Žalgiriečiai lengvai susitvarkė su „Juventus“ (FOTO, VIDEO) 0

Lietuvos krepšinio lygos (BEKO-LKL) čempionate Kauno „Žalgiris“ ir toliau žengia pergalių keliu. Šį kartą „Žalgirio“ arenoje kauniečiai nugalėjo Utenos „Juventus“ krepšininkus 81:60 (30:16, 18:18, 13:21, 20:5). Tai buvo devynioliktoji žalgiriečių pergalė BEKO-LKL pirmenybėse.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Pirmosiomis mačo minutėmis du varžovus įveikęs pasižymėjo Paulius Jankūnas, tritaškį įmetė Mantas Kalnietis, o po Marko Popovičiaus perdavimo įdėjo Robertas Javtokas. „Juventus“ puolėjas Arūnas Vasiliauskas įskraidino du tritaškius ir pusę minutės leido savo komandai būti priekyje 8:7. Komandinį krepšinį žaidę žalgiriečiai greitai susigrąžino iniciatyvą po taiklių P.Jankūno ir R.Javtoko metimų. Tuomet šeimininkai suaktyvino veiksmus gynyboje ir spurtavo 13:0. Sėkmingą atkarpą tritaškiu pradėjo M.Popovičius, tada jis trečią kartą atliko rezultatyvų perdavimą R.Javtokui, P.Jankūnas pridėjo dvitaškį su pražanga, o DeJuanas Collinsas – 5 taškus (24:10). Vėliau po DC perdavimų atakas užbaigė Dainius Šalenga bei Milovanas Rakovičius ir po 10 minučių žaidimo „Žalgiris“ pirmavo 30:16.

Per daugiau nei penkias antrojo kėlinio minutes „Žalgirio“ gretose pasižymėjo tik galingai po krepšiais kovojęs Tadas Klimavičius (32:25). Taškų sausrą po M.Kalniečio perdavimo nutraukė R.Javtokas ir Vytenis Lipkevičius. Kiek vėliau kamuolį perėmęs V.Lipkevičius atliko perdavimą lengvam M.Popovičiaus metimui, o šis kitoje atakoje asistavo M.Kalniečio tritaškiui – 41:27. „Juventus“ pelnė 5 taškus iš eilės, bet netrukus tokio paties atsakymo iš Tomo Delininkaičio. Įpusėjus rungtynėms „Žalgiris“ buvo priekyje rezultatu 48:34.

Trečiojo kėlinio pradžioje abi komandos sunkokai rinko taškus. Tarp žalgiriečių išsiskyrė M.Popovičiaus ir M.Rakovičiaus tandemas. Po pirmojo perdavimų vidurio puolėjas dukart sėkmingai užbaigė atakas, o pats Popas pridėjo du baudos metimus – 58:39. Per kitas 5 minutes „Žalgirio“ puolimas visai sustojo. Tikslą pasiekė tik trys baudų metimai, o „Juventus“ pelnė net 16 taškų. Nepaisant to, kauniečiai išsaugojo 6 taškų persvarą – 61:55.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui šeimininkai vėl susiėmė ir nutolo nuo varžovų. M.Popovičius taikliai metė iš toli, R.Javtokas dėjimu užbaigė ataką, o M.Kalnietis pelnė 5 taškus iš eilės. Pranašumą iki 20 taškų padidino V.Lipkevičius, Mario Delašas ir M.Rakovičius – 77:57. Žalgiriečiai šiose rungtynėse atliko net 26 rezultatyvius perdavimus ir po dar 4 M.Rakovičiaus taškų laimėjo mačą rezultatu 81:60.

„Žalgiris“: M.Rakovičius 15 (6 atk. kam.), M.Kalnietis 11 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Popovičius 10 (8 atk. kam.), R.Javtokas 10 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 9, V.Lipkevičius 6 (7 atk. kam.), T.Klimavičius 6, D.Collinsas 5 (6 atk. kam., 4 rez. perd.), T.Delininkaitis 5, D.Šalenga 2, M.Delašas 2, Ž.Janavičius 0.

„Juventus“: A.Vasiliauskas 16, R.Gumenuykas 10 (7 atk. kam.), G.Maceina 9 (4 rez. perd., 5 kld.).