Žalgiriečiams Italijoje pergalė išsprūdo iš rankų 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po dramatiškos kovos krito Italijoje. Ketvirtajame kėlinyje turėję 13 taškų pranašumą, vėliau buvę arti pratęsimo žalgiriečiai nusileido Kantu „Bennet“ komandai 78:79 (17:21, 19:11, 23:17, 10:17).

Jau pirmosios atakos metu pasižymėjo Robertas Javtokas, o dar porą kartų apsigynę žalgiriečiai po Vytenio Lipkevičiaus ir Sonny Weemso taškų buvo priekyje 6:2. Pora tuščių Kauno ekipos minučių nutrūko Dainiui Šalengai ir Pauliui Jankūnui pataikius iš toli – 12:6. Aikštelėje pasirodęs sirguliuojantis Marko Popovičius irgi smeigė tritaškį (15:9), tačiau atsirišo ir šeimininkų toliašaudė artilerija. Gianluca Basile ir Nicolas Mazzarino po kartą įmetė iš trijų taškų zonos, o dar trim Kantu žaidėjams pridėjus po dvitaškį „Bennet“ baigė pirmąjį kėlinį spurtu 12:2. Vienintelius du taškus „Žalgiriui“ baudomis pelnė DeJuanas Collinsas – 17:21.

Antrojo kėlinio pradžioje S.Weemsas sėkmingai užbaigė dvi atakas iš po krepšio. Mantas Kalnietis dar kartą išvedė metimui V.Lipkevičių ir žalgiriečiai vėl atgavo psichologinę pusiausvyrą – 23:21. Jos nesužlugdė net G.Basile, pataikęs tritaškį nuo lentos iš aštuonių metrų, nes puikiai rungtyniavo iniciatyvos ėmęsis D.Collinsas (29:29). Likus žaisti 3 minutes sėkmė nusišypsojo ir „Žalgiriui“: baigiantis atakos laikui tikslą pasiekė neįtikėtinai aukšta trajektorija paleistas D.Šalengos šūvis – 32:29. G.Basile eiliniu tritaškiu dar kartą lygino rezultatą, bet D.Collinso ir S.Weemso metimai iš vidutinio nuotolio prieš didžiąją pertrauką suteikė svečiams 4 taškų pranašumą – 36:32.

Prasidėjus trečiajam kėliniui „Bennet“ treneris Andrea Trinchieri turėjo prašyti greitos minutės pertraukėlės, nes žalgiriečiai italus sukaustė geležine gynyba. Be to, R.Javtokui ir Mantui Kalniečiui pelnius taškus Lietuvos čempionai įgijo dviženklę persvarą – 42:32. Po R.Javtoko šeštojo taško per trečiąjį kėlinį ir P.Jankūno metimo vos užmynus tritaškio liniją kauniečiai pirmavo 46:37. „Bennet“ sugebėjo pelnyti 7 „sausus“ taškus (42:46), tačiau S.Weemsas atliko reidą su pražanga, o D.Collinsas įsūdė tritaškį ir privertė A.Trinchieri išnaudoti dar vieną minutės pertraukėlę – 52:42. Po jos D.Collinsas realizavo baudas, o Tadas Klimavičius įsigudrino pramesti visas keturias (54:47). Tuo tarpu svečius į priekį stumtelėjo A.Trinchieri skirta techninė pražanga. Ją M.Popovičius išnaudojo surinkdamas 5 taškus ir „Žalgiris“ po 30 minučių žaidimo pirmavo 59:49.

Ketvirtajame kėlinyje aistros „Desio“ arenoje aistros ir toliau virė. D.Šalenga įmetė iš toli, šeimininkai buvo nubausti dar viena technine pražanga ir M.Popovičius baudomis padidino pranašumą iki 13 taškų – 64:51. Tuomet likus žaisti 8 minutes žalgiriečiai, atrodo, per anksti patikėjo pergale ir pradėjo „tempti“ laiką. Neparuošti mūsiškių metimai suteikė sparnus užsivedusiems italams. Du jų tritaškiai ir dar kelios sėkmingos atakos leido per pusketvirtos minutės išlyginti rezultatą – 66:66. Tada taškų badą tolimu metimu nutraukė M.Kalnietis (69:66). Žalgiriečiai sugebėjo apsiginti nuo trijų „Bennet“ atakų, tačiau patys neužpuolė. Į Vladimiro Micovo prasiveržimą dvitaškiu atsakė Milovanas Rakovičius (71:68), bet likus žaisti 20 sekundžių jis buvo nubaustas nesportine pražanga, kurią Kantu žaidėjai pavertė 4 taškais ir pasiuntė „Žalgirį“ į nokdauną – 74:71. Baudų metimų maratonas klostėsi lygiai, kol prie baudų metimo linijos likus žaisti 4 sekundes stojo S.Weemsas. Jis įmetė pirmąją, specialiai prametė antrąją ir, atkovojęs kamuolį, pasiuntė jį į krepšį – 78:78! Po „Bennet“ minutės pertraukėlės šeimininkams išsimetant kamuolį iš užribio teisėjai nusprendė skirti pražangą M.Kalniečiui ir taip nulėmė rungtynių baigtį. Giorgi Shermadini pataikė baudą ir išplėšė pergalę Kantu komandai 79:78.

„Žalgiris“: D.Collinsas 15, S.Weemsas 14 (5 atk. kam.), M.Popovičius 12, D.Šalenga 9 (3/3 trit.), R.Javtokas 8 (8 atk. kam., 2 blk.), P.Jankūnas 7 (3 per. kam.), M.Kalnietis 5 (5 rez. perd.), V.Lipkevičius 4, M.Rakovičius 2, T.Klimavičius 2, T.Delininkaitis 0.

„Bennet“: G.Basile 15 (6 rez. perd.), G.Shermadini 12, D.Marconato 9.