„Žalgiris“ sutriuškino svečius iš pajūrio 0

Lietuvos krepšinio lygoje (BEKO-LKL) Kauno „Žalgirio“ komanda lengvai iškovojo ir keturioliktąją pergalę. Žalgiriečiai namuose įveikė neseniai pavadinimą pakeitusią Palangos „Palanga“ komandą 101:58 (23:15, 25:20, 28:10, 25:13).

Mačą pradėjo netradicinis „Žalgirio“ starto penketas. Iškart pasižymėjo 4 taškus pelnęs Milovanas Rakovičius ir tritaškį įmetęs Tomas Delininkaitis – 7:0. Po svečių tritaškio Paulius Jankūnas sumetė baudas, M.Rakovičius pelnė taškus po Manto Kalniečio perdavimo, tačiau „Palanga“ irgi surengė porą rezultatyvių atakų – 13:8. Aikštelėje pasirodęs Vytenis Lipkevičius iš abiejų aikštelės kampų įskraidino po tritaškį, o po Roberto Javtoko dvitaškio žalgiriečių persvara perkopė dviženklę ribą – 21:10. Visgi, „Palanga“ nesudėjo ginklų, todėl po Tado Klimavičiaus taškų skirtumas sumenko – 23:15.

Negana to, antrojo kėlinio pradžioje svečiai priartėjo iki 2 taškų (21:23, 25:27). Kiek stabtelėję žalgiriečiai atsigavo į aikštę grįžus M.Kalniečiui, po kurių dviejų perdavimų lengvus taškus pelnė T.Delininkaitis ir T.Klimavičius. Kauno komanda ir toliau sėkmingai rinko taškus išnaudodama priekinę liniją – varžovus įveikdavo T.Klimavičius, P.Jankūnas ir M.Rakovičius (44:31). Baudas sumetė kovingai sužaidęs V.Lipkevičius, dvyliktąjį tašką pelnė M.Rakovičius ir „Žalgiris“ pirmavo 48:35.

Sužaidus 10 sekundžių trečiajame kėlinyje tikslą pasiekė Sonny Weemso tritaškis. Keturis taškus iš eilės surinko M.Rakovičius (53:39), dar vieną tritaškį įsmeigė S.Weemsas, pirmuosius taškus pelnė M.Kalnietis, o po R.Javtoko dėjimo „Žalgirio“ pranašumas perkopė 20 taškų ribą – 64:42. Spausdami varžovus kauniečiai dar labiau išaugino pranašumą, kai taškus gražiais metimais rinko T.Klimavičius, M.Kalnietis ir R.Javtokas – 76:45.

Spurtą 12:0 Lietuvos čempionai pratęsė ir prasidėjus ketvirtajam kėliniui – T.Delininkaičiui pataisius netaiklų metimą, o M.Kalnietis įmetus tritaškį iš kampo – 81:45. Kiek vėliau Dainius Šalenga pelnė 5 taškus, vėl pasižymėjo M.Rakovičius ir T.Klimavičius. Rungtynėms artėjant į pabaigą žalgiriečiai kūrė gerą nuotaiką arenoje: T.Delininkaitis atliko tolimą perdavimą, po kurio įdėjo M.Rakovičius. Serbas tapo ir šimtojo taško autoriumi įdėdamas „per nugarą“ – 101:58.

„Žalgiris“: M.Rakovičius 24 (12/13 dvit.), M.Kalnietis 14 (7 rez. perd., 4 per. kam.), T.Klimavičius 12 (7 atk. kam.), P.Jankūnas 12 (7 atk. kam.), V.Lipkevičius 10, S.Weemsas 9, R.Javtokas 8, T.Delininkaitis 7, D.Šalenga 5, D.Collinsas 0.

„Palanga“: A.Vitas 12, M.Mockevičius 12, E.Pickettas 8, M.Reminas 8.