Kauniečiai lengvai susitvarkė su „Kalev“ pasipriešinimu (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienį pergale pradėjo trijų rungtynių namuose seriją. VTB Vieningosios lygos mače žalgiriečiai sutriuškino Talino „Kalev“ komandą 97:65 (19:6, 20:22, 27:16, 31:21). Norint patekti į atkrintamąsias varžybas per likusius du VTB Vieningosios lygos mačus „Žalgiriui“ yra reikalinga bent viena pergalė.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Per pirmas šešias minutes abi komandos sunkiai rinko taškus. Žalgiriečiai dažnai įvykdydavo derinius, tačiau metimai išsisukdavo iš lanko. Per tą laiką šeimininkų gretose atsiskleidė tik tritaškį įmetęs Paulius Jankūnas ir įspūdingą dėjimą greitoje atakoje atlikęs Sonny Weemsas (5:5). Sunkiai įsibėgėję puolime kauniečiai puikiai darbavosi gynyboje – per paskutines 7 pirmojo kėlinio minutes „Kalev“ krepšininkams buvo leista pelnyti tik tašką. Tuo tarpu kitoje aikštės pusėje pasižymėjo Marko Popovičius, Milovanas Rakovičius, Mindaugas Kuzminskas ir DeJuanas Collinsas, po 10 minučių žaidimo išvedę „Žalgirį“ į priekį 19:6.

Antrojo kėlinio pradžioje savo taškų sąskaitas atitinkamai puskabliu ir tritaškiu atidarė Robertas Javtokas ir Dainius Šalenga (24:6). Mantas Kalnietis prasiveržimu su pražanga ir dvi baudas pataikęs R.Javtokas padidino kauniečių persvarą iki 19 taškų – 29:10. Baudas sumetė ir P.Jankūnas, o M.Rakovičius dėjimu ir dvitaškiu greitoje atakoje išlaikė tą patį pranašumą – 35:16. Per paskutines 3 antrojo kėlinio minutes „Kalev“ sugebėjo pelnyti 12 taškų, tačiau D.Šalenga ir P.Jankūnas išsaugojo „Žalgirio“ dviženklę persvarą – 39:28.

Prasidėjus trečiajam ketvirčiui dukart agresyviai sužaidė S.Weemsas, taškus po gražių M.Kalniečio perdavimų pelnė R.Javtokas ir P.Jankūnas – 46:32. Vėliau aštriu prasiveržimu varžovų gynybą perskrodė Vytenis Lipkevičius, M.Rakovičius pridėjo 6 taškus, o kamuolį perėmęs D.Collinsas jį puikiai perdavė M.Popovičiui – 57:39. Emocingai rungtyniavę žalgiriečiai pratęsė sėkmingų atakų seriją – apsuptas varžovų įdėjo M.Kuzminskas, D.Šalenga pelnė tritaškį (64:41). Paskutiniąją trečiojo kėlinio ataką pataisydamas netaiklų M.Popovičiaus metimą baigė M.Kuzminskas – 66:44.

Rezultatyvių atakų uraganas tęsėsi ir ketvirtajame kėlinyje. M.Popovičius pelnė 4 taškus, M.Rakovičius pasižymėjo po D.Collinso perdavimo, o M.Kuzminskas įdėjo dar kartą. Estafetę iš jų perėmė8 taškus iš eilės pelnęs Tadas Klimavičius, kuris iš pradžių dukart taisė komandos draugų netaiklius metimus bei po to išpildė idealius M.Popovičiaus perdavimus – 82:50. Kamuolį puolime atkovojęs įmetė ir R.Javtokas, o M.Popovičius dar vienu perdavimu išvedė laisvam metimui Tomą Delininakitį – 86:52. Tuomet „Kalev“ pasinaudojo daliniu žalgiriečių atsipalaidavimu ir surinko 9 taškus be atsako, tačiau rungtynių eigos nebepakeitė. M.Kuzminskas sumetė baudas, tritaškį pataikė V.Lipkevičius, iš arčiau – T.Delininkaitis, o T. Klimavičius pelnė 12-ąjį tašką per ketvirtąjį kėlinį. Likus žaisti 3 sekundes T.Delininkaitis galėjo pelnyti šimtąjį tašką, ir nors jo metimas tikslo nepasiekė, „Žalgiris“ iškovojo lengvą pergalę 97:65.

„Žalgiris“: M.Rakovičius 17 (3 per. kam.), T.Klimavičius 12, M.Popovičius 10 (5 rez. perd.), P.Jankūnas 10, M.Kuzminskas 10, D.Šalenga 10 (6 atk. kam.), R.Javtokas 8 (10 atk. kam.), V.Lipkevičius 6, S.Weemsas 5, T.Delininkaitis 4, M.Kalnietis 3 (5 rez. perd.), D.Collinsas 2 (3 per. kam.).

„Kalev“: G.Arbetas 15, T.Sokkas 10, A.Nelsonas 10.