžių „Maccabi“ pirmavo 80:74. Po minutės pertraukėlės M.Popovičius prasiveržė ir dar uždirbo pražangą, bet baudos metimas buvo itin netikslus (76:80). „Žalgiris“ privalėjo prasižengti ir ši taktika, deja, vaisių nebeatnešė – 76:84.

„Žalgiris“: M.Rakovičius 15, M.Popovičius 14 (5 rez. perd.), M.Kalnietis 10 (5 rez. perd.), D.Collinsas 10, P.Jankūnas 8, D.Šalenga 7, T.Delininkaitis 6, R.Javtokas 4 (7 atk. kam.), S.Weemsas 2, T.Klimavičius 0, R.Nelsonas 0.

„Maccabi“: D.Malletas 15 (4/7 trit.), L.Eliyahu 14, K.Langfordas 12 (7 rez. perd.), R.Hendrixas 11 (6 atk. kam.).