Pralaimėję Krasnodaro ekipai kauniečiai baigė kovas VTB Vieningoje lygoje (FOTO, VIDEO) 0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko atsirevanšuoti Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ komandai. VTB Vieningosios lygos antrosiose aštuntfinalio serijos rungtynėse žalgiriečiai namuose pralaimėjo rusams 71:80 (17:19, 17:17,13:19, 24:25) ir baigė pasirodymą VTB Vieningoje lygoje.

Rungtynių akimirkos – Žalgiris.lt fotogalerijoje.

Po nesportinės pražangos „Žalgirio“ taškų sąskaitą atidarė Tomas Delininkaitis. Netrukus Robertas Javtokas įspūdingu bloku nutraukė svečių ataką, o Paulius Jankūnas dėjimu bei Mantas Kalnietis metimu iš vidutinio nuotolio lygino rezultatą – 6:6. Kitoje aikštės pusėje įdėjo Jeremiah Massey bei tritaškį pataikė Vlado Ilievski (11:6), taip visam likusiam pirmajam kėliniui išvesdami „Lokomotiv-Kuban“ ekipą į priekį. R.Javtokas ir jį pakeitęs Milovanas Rakovičius puskabliais švelnino rezultatą (11:13), tačiau keli žalgiriečių metimai apmaudžiai išsisuko iš krepšio ir rusai vėl kiek nutolo (17:11). Tada Marko Popovičius gražiu perdavimu išvedė laisvam metimui M.Rakovičių, baudas sumetė Mindaugas Kuzminskas, o paskutinę pirmojo kėlinio ataką protingai užbaigė T.Delininkaitis – 17:19.

Antrąjį kėlinį taikliu tritaškiu pradėjo M.Kalnietis, o M.Rakovičius galingu dėjimu pakėlė žiūrovus ant kojų – 22:21. Kitas 3 minutes „Žalgirio“ arenoje susirinkę aistruoliai vėl kilo iš savo vietų, tik šį kartą piktindamiesi teisėjų veiksmais (22:27). Triukšmas arenoje užvedė ir žalgiriečius: iš pradžių tritaškį pataikė M.Kuzminskas, po to – P.Jankūnas (28:27). Likusios penkios antrojo kėlinio minutės nebuvo rezultatyvios. Pirmaujančios komandos keisdavosi po kiekvieno reto, bet taiklaus metimo. „Žalgirio“ gretose pasižymėjo mindamas tritaškio liniją taikliai atakavęs M.Kuzminskas, vėliau pridėjęs ir dvitaškį greitoje atakoje, bei sudėtingą metimą pataikęs M.Popovičius. Įpusėjus mačui kauniečiai turėjo tą patį 2 taškų deficitą – 34:36.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Lokomotiv-Kuban“ sugebėjo atsiplėšti 48:37. Kurį laiką skirtumui augti neleido M.Popovičiaus tritaškis ir P.Jankūno ryžtingas prasiveržimas (42:50). Pristabdę svečių puolimą žalgiriečiai nepasinaudojo geromis progomis priartėti – pro šalį skriejo daug laisvų tritaškių metimų. Po antrojo J.Massey tritaškio trečiajame kėlinyje Krasnodaro krepšininkai pirmavo 55:42, tačiau per likusias 3 minutes jie taip pat sustojo. M.Kuzminsko ir M.Kalniečio greitos atakos kiek sumažino atsilikimą – 47:55.

Prasidėjus ketvirtajam kėliniui „Lokomotiv-Kuban“ išnaudojo priekinę liniją, kurios indėlį bandė naikinti M.Kalnietis ir T.Delininkaitis (51:61). Po aštuntojo Ali Traore taško per trejetą minučių svečiai įgijo 15 taškų pranašumą – 67:52. Žalgiriečiai nepasidavė ir bandė kovoti iš paskutiniųjų. T.Delininkaitis pataikė iš toli, įmetė baudos metimą už A.Traore techninę pražangą, o P.Jankūnas papildomą ataką pavertė dvitaškiu su bauda (59:67). J.Massey pelnė taškus, bet M.Kalnietis trečiuoju bandymu pagaliau įsmeigė tritaškį – 62:69. Skirtumą dar labiau mažino P.Jankūno prasiveržimas ir M.Kuzminsko kamuolio pataisymas (66:71). Penkių taškų trūkumas liko ir po greito M.Kalniečio metimo – 68:73. Apsigynę žalgiriečiai galėjo suteikti dar daugiau vilties, bet P.Jankūno du metimai išsisuko iš krepšio, „lygiose“ vietose klydo T.Delininkaitis ir M.Popovičius. „Lokomotiv-Kuban“ krepšininkai palyginus gerai metė baudos metimus, be to dar atkovojo kelis kamuolius ir galiausiai šventė pergalę rezultatu 80:71.

„Žalgiris“: M.Kalnietis 17 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), M.Kuzminskas 16 (7 atk. kam.), P.Jankūnas 12 (5 atk. kam.), T.Delininkaitis 11 (3 per. kam.), M.Popovičius 6 (4 rez. perd.), M.Rakovičius 6, R.Javtokas 3 (6 atk. kam.), T.Klimavičius 0, D.Šalenga 0, V.Lipkevičius 0.

„Lokomotiv-Kuban“: J.Massey 18 (9 atk. kam.), K.Riversas 18 (6 atk. kam.), A.Traore 17 (11 atk. kam.), R.Blakney 10 (5 rez. perd.).