Eurolygoje „Žalgiriui“ nepavyko trinktelėti durimis (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko pergale baigti savojo Eurolygos sezono. Žalgiriečiai šeštajame „Top 16“ ture nusileido Kantu „Bennet“ komandai 71:77 (23:18, 12:21, 15:11, 21:27).

Taškų sąskaitą rungtynėse atidarė Milovanas Rakovičius, bet svečiai atsakė dviem tritaškiais ir greita ataka – 2:8. Dar 4 taškus pelnęs M.Rakovičius atliko perdavimą Pauliui Jankūnui ir netrukus rezultatas tapo lygus 8:8. Po Deniso Marconato dėjimo ketvirtąją mačo minutę Mantas Kalnietis dar kartą lygino santykį – 10:10. Galiausiai „Žalgiris“ išsiveržė į priekį 3 taškus surinkus P.Jankūnui, iš toli pataikius Marko Popovičiui ir baudas sumetus Dainiui Šalengai – 18:12. „Bennet“ nukirpo persvarą perpus (16:19), tačiau su tuo nesitaikstė Robertas Javtokas. Jis įmetė baudą, pridėjo dvitaškį ir užbaigė pirmąjį kėlinį galingu dėjimu – 23:18.

Pirmąsias keturias antrojo kėlinio minutes žalgiriečiams varžovų krepšys buvo tarsi užrištas. Per tą laiką Manucharas Markoishvili surinko 9 taškus ir grąžino persvarą savo komandai – 29:23. Tylą šeimininkų stovykloje nutraukė M.Kalnietis, įskraidinęs tritaškį bei pataikęs sudėtingą metimą su sirena – 28:30. Tada taikliais metimais iš vidutinio nuotolio apsikeitė aukštaūgiai D.Marconato ir M.Rakovičius, bet savo puikų pasirodymą ir toliau tęsė M.Markoishvili. Jis sumetė 4 baudas ir pataikė savo ketvirtąjį tritaškį – 39:32. Per paskutines 2 antrojo kėlinio minutes kauniečiai apsigynė, tačiau, apart R.Javtoko dvitaškio, kiti metimai apmaudžiai nepasiekdavo tikslo – 35:39.

Trečiojo kėlinio pirmoji pusė nebuvo rezultatyvi. Per 2 minutes taškus su pražanga pelnė tik Vytenis Lipkevičius (38:39). Nicolas Mazzarino pataikė iš toli, bet M.Kalnietis metimu iš vidutinio nuotolio ir M.Rakovičius iš po krepšio lygino rezultatą – 42:42. Pirmuosius taškus nuo baudų metimo linijos sukrapštė Sonny Weemsas, taip pat pasižymėjo Mindaugas Kuzminskas ir „Žalgiris“ vėl buvo priekyje 46:44. Tuomet vėl atsigavo M.Markoishvili, įmetęs du dvitaškius. Prieš trečiojo kėlinio pabaigą rezultatą baudomis lygino M.Kuzminskas ir puskablį įsūdęs R.Javtokas – 50:50.

Po baudų metimų ketvirtojo kėlinio pradžioje „Bennet“ pirmavo (52:50, 54:52), tačiau 4 taškus pelnęs M.Rakovičius ir tritaškį įmetęs S.Weemsas persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai 57:54. Nepaisant M.Popovičiaus taiklaus tritaškio, svečiai priartėjo iki minimumo – 59:60. Marko sumetė baudas, tačiau nesulaikomai rungtyniavęs M.Markoishvili dar vienu tolimu metimu lygino santykį 62:62. Nesėkminga atkarpa prasitęsė ir, Giorgi Shermadiniui pelnius 5 taškus, „Bennet“ kiek atsiplėšė 67:62. Likus žaisti 2 minutes P.Jankūnas sumetė baudas (64:67), tačiau M.Rakovičiaus analogiški metimai skriejo pro šalį. Tai paveikė komandą ir per paskutines 90 sekundžių sąlygas diktavo svečiai. Taikliai mesdami baudas jie susikrovė saugią persvarą ir laimėjo rungtynes 77:71.

„Žalgiris“: M.Popovičius 15 (5 rez. perd.), M.Rakovičius 14 (7 atk. kam.), M.Kalnietis 12, R.Javtokas 9, P.Jankūnas 7, S.Weemsas 5, M.Kuzminskas 4, V.Lipkevičius 3, D.Šalenga 2, T.Delininkaitis 0, T.Klimavičius 0 (5 atk. kam.).

„Bennet“: M.Markoishvili 32 (4/7 dvit., 5/10 trit., 9/9 baud., 3 per. kam.), G.Shermadini 16 (8 atk. kam.), N.Mazzarino 9.