Po įnirtingos kovos „Unics“ įveikė „Žalgirį“ (VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams kol kas nepavyko užsitikrinti vietos VTB Vieningosios lygos varžybose. Po atkaklios kovos žalgiriečiai namuose nusileido Kazanės „Unics“ komandai 73:77 (20:16, 16:19, 21:19, 16:23). Sekmadienį „Žalgirio“ arenoje kauniečių laukia lemiama dvikova su Rygos VEF ekipa.

Rungtynių pradžioje Sonny Weemsas greitu antpuoliu ir šūviu iš vidutinio nuotolio dukart lygino rezultatą (4:4). Juvelyriniu metimu tą patį padarė ir Mantas Kalnietis, vėliau atlikęs idealų perdavimą Vyteniui Lipkevičiui. Kitoje atakoje žiūrovus iš vietų pakėlė S.Weemso dėjimas (10:6), o po dviejų Roberto Javtoko dvitaškių „Žalgiris“ pirmavo 14:8. Persvarą dar labiau padidino S.Weemso ir DeJuano Collinso tritaškiai (20:12), bet per paskutines 90 pirmojo kėlinio sekundžių skirtumas šiek tiek sumenko – 20:16.

Prasidėjus antrajam kėliniui į Piotro Samoilenko 5 taškus atsaką taikliais tritaškiais davė Marko Popovičius ir Dainius Šalenga (26:22). Savo pirmuosius taškus pelnė „Unics“ veteranas Kelly McCarty, tačiau kitoje atakoje svečiai niekaip nesugebėjo atsikovoti kamuolio, kol galiausiai penktuoju bandymu pasižymėjo S.Weemsas (28:24). Keturis taškus surinkęs Henry Domercantas lygino rezultatą (28:28), o vėliau, nepaisant Tomo Delininkaičio prasiveržimo ir Mindaugo Kuzminsko baudos metimo, Kazanės krepšininkai išsiveržė į priekį 34:31. Antrąjį kėlinį sėkmingiau baigė žalgiriečiai, kurie po T.Delininkaičio tritaškio ir M.Popovičiaus baudų metimų pirmavo 36:35.

Komandoms grįžus į aikštę gražius S.Weemso ir M.Kalniečio prasiveržimus niekais pavertė tritaškius pataikę Terrellas Lyday ir H.Domercantas – 43:40 „Unics“ naudai. Pirmus 5 metimus prametęs Paulius Jankūnas galiausiai įsižaidė. Po jo 6 taškų iš eilės, S.Weemso metimo ir po krepšio ir M.Popovičiaus tolimo šūvio „Žalgiris“ vėl persvėrė rezultatą 51:48. Tada 6 taškus pelnė svečiai, bet V.Lipkevičius sumetė baudas, o D.Collinsas tritaškiu grąžino 3 taškų pranašumą „Žalgiriui“ – 57:54.

R.Javtoko dėjimas ketvirtojo kėlinio pradžioje nublanko prieš P.Samoilenko ir H.Domercanto tritaškius – 59:66. Po Aleksandro Trifunovičiaus minutės pertraukėlės žalgiriečiai susiėmė gynyboje, iš po krepšio taiklūs buvo M.Kalnietis ir S.Weemsas (63:68), bet tolimi metimai tiesiog išsisukdavo iš lanko. Likus žaisti 75 sekundes S.Weemsas sumetė baudas (66:70), šeimininkai apsigynė, tačiau to paties S.Weemso metimas greitoje atakoje net nelietė lanko. Tada P.Samoilenko ir M.Popovičius apsikeitė taikliomis baudomis (68:72), kauniečiai privertė varžovus suklysti, bet dar du S.Weemso metimai skriejo pro šalį. Likus žaisti 15 sekundžių M.Popovičius tritaškiu suteikė vilties kibirkštėlę (71:74). Visgi, galiausiai „Unics“ šventė pergalę 77:73.

„Žalgiris“: S.Weemsas 19, M.Popovičius 15, M.Kalnietis 7, D.Collinsas 7, P.Jankūnas 6 (8 atk. kam.), R.Javtokas 6 (6 atk. kam.), T.Delininkaitis 5, V.Lipkevičius 4, D.Šalenga 3, M.Kuzminskas 1, M.Rakovičius 0, T.Klimavičius 0 (9 atk. kam.).

„Unics“: N.Jawai 16 (6 atk. kam.), T.Lyday 15, P.Samoilenko 13 (5 atk. kam.), H.Domercantas 12, V.Veremeenko 11.