Pralaimėję NKL pusfinalyje „Žalgirio“ dubleriai kausis dėl bronzos 0

Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) pusfinalyje Kauno „Žalgirio-Sabonio krepšinio centro“ komandai vos nepavyko padaryti stebuklo. Tomo Masiulio auklėtiniai per paskutines 3 minutes iš 16 taškų deficito sugebėjo palikti 3, bet galiausiai turėjo pripažinti Vilniaus „Statybos“ pranašumą 73:77 (16:21, 18:23, 14:9, 25:24). Sekmadienį 13.00 val. „Žalgirio“ dubleriai Garliavoje vykstančiame finalo ketverte kausis dėl trečios vietos.

Rungtynių pradžioje jaunuosius žalgiriečius kaustė startinis jaudulys. Per pirmąsias 4 minutes taškus pelnė tik Simonas Kymantas (3:9). Kiek vėliau Vaidas Kariniauskas, Tauras Jogėla ir Marius Grigonis individualiais reidais sumažino skirtumą 9:13, bet aktyviai gerbėjų palaikomi „Statybos“ krepšininkai ir toliau pirmavo (21:12). Pirmąjį kėlinį 4 taškais baigė Nerijus Barauskas – 16:21.

Rolandui Jakštui ir T.Jogėlai pelnius po 4 taškus „Žalgiris-Sabonio krepšinio centras“ buvo per žingsnį nuo varžovų (22:24, 26:29), tačiau vilniečiai atsakė spurtu 13:2. Per pirmąją rungtynių pusę Kauno komanda metė tik 2 tritaškius bei suklydo net 12 kartų, todė įpusėjus mačui atsilikinėjo 34:44.

Trečiajame kėlinyje „Žalgirio“ dubleriai gerai darbavosi gynyboje. Net kelis kartus „Statybos“ krepšininkai nesugebėjo suregzti atakos per 24 sekundes, o R.Jakštui ir N.Barauskui įmetus po 4 taškus skirtumas sumažėjo iki 46:50. Leidę įmesti tik 9 taškus per trečiąjį kėlinį jaunieji žalgiriečiai turėjo 5 taškų deficitą – 48:53.

Ketvirtąjį kėlinį vilniečiai pradėjo atkarpa 10:2, o vėliau padidino pranašumą iki 16 taškų (70:54). Likus žaisti pusketvirtos minutės tikslą pasiekė pirmąsias žalgiriečių tritaškis. M.Grigoniui iš toli pasižymėjus kartą, V.Kariniauskui – dusyk bei dar pridėjus kelis dvitaškius, likus žaisti 37 sekundes „Žalgirio“ dubleriai nukirpo skirtumą iki 3 taškų (71:74). „Statybai“ išnaudojus visą leistiną atakos laiką, M.Grigonis sugriebė kamuolį, bet netrukus buvo užfiksuotas ginčas ir kamuolys atiteko Vilniaus komandai. Per paskutines 10 sekundžių vilniečiai taikliai metė baudas ir laimėjo rungtynes 77:73.

„Žalgiris-Sabonio krepšinio centras“: R.Jakštas 13 (5 atk. kam.), M.Grigonis 13, V.Kariniauskas 12 (5 atk. kam., 5 kld.), S.Kymantas 11 (6 atk. kam., 7 blk.), N.Barauskas 8, T.Dimša 6, T.Jogėla 6, J.Tamulis 2, R.Simanavičius 2, Ž.Skučas 0.

„Statyba“: D.Tarvydas 18, M.Paliukėnas 12 (5 atk. kam.), V.Lukša 11 (6 atk. kam.), T.Rinkūnas 10.