Kovingas „Žalgiris“ paskutinėmis sekundėmis krito Tel Avive 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai buvo per žingsnį nuo pergalės Izraelyje. Rungtynėse su Tel Avivo „Maccabi“ didžiąją dalį priekyje buvę žalgiriečiai ketvirtajame kėlinyje prarado turėtą persvarą, po to vėl pirmavo, bet pralaimėjo 66:70 (25:11, 12:22, 12:11, 17:26).

Susitikimą kauniečiai pradėjo lyg ant sparnų. Atkovojus ginčo kamuolį iškart pasižymėjo Dainius Šalenga. Kitos atakos metu taškus pelnė Paulius Jankūnas, o kiek vėliau Sonny Weemsas pridėjo keturis taškus – 8:0. „Maccabi“ priekinei linijai nusėmus trečiąjį kamuolį puolime šeimininkams pavyko atidaryti taškų sąskaitą, bet D.Šalengos ir P.Jankūno paeiliui pataikyti tritaškiai suteikė „Žalgiriui“ dviženklę persvarą – 14:3. Sofoklis Schortsanitis dukart ją mažino iki vienaženklės (5:14, 9:17), tačiau Manto Kalniečio prasiveržimas su pražanga, S.Weemso dvitaškis ir du tolimi DeJuano Collinso metimai po pirmojo kėlinio leido žalgiriečiams pirmauti 25:11.

Antrojo kėlinio pradžioje greitą ataką po M.Kalniečio perdavimo dėjimu užbaigė S.Weemsas. Netrukus jis įskraidino tritaškį ir svečių pranašumas pasiekė 17 taškų (30:13). Audringų sirgalių palaikomi „Maccabi“ krepšininkai po kelių sėkmingų epizodų gynyboje užsivedė ir pradėjo tirpdyti skirtumą. Nepaisant dviejų minutinių pertraukėlių, kauniečiai taškų nepelnė net 5 minutes (30:25). Tylą nutraukė P.Jankūno dvitaškis ir Marko Popovičiaus tritaškis – 35:25. Įvykiams aikštelėje ir toliau verdant teisėjai neužfiksavo pražangos prieš besiveržiantį M.Popovičių, užtat skyrė techninę pražangą Aleksandrui Trifunovičiui. Tuo pasinaudojusi Tel Avivo ekipa priartėjo per žingsnį (33:35). Antrąjį kėlinį dvitaškiu greitoje atakoje baigė M.Popovičius – 37:33.

Po didžiosios pertraukos komandoms grįžus į aikštę per daugiau nei 3 minutes vienintelį dvitaškį buvo įmetęs „Maccabi“ klubas. Po kelių statiškų atakų galiausiai D.Šalenga, M.Kalnietis ir S.Weemsas ryžtingais veiksmais pelnė po du taškus iš po krepšio, o Milovanas Rakovičius pridėjo metimą iš vidutinio nuotolio – 45:35. Neblogai gindamiesi ir privertę varžovus surinkti keturias komandines pražangas žalgiriečiai po S.Weemso 3 taiklių baudų buvo priekyje 48:37. „Maccabi“ irgi suaktyvino pajėgas gynyboje, o po sėkmingo S.Schortsaničio žaidimo priartėjo 42:48. M.Popovičius pataikė tik vieną baudą ir, nors paskutinės trečiojo kėlinio atakos metu kauniečiai atsikovojo net 3 kamuolius, rezultatyviai užbaigti antpuolio nepavyko – 49:44.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui per 2 minutes geltonieji surinko net 10 taškų. „Žalgirio“ gretose per tą laiką įmetė tik S.Weemsas, todėl „Maccabi“ pirmą kartą išsiveržė į priekį – 55:51. M.Popovičius įmetė tritaškį iš krašto, tačiau Keithas Langfordas smeigė tokį patį atsakymą per aukštai iškeltas Marko rankas – 58:54. Įsimėtę šeimininkai pataikė dar vieną tolimą metimą (61:54). Kauniečiai bandė neatsilikti – tikslą pasiekė D.Collinso ir D.Šalengos šūviai – 60:63. D.Šalenga netrukus perėmė kamuolį ir dėjimu užbaigė ataką – 62:63. Tą patį galėjo padaryti ir R.Javtokas, bet jo dėjimą varžovai blokavo ir po to sumetė baudas. Visgi, D.Collinsas ir S.Weemsas dviem agresyviais prasiveržimais vėl persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai 66:65. Kamuolio vos neperėmusiam D.Šalengai buvo užfiksuota pražanga ir K.Langfordas sumetė baudas. Po dviejų netaiklių tolimų M.Popovičiaus ir D.Collinso metimų vienos atakos metu K.Langfordas vėl pelnė taškus – 69:66. Per paskutines 24 sekundes šansus tritaškiams turėjo S.Weemsas ir D.Collinsas, bet jų metimai tikslo nepasiekė ir „Maccabi“ šventė pergalę 70:66.

„Žalgiris“: S.Weemsas 20, D.Šalenga 12, D.Collinsas 11 (5 atk. kam.), M.Popovičius 9, P.Jankūnas 7 (9 atk. kam.), M.Kalnietis 5 (4 rez. perd.), M.Rakovičius 2, R.Javtokas 0 (8 atk. kam., 2 blk.), T.Klimavičius 0, V.Lipkevičius 0.

„Maccabi“: K.Langfordas 17, R.Hendrixas 11 (9 atk. kam.), S.Schortsanitis 10.