„Žalgirio“ jaunimas laimėjo Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą! 0

Kauno „Žalgirio“ jaunimo komanda laimėjo „Žalgirio“ arenoje vykusį Eurolygos jaunimo atrankos turnyrą. Jaunieji žalgiriečiai finale lengvai susitvarkė su Maskvos srities „Khimki“ aštuoniolikmečiais 107:60 (25:14, 24:18, 32:10, 26:18).

Laimėdama finalo mačą „Žalgirio“ ekipa iškovojo ne tik taurę, bet ir kelialapį į pagrindinį jaunimo turnyrą Stambule, kuris vyks Eurolygos finalo ketverto metu gegužės 11-13 dienomis.

Jau po trijų minučių žaidimo „Khimki“ trenerių štabas prašė minutės pertraukėlės, nes po Mariaus Grigonio dėjimo šeimininkai pirmavo 6:0. Ji laikinai davė vaisių – rusai priartėjo (5:6, 7:8), tačiau po šeštųjų Tomo Dimšos ir M.Grigonio taškų „Žalgiris“ atsiplėšė 16:7. Rokas Gustys ir Tomas Miškinis metimais iš po krepšio neleido varžovams mažinti skirtumo, o M.Grigonis tritaškiu su pirmojo kėlinio pabaigos sirena jį dar padidino – 25:14.

Antrąjį kėlinį 6 taškais iš eilės pradėjo Justas Tamulis (31:16). „Khimki“ neketino pasiduoti ir sumažino atsilikimą iki 25:33. Tada 2 taškus pelnė Lukas Lekavičius, o T.Dimša dėjimu ir tritaškiu grąžino iniciatyvą Kauno komandai – 40:27. Netrukus iš toli pataikė ir M.Grigonis, dar du reidus po krepšiu surengė L.Lekavičius ir sužaidus du kėlinius „Žalgiris“ buvo priekyje 49:32.

Po didžiosios pertraukos į aikštelę žalgiriečiai iškart sutvarkė reikalus. T.Dimša dar vienu dėjimu pradžiugino žiūrovus, J.Tamulis per trečiąjį kėlinį pataikė net 4 tritaškius ir lietuvaičių persvara nebekėlė abejonių – 81:42.

Ketvirtajame kėlinyje daugiau nei 3000 žiūrovų „Žalgirio“ arenoje reikalavo šimtojo taško. Lengvai įmetus 98-is, jubiliejinio metimo reikėjo šiek tiek palaukti. Galiausiai jį tolimu šūviu pelnė J.Tamulis, o M.Grigonis atliko idealų perdavimą įspūdingam T.Dimšos dėjimui. Galutinis finalo rezultatas – 107:60.

„Žalgiris“: J.Tamulis 21 (6/8 trit.), T.Dimša 20 (5 atk. kam.), L.Lekavičius 17, M.Grigonis 15 (6 atk. kam., 16 rez. perd.), R.Gustys 13 (5 atk. kam.), P.Šatkus 7 (5 atk. kam.), T.Miškinis 6, M.Staselis 2, S.Raupys 2, K.Červinskis 2, K.Vene 2, S.Januškis 0.

„Khimki“: S.Ilnitskiy 12, S.Annaevas 10, R.Kareninas 9.