„Žalgirio“ arenoje pirmoji kovingo „Žalgirio“ pergalė prieš „Lietuvos rytą“ (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tapo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono nugalėtojais. „Žalgirio“ arenoje kauniečiai pademonstravo kovingumą, panaikino 18 taškų deficitą ir įveikė Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą 86:81 (12:24, 24:24, 26:17, 24:16).

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Per pirmąsias 5 rungtynių minutes kauniečiai neatkovojo nė vieno kamuolio. Turėdami progas kartoti metimus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmavo 6:2, bet Paulius Jankūnas dvitaškiu su pražanga švelnino skirtumą (5:6). Ketvirtąjį tašką pelnęs Dainius Šalenga ir tritaškį įmetęs Vytenis Lipkevičius persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai 10:9. Tuomet svečiai sugebėjo spurtuoti net 15:0 ir tik P.Jankūno kamuolio pataisymas su pirmojo kėlinio pabaigos sirena sušvelnino santykį – 12:24.

Antrąjį ketvirtį vilniečiai pradėjo pelnydami dar 6 taškus be atsako (30:12). „Žalgiris“ pagaliau surengė tris rezultatyvias atakas iš eilės, kai Marko Popovičiaus perdavimą išpildė Milovanas Rakovičius, pats Popas įmetė dvitaškį su bauda, o D.Šalenga taikliai šovė iš toli – 20:33. Teisėjui Romualdui Brazauskui skyrus pražangą prieš iš toli atakuojantį Tyrese‘ą Rice‘ą, „Lietuvos rytas“ vėl nutolo 39:22. Į aikštelę sugrįžęs Mantas Kalnietis pademonstravo kovingumo pamoką. Per pusantros minutės jis įmetė tris tritaškius, dar vieną tolimą metimą pridėjo Tomas Delininkaitis ir „Žalgirio“ arena griausmingomis ovacijomis sveikino atsilikimą sumažinusius Lietuvos čempionus – 34:39. Tačiau po sėkmingos atkarpos šeimininkams vėl koją pradėjo kišti prasta kova dėl atšokusių kamuolių. „Lietuvos rytas“ už šias klaidas baudė skaudžiai ir prieš didžiąją pertrauką susigrąžino 12 taškų pranašumą – 48:36.

Trečiojo kėlinio pradžioje iš vidutinio nuotolio taikliai atakavo M.Popovičius ir D.Šalenga, o Robertas Javtokas atkovojo kamuolį puolime, pelnė dvitaškį ir dar įmetė baudą – 43:50. Žalgiriečių gynyba nebuvo ideali, bet M.Kalnietis ir M.Popovičius tritaškiais pradėjo „Žalgirio“ spurtą (49:56). Jį pratęsė nenuilstančiai kovojęs V.Lipkevičius. Kitoje atakoje nesavanaudiškai žaidęs M.Kalnietis vietoj pasirinko perdavimą D.Šalengai, kurio tritaškis pasiekė tikslą (54:56). Galiausiai po dar vieno M.Kalniečio perdavimo M.Rakovičius dvitaškiu su bauda lygino rezultatą – 58:58. Netrukus jis pelnė dar du taškus, o lyg viesulas aikštelę perskriejęs M.Kalnietis po ilgos pertraukos išvedė „Žalgirį“ į priekį 62:60. Kėlinio pabaiga vėl buvo sėkmingesnė svečiams: T.Rice‘as įmetė tritaškį besibaigiant atakos laikui ir dar pridėjo prasiveržimą – 65:62 „Lietuvos ryto“ naudai.

Prasidėjus lemiamam kėliniui „Žalgirio“ deficitas padvigubėjo – 63:69. Su tuo nesitaikstė M.Popovičius, įmetęs mindamas tritaškio liniją, bei dar kartą taikliam D.Šalengos tritaškiui asistavęs M.Kalnietis (68:71). Popas tęsė puikų pasirodymą, lyg peiliu įveikdamas varžovų gynybą ir pataikydamas tritaškį – 73:73. Galėję vėl išsiveržti į priekį kauniečiai dukart prametė ir dukart suklydo – 73:77. Likus žaisti 3 minutes, po „Žalgirio“ pasitarimo M.Popovičius realizavo baudos metimus, M.Kalnietis smeigė savo penktąjį tritaškį – 78:77. Po dar vienos minutės pertraukėlės P.Jankūnas perėmė kamuolį, perdavė ji M.Kalniečiui, kuris įdėjo į krepšį, o kitoje atakoje M.Rakovičius padidino pranašumą iki 5 taškų – 82:77. Likus žaisti 45 sekundes, T.Rice‘as sumetė baudas, bet M.Popovičius aštuntuoju rezultatyviu perdavimu vėl išvedė į gerą poziciją M.Rakovičių – 84:79. T.Rice‘as vėl įmetė, tačiau M.Rakovičius sumetė baudas ir įtvirtino „Žalgirio“ pergalę 86:81!

„Žalgiris“: M.Kalnietis 22 (5/7 trit., 5 atk .kam., 5 rez. perd.), M.Popovičius 17 (8 rez. perd.), D.Šalenga 17 (3/5 trit.), M.Rakovičius 13, P.Jankūnas 5 (5 atk. kam.), V.Lipkevičius 5, R.Javtokas 4, T.Delininkaitis 3, Ž.Janavičius 0.

„Lietuvos rytas“: T.Rice‘as 22 (4 rez. perd.), M.Katelynas 14 (5 atk. kam.), J.Valančiūnas 12 (6 atk. kam.).