„Žalgiris“ triuškinamai pralaimėjo Krasnodare 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko sėkmingai pradėti VTB Vieningosios lygos atkrintamųjų varžybų. Pirmosiose aštuntfinalio serijos rungtynėse išvykoje su Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komanda žalgiriečiai patyrė triuškinantį pralaimėjimą 44:72 (15:12, 8:20. 14:22, 7:18). Antrosios serijos rungtynės antradienį, balandžio 10 d., bus žaidžiamos „Žalgirio“ arenoje.

Per pirmąsias tris minutes žalgiriečiai stengėsi išnaudoti priekinę liniją, tačiau tikslą pasiekė tik Pauliaus Jankūno kamuolio pataisymas (2:2). Klaidas puolant svečiai taisė puikiai gindamiesi. Dainius Šalenga perėmė kamuolį ir sėkmingai užbaigė greitą ataką, kiek vėliau jo tritaškis buvo taiklus po puikaus Tomo Delininkaičio perdavimo, o Robertas Javtokas dėjimu ir T.Delininkaitis tritaškiu septintąją minutę padidino persvarą iki 10 taškų – 12:2. Toks pat pranašumas buvo atstatytas po Milovano Rakovičiaus metimo iš po krepšio (14:4), tačiau paskutinės dvi minutės priklausė šeimininkams. Gynėjas Kelvinas Riversas pelnė 6 taškus ir po pirmojo kėlinio „Žalgiris“ tebuvo priekyje rezultatu 15:12.

Kauniečiai išlaikė 3 taškų pranašumą po Marko Popovičiaus (17:14) ir R.Javtoko dvitaškių (19:16). Tuomet 3 minutes jie nepelnė taškų ir „Lokomotiv-Kuban“ išsiveržė į priekį 22:19. Sausrą nutraukė Manto Kalniečio metimas ir perdavimas Mindaugui Kuzminskui, kuris įdėjo į krepšį – 23:22. Deja, tada sekė dar viena tuščia „Žalgirio“ atkarpa, be to M.Rakovičius patyrė traumą ir įpusėjus rungtynėms svečiai atsilikinėjo 23:32.

Trečiojo kėlinio pradžioje Krasnodaro krepšininkai pribloškė žalgiriečius taiklių metimų serija. P.Jankūnas ir M.Popovičius šiaip ne taip pasižymėjo puolime, bet K.Riverso 7 taškai iš eilės sukrovė „Lokomotiv-Kuban“ komandai 17 taškų persvarą – 44:27. R.Javtokas įmetė baudą, o D.Šalenga agresyviu reidu užbaigė ataką (30:44), bet tikslą pasiekė dar vienas K.Riverso tritaškis – 47:30. Trečiajam kėliniui einant į pabaigą P.Jankūnas įmetė puskablį, R.Javtokas galingai įdėjo po T.Delininkaičio perdavimo, tritaškį įmetė ir pats Tomas, bet K.Riversas eilinį kartą pataikė iš toli ir rusai pirmavo 54:37.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiai taškų sąskaitą atidarė tik sužaidus 6 minutes. Iki M.Kalniečio sėkmingo prasiveržimo ir metimo aukšta trajektorija pro šalį skriejo net 12 metimų iš eilės. Tuo pasinaudodami šeimininkai įtvirtino savo pranašumą – 66:41. Tikslą pasiekė net tolimi tritaškiai nuo lentos – 72:44.

„Žalgiris“: D.Šalenga 7, T.Delininkaitis 7, R.Javtokas 7 (5atk. kam.), P.Jankūnas 4 (10 atk. kam.), M.Popovičius 4, M.Kuzminskas 4, M.Kalnietis 4 (5 atk. kam.), M.Rakovičius 2, T.Klimavičius 2 (3 per. kam.), Ž.Janavičius 1, V.Lipkevičius 0.

„Lokomotiv-Kuban“: K.Riversas 21 (6/6 dvit., 3/5 trit., 9 atk. kam.), A.Traore 13 (6 atk. kam.), J.Massey 9 (6 atk. kam.).