„Žalgiris“ eilinį kartą pateko į LKF taurės finalą (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ komanda šeštą kartą iš eilės rungtyniaus Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės finale. Penktadienį „Žalgirio“ arenoje nugalėtojų titulą ginantys žalgiriečiai LKF taurės pirmajame pusfinalyje įveikė Kėdainių „Kėdainiai Triobet“ komandą 87:73 (25:16, 26:18, 13:17, 23:22). „Žalgirio“ varžovas finale paaiškėjo po Prienų „Rūdupio“ ir Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ dvikovos, kurią laimėjo pastaroji ekipa 68:67.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių kauniečiai „laužė“ varžovus per priekinę liniją. Milovanas Rakovičius ir Paulius Jankūnas surinko pirmuosius 8 taškus, taip atsverdami keturis tikslius kėdainiškių baudų metimus. Po Manto Kalniečio reido ir Dainiaus Šalengos tritaškio „Žalgiris“ pirmavo 13:4. P.Jankūnas iš po krepšio, M.Kalnietis dėjimu ir Robertas Javtokas puskabliu padidino šeimininkų persvarą iki 11 taškų – 19:8. Prieš tai pataikę 8 baudas kėdainiškiai pirmąjį metimą iš žaidimo realizavo sužaidus 7 minutes – 10:19. Tuo tarpu „Žalgirio“ gretose į žaidimą gerai įsitraukė Tadas Klimavičius ir Sonny Weemsas, po kurių taškų žalgiriečiai buvo priekyje 25:16.

Beišsenkančią intrigą antrojo kėlinio pradžioje sugalvojo atgaivinti teisėjai. Kauniečiams skyrę keturias pražangas per minutę, vieną iš jų – techninę P.Jankūnui, arbitrai kūrė progas „Kėdainiai Triobet“ ekipai priartėti (24:25). Po S.Weemso perdavimo R.Javtokas įdėjo į krepšį, o netrukus ir pats Sonny dviem taikliais metimais atstatė trapią persvarą – 31:24. Ją varžovai sugebėjo panaikinti (31:31), bet tai buvo paskutinis jų energijos proveržis pirmoje mačo pusėje. Paskutines 5 antrojo kėlinio minutes „Žalgiris“ laimėjo 20:3 ir nutolo. Sėkmingos atkarpos metu pasižymėjo 7 taškus surinkęs M.Kalnietis, po 4 pridėję D.Šalenga ir Mindaugas Kuzminskas bei su antrojo kėlinio pabaigą skelbiančia sirena įmetęs R.Javtokas – 51:34.

Prasidėjus trečiajam kėliniui lyg gynėjas svečių gynybą perskrodė M.Rakovičius. Po 5 varžovų taškų R.Javtokas puskabliu ir DeJuanas Collinsas baudų metimais išlaikė „Žalgirio“ pranašumą (57:41), bet vėliau sekusios kelios tuščios minutės puolime leido Kėdainių ekipai aptirpdyti skirtumą – 47:57. R.Javtoko ir M.Kalniečio dvitaškiai bei po traumos į aikštę grįžusio Marko Popovičiaus baudų metimai baigė nerezultatyvų trečiąjį kėlinį – 64:51.

Nepaisant M.Rakovičiaus 4 taškų, „Kėdainiai Triobet“ pamėgino surengti paskutinįjį šturmą. Jiems pavyko sumažinti skirtumą iki 7 taškų (61:68), bet po minutės pertraukėlės tritaškį įšovė Tomas Delininkaitis, po to atlikęs puikų perdavimą M.Rakovičiaus dėjimui. S.Weemsas įmetė tritaškį bei greitoje atakoje nepagailėjo kamuolio R.Javtokui ir „Žalgiris“ vėl atsiplėšė 79:63. Savo duoklės sulaukė ir žiūrovai, kuriuos iš vietų pakėlė D.Collinso perdavimas ir įspūdingas S.Weemso dėjimas (83:67). Po to dar dvi atakas žalgiriečiai užbaigė iš viršaus – pasižymėjo M.Kuzminskas ir R.Javtokas. Galutinis pirmojo LKF taurės pusfinalio rezultatas – 87:73 „Žalgirio“ naudai.

„Žalgiris“: R.Javtokas 15 (8 atk. kam., 3 blk.), S.Weemsas 15, M.Rakovičius 14, M.Kalnietis 13 (5 atk. kam.), D.Šalenga 7, M.Kuzminskas 6, P.Jankūnas 5 (5 atk. kam.), T.Klimavičius 4, M.Popovičius 3, T.Delininkaitis 3, D.Collinsas 2 (3 per. kam.), V.Lipkevičius 0 (5 atk. kam.).

„Kėdainiai Triobet“: E.Dimša 18 (7 atk. kam.), P.Beliavičius 12, V.Ginevičius 10.