BBL ketvirtfinalio serijos starte „Žalgiris“ netikėtai suklupo Prienuose 0

Norint patekti į Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalo ketvertą Kauno „Žalgiriui“ prireiks trejų rungtynių. Trečiadienį prasidėjusioje BBL ketvirtfinalio serijoje iki 2 pergalių žalgiriečiai išvykoje 85:97 (22:21, 16:30, 28:24, 19:22) nusileido Prienų „Rūdupiui“.

„Rūdupio“ treneriai, sužaidus vos 90 sekundžių, jau prašė minutės pertraukėlės, nes po Roberto Javtoko ir Pauliaus Jankūno dvitaškių bei kamuolį perėmusio Manto Kalniečio dėjimo „Žalgiris“ pirmavo 6:0. Pasitarimas prieniškiams iš dalies davė vaisių. Nors tritaškį pataikė Vytenis Lipkevičius (9:2), po keturių Povilo Butkevičiaus taškų „Rūdupis“ priartėjo 8:9. Ta pati „Žalgirio“ trijulė išlaikė skirtumą savo naudai 16:11, kiek vėliau įmetė ir DeJuanas Collinsas bei Marko Popovičius (20:16), bet Gintarui Kadžiuliui pelnius septintąjį tašką šeimininkai atsigavo. Pirmąjį kėlinį baigė Tado Klimavičiaus metimas po gražaus M.Popovičiaus perdavimo ir Dainiaus Šalengos blokas – 22:21.

Antrojo kėlinio pradžioje M.Popovičiui skirta nesportinė pražanga leido prieniškiams atsiplėšti 27:22. Tada du tritaškius pataikęs Sonny Weemsas svečius išlaikė per artimą atstumą (25:27, 30:32). Jį didino kurioziški tačiau taiklūs „Rūdupio“ tolimi metimai: iš pradžių Artūras Milaknis iš trijų taškų zonos įmetė atsispirdamas viena koja, o G.Kadžiulio tritaškis įkrito nuo lentos. P.Jankūno, D.Collinso ir S.Weemso taškai nesudarė tinkamos atsvaros įsižaidusiems „Rūdupio“ krepšininkams. Aštuntasis taiklus jų tritaškis per pirmąją pusę leido įgyti 13 taškų persvarą 51:38.

Dar viena nesportinė pražanga, šį kartą S.Weemsui, suteikė galimybę šeimininkams atitrūkti 55:38. M.Kalniečio 5 taškai ir perdavimas R.Javtokui nutraukė nesėkmingų „Žalgirio“ atakų seriją (45:57). Gynyboje kauniečiai ir toliau šlubavo, tačiau save atrado D.Šalenga, įmetęs tiek iš toli, tiek iš arčiau, bei dar vieną tritaškį įmetęs M.Kalnietis (53:64). Individualiai varžovus įveikė P.Jankūnas, tritaškį pataikė D.Šalenga ir žalgiriečiai priartėjo 58:66. Adui Juškevičiui dar vienu tolimu metimu pelnius 17-ąjį tašką komandas vėl skyrė 13 taškų (71:58). Su tuo nesitaikstė D.Šalenga, P.Jankūnas ir M.Popovičius, iki trečiojo kėlinio pabaigos sumažinę skirtumą 66:75.

D.Collinsas ir M.Popovičius prasiveržimais su pražangomis ketvirtojo kėlinio pradžioje surinko 6 taškus, o kamuolį perėmęs ir įdėjęs D.Šalenga nukirpo deficitą iki 3 taškų – 74:77. P.Jankūnas ir M.Kalnietis jį dar labiau sumažino (77:79), bet vėl prabilo „Rūdupio“ toliašaudė artilerija: po A.Milaknio ir A.Juškevičiaus tritaškių – 86:79. M.Popovičius tolimu metimu išlaikė intrigą (84:88), tačiau Prienų ekipa ją sugniuždė pelnydama 7 taškus iš eilės – 95:84. Per likusias pusantros minutės šeimininkai nebeišleido pergalės iš rankų ir triumfavo 97:85.

„Žalgiris“: P.Jankūnas 17 (7 atk. kam.), M.Kalnietis 13 (4 per. kam.), D.Šalenga 12, S.Weemsas 12, M.Popovičius 11, R.Javtokas 8 (2 blk.), D.Collinsas 7, V.Lipkevičius 3 (5 atk. kam., 4 per. kam.), T.Klimavičius 2.

„Rūdupis“: G.Kadžiulis 22 (6 kld.), A.Juškevičius 20 (4/5 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Milaknis 17 (4/5 trit.), G.Orelikas 10 (5 atk. kam.), V.Dabkus 10.